Wydawać by się mogło, że tradycyjne gołąbki w sosie pomidorowym to dość czasochłonne danie, które przygotowujemy jedynie od święta. Ale inaczej jest z gołąbkami z szybkowaru! Te przyrządzimy w kilkanaście minut, kiedy tylko będziemy mieć ochotę. Jak długo gotować gołąbki w szybkowarze, by były miękkie i smakowite?


Ile minut gotować gołąbki w szybkowarze?

Tradycyjne gołąbki w szybkowarze ugotujesz w 15 minut. Licz czas gotowania od momentu zagotowania, czyli nagromadzenia się ciśnienia wewnątrz garnka, co będzie sygnalizowane syczeniem i uwalnianiem pary.

Reklama

Po upływie 15 minut gotowania, wyłącz palnik, zdejmij szybkowar z kuchenki i odczekaj kolejne 15 minut, aż ciśnienie opadnie, a para uwolni się.

 15 minut gotowania + 15 minut czekania = 30 minut oczekiwania na potrawę! 


Jak długo gotuje się gołąbki w szybkowarze po wcześniejszym podsmażeniu?

Możesz nieco skrócić czas gotowania gołąbków w szybkowarze, poprzez ich wcześniejsze podsmażenie na patelni. Zawinięte gołąbki podsmaż na patelni na rozgrzanym oleju, a następnie ciasno ułóż w szybkowarze. Zalej wodą, zamknij szybkowar i gotuj 12-13 minut od momentu zagotowania się wody w szybkowarze. Wyłącz palnik i odczekaj jeszcze 15 minut.


Jak zrobić gołąbki w szybkowarze?

O tym pamiętaj:

  1. Na dnie szybkowaru ułóż kilka liści kapusty.
  2. Szybkowar wypełnij ciasno gołąbkami do 3/4 jego wysokości.
  3. Zalej gołąbki wodą lub bulionem, by płyn lekko przykrył gołąbki.
  4. Zamknij szczelnie garnek i zacznij podgrzewanie, ustawiając szybkowar na gaz lub na indukcję.

Sprawdź nasze pozostałe porady o szybkowarach:

No votes yet.
Please wait...