Szparagi to sezonowe warzywo, które dostępne jest dla nas późną wiosną i wczesnym latem. Istnieje kilka odmian szparagów. Cieszą się one dużą popularnością i mogą być zarówno dodatkiem dla dań, jak i głównym składnikiem zapiekanek, zup oraz przystawek. Są bogate w witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Mają dużo błonnika, który dobrze wpływa na trawienie. Mają również kwas foliowy, który szczególnie ważny jest dla kobiet w ciąży.


Ile czasu gotować szparagi w szybkowarze?

Szparagi w szybkowarze pod wysokim ciśnieniem gotują się ekspresowo. Czas gotowania wynosi około 5 minut! Wiele zależy od tego, ile szparagów chcemy ugotować. Nierozgotowane szparagi, chrupkie i pełne swoich cennych właściwości są najlepsze.

Reklama


Jak ugotować szparagi w szybkowarze?

1. Jeśli przyrządzamy zielone szparagi, nie wymagają one obierania. Wystarczy obciąć ich zdrewniałą końcówkę. Inaczej sprawa wygląda ze szparagami białymi – ten rodzaj wymaga obierania. Najlepiej użyć do tego niewielkiego nożyka do warzyw. Szparagi obieramy od główki. W tym przypadku również pozbywamy się zdrewniałej części.

2. Przygotowujemy szybkowar garnek – wlewamy wodę, a następnie dodajemy szparagi.

3. Po około 5 minutach szparagi są gotowe do jedzenia.


Sprawdź nasze pozostałe porady o szybkowarach:

No votes yet.
Please wait...