Mała, mocna kawa służy nie tylko pobudzeniu, pije się ją również dla smaku i aromatu. Espresso znane jest niemal na całym świecie, nie każdy wie jednak, jak zrobić espresso. Tymczasem przepis jest niezwykle prosty! Jak więc zrobić espresso?

Espresso można stworzyć korzystając z kawiarki Bialetti New Mokka induction. Bardzo ważne jest również przygotowanie odpowiedniej ilości kawy. Ile gram kawy należy przeznaczyć na espresso? Do przygotowania włoskiego klasyka wystarczy mieć około 7 gram kawy.

Reklama

Przygotowanie espresso z kawiarką Bialetti

Mając w domu akcesoria do parzenia kawy, na przykład te, pochodzące od marki Bialetti, można szybko i łatwo zrobić aromatyczne espresso i nie tylko.

Jak zrobić espresso w domu?

  1. Na początku przygotuj odpowiednią kawę ziarnistą i zmiel ją w młynku przed przystąpieniem do zaparzania.
  2. Dolną część kawiarki wypełnij wodą, w filtrze umieść zmieloną kawę.
  3. Następnie kawiarkę ustaw na średnim ogniu i podgrzewaj do momentu, aż zacznie wypływać z niej aromatyczny płyn.
  4. Kolejno kawę zlej do filiżanki, a kawiarkę po użyciu dokładnie wyczyść! Umycie i osuszanie kawiarki bezpośrednio po użyciu pozwoli cieszyć się nią jak najdłużej.
  5. Espresso serwuj razem ze szklanką niegazowanej wody w temperaturze pokojowej. Pomaga wyzwolić smak kawy poprzez oczyszczenie kubków smakowych.

Niewiele potrzeba, by móc stworzyć aromatyczne espresso w zaciszu własnej kuchni. Korzystając z akcesoriów marki Bialetti przygotujesz również inne rodzaje kawy – delikatne cappucino czy niebiańskie latte.

Sprawdź nasze pozostałe porady o kawie:

Ocena: 4.0/5. Oddano 4 głosy.
Please wait...