Kawiarki sygnowane włoskim logiem marki Bialetti są znane i używane na całym świecie. To czołowy producent akcesoriów do parzenia kawy, spośród których największą popularność zdobyły właśnie kawiarki. Spotkamy je w domach wszystkich prawdziwych smakoszy i entuzjastów kawy, ale i nie tylko. Bialetti New Venus czy Bialetti Moka Express należą do jednych z tych modeli, które warto poznać. Dziś nadarza się ku temu idealna okazja – przedstawiamy zatem najpopularniejsze kawiarki włoskiej marki!

Kawiarki Bialetti pozwalają delektować się domową kawą, smakującą niczym wprost z najlepszej kawiarni. Z pośpiesznego i niedbałego przyrządzania jej o poranku, parzenie tego napoju we włoskiej kawiarce stanie się miłym rytuałem. Czynnością, która wprowadzi Cię w kolejny dzień i pozwoli rozpocząć go bez pośpiechu, z nową dawką energii. Jeśli stajesz przed wyborem swojej pierwszej kawiarki lub chcesz zamienić dotychczasowy model na inny, sprawdź, jakie bestsellery czekają na Ciebie w ofercie producenta.

ReklamaKawiarka Bialetti Moka Express na 2 filiżanki

Główne rodzaje kawiarek Bialetti – z czego zostały wykonane?

Zanim skoncentrujemy się na poszczególnych seriach, zaczniemy od podstawowego podziału kawiarek, uwzględniającego materiał, z jakiego zostały one wykonane. To właśnie on determinuje sposób ich użytkowania oraz indywidualne właściwości.

Kawiarki aluminiowe

Kawiarki o aluminiowym korpusie, takie jak klasyka gatunku – Bialetti Moka Express to najpopularniejsze na świecie urządzenia do parzenia kawy. Charakteryzuje je wysoka trwałość oraz niepodatność na odkształcenia i uszkodzenia. Mają także zdolność do bardzo dobrego i równomiernego przewodzenia temperatury oraz utrzymywania jej przez dłuższy czas. Są również higieniczne i bardziej „plastyczne” niż np. kawiarki stalowe, dlatego mogą występować w różnych kolorach. Za przykład niech posłuży nam kawiarka Moka Express Italia, kawiarki granatowe i czerwone, czy linia Rainbow.Kawiarki Bialetti: 1. indukcyjna Moka Induction; 2. stalowa Musa; 3. Moka Express aluminiowa

Kawiarki Bialetti indukcja

Idąc z duchem czasu i chcąc sprostać oczekiwaniom wszystkich Użytkowników, w ofercie włoskiego producenta nie mogło zabraknąć specjalnych kawiarek przystosowanych na płytę indukcyjną. Podczas użytkowania kawiarki Bialetti indukcja warto pamiętać, aby nie podgrzewać jej na pełnej mocy, ponieważ może doprowadzić to do jej przepalenia lub uszkodzenia. Musisz ponadto wiedzieć, że nie każda kawiarka tego typu będzie pasować na płytę indukcyjną. Takim wyjątkiem jest np. model Venus 2.

Jeśli masz jedną z klasycznych, aluminiowych kawiarek Bialetti, również możesz używać jej na indukcji – producent w swojej ofercie przygotował specjalne nakładki właśnie na ten rodzaj płyty grzewczej!

Kawiarki stalowe

Kawiarki wykonane ze stali wyróżniają się eleganckim wyglądem i połyskującą powierzchnią. Jest to materiał higieniczny, nieabsorbujący zapachów ani niezmieniający smaku kawy. Kawiarki stalowe są jednak mniej plastyczne, dlatego nie spotkamy ich w bogatych wybarwieniach. Mogą być natomiast używane na wszystkich rodzajach płyt grzewczych, w tym indukcji. W naszym asortymencie znajdziesz także uszczelki do kawiarek Bialetti, które pozwolą Ci przez dłuższy czas cieszyć się sprawnie działającym urządzeniem oraz doskonałą w smaku kawą. Ich wymiana zależy od stopnia eksploatacji i zabrudzenia urządzenia.

Kawiarki specjalne

A może interesują Cię kawiarki specjalne? Mamy Ci do zaproponowania trzy główne modele. Pierwszy  z nich to Bialetti Mukka Express – jedyna ze wszystkich kawiarek, która pozwala na przyrządzenie w jednym urządzeniu kawy ze spienionym mlekiem. Prawdziwe połączenie espresso i cappuccino!

Drugą kawiarką, określaną jako „specjalna” jest Bialetti Brikka. Zyskała ten tytuł dzięki innowacyjnemu zaworowi, który przygotowuje lepszą piankę. W ofercie włoskiej marki znajdziesz także kawiarkę w wersji mini – nie ma ona klasycznej góry, a kawa wlewa się wprost do dwóch filiżanek. To idealna kawiarka na m.in. walentynki, czy inne, szczególne okazje.

Kawiarki elektryczne

Są i kawiarki elektryczne, będące połączeniem nowoczesności z tradycją. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do standardowej kuchenki. Kawiarka elektryczna Bialetti może być używana zarówno w domu, jak i poza nim – np. na kempingu, czy w podróży. Dzięki niej przepyszna, włoska kawa będzie towarzyszyć Ci o każdej porze i w każdym miejscu.

Kawiarki Bialetti – poznaj najpopularniejsze serie!

Każda seria kawiarek Bialetti różni się między sobą nie tylko materiałem wykonania, ale i kształtem, czy kolorem. Pamiętaj, że każda z nich oferuje również urządzenia o różnych pojemnościach. Mogą być to kawiarki, w których przygotujesz espresso na 2, 3, 4, 6, 10, a nawet 18 filiżanek!

Bialetti Moka Express


Jak wspomnieliśmy wcześniej, to prawdziwa klasyka gatunku. Bestsellerowa, aluminiowa kawiarka, którą wyprodukowano w setkach milionów egzemplarzy, a jej charakterystyczny wygląd został opatentowany. Kawiarka posiada wykonane z nienagrzewającego się tworzywa uchwyt i rączkę.

Bialetti New Venus

Odnowiony model jednej z najpopularniejszych kawiarek – Bialetti Venus. Kawiarki Bialetti New Venus mają odświeżony kształt górnego zbiornika, pokrywki oraz uchwytu. Zmiany objęły także zbiornik dolny – grubość jego ścianek zwiększono o 20%. New Venus to kawiarki wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Wyróżniają się połyskującą powłoką oraz miękkimi, obłymi kształtami. Posiadają rączkę i uchwyt z tworzywa sztucznego.

Bialetti New Mokka Induction

To kolejna odnowiona wersja jednych z kultowych kawiarek Bialetti: Mokka Induction. To, co wyróżnia Bialetti New Mokka Induction to korpus, będący połączeniem aluminium oraz stali nierdzewnej. Seria ta stanowi dzięki temu ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnością. Kawiarki New Mokka Induction mogą być używane na wszystkich rodzajach płyt grzewczych, również indukcyjnych. Nowa odsłona tych urządzeń to grubsze ścianki dolnego zbiornika, dodatkowe wersje kolorystyczne oraz odświeżony design.

Bialetti Kitty

Jedna ze stalowych serii kawiarek włoskiej marki. Bialetti Kitty charakteryzuje się oryginalnym designem i wysoką jakością wykonania. Obłe kształty, płaska pokrywka i korpus przypominający dzbanek są elementami, które wyróżniają ją na tle innych kawiarek. Urządzenia te posiadają także wykonane z nienagrzewającego się tworzywa sztucznego rączki.

Bialetti Fiammetta

Ostatnią linią, na którą chcemy dziś zwrócić Twoją uwagę, są aluminiowe kawiarki Bialetti Fiammetta. To najbardziej kolorowa seria włoskiego producenta, oferująca m.in. kawiarki turkusowe, czerwone, a nawet limonkowe! Fiammetta będzie idealną propozycją dla wszystkich, którzy poszukują kawiarek najwyższej jakości,  o klasycznej, niezawodnej budowie i funkcjonalnościach, jednak są gotowi na nowe doznania w zakresie designu! Parzenie kawy o poranku w tak barwnym urządzeniu stanie się dużo przyjemniejsze i radośniejsze. Sama kawiarka posłuży natomiast jako piękna, wyrazista ozdoba każdego kuchennego blatu.


No votes yet.
Please wait...