Kawa z mlekiem jest bardzo smaczna i w dodatku łagodniejsza dla żołądka. Osoby będące na diecie redukcyjnej, często rezygnują z aromatycznego napoju, z obawy przed zbyt dużą ilością kalorii. Czy słusznie? Ile kalorii ma kawa z mlekiem?

Ile kalorii ma kawa czarna i czy każdy może ją pić?

Wokół picia kawy przez lata narosło wiele kontrowersji, jedni uważają, że jest zdrowa, inni wręcz przeciwnie, jaka jest prawda? Osoby, które nie uskarżają się na problemy trawienne, mogą sobie pozwolić na jedną-dwie filiżanki kawy dziennie, np. prosto z kawiarki Bialetti, bez żadnych konsekwencji zdrowotnych.

Reklama

Pozostaje jeszcze kwestia tego, ile kalorii ma kawa? Czy można ją pić na diecie? Zwykła czarna kawa ma znikomą ilość kalorii, bo około 1,5 kcal w 300 ml . Nie stoi więc na drodze do utraty zbędnych kilogramów. Kalorie pojawiają się dopiero wtedy, gdy do kawy dodamy mleko.

Ile kalorii ma kawa z mlekiem?

Wszystko zależy od procentów tłuszczu w mleku:

  • odtłuszczone mleko dodaje około 10 kcal do 100 mililitrowej filiżanki;
  • mleko 2% to już 20 kcal na 100 ml.

Nadal nie są to duże liczby, jednak będąc na diecie, należy zwracać uwagę nawet na tak drobne kalorie i wliczać je do bilansu kalorycznego.

Miłośnicy kawy, ci liczący kalorie i nie, którzy chcą wzbogacić codzienny rytuał picia aromatycznego napoju o dodatkową porcję przyjemności, mogą sięgnąć po akcesoria do parzenia kawy marki Bialetti. Na szczególną uwagę zasługuje kawiarka Bialetti. Dlaczego warto mieć w swojej kuchni np. Bialetti Mukka? Ten niezwykły sprzęt umożliwia parzenie kawy przy jednoczesnym spienianiu mleka, dzięki czemu w zaciszu domowym można stworzyć napój na miarę luksusowych kawiarni.

Ocena: 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...