Maselnice to jedne z wielu prostych, niewielkich, jednak niezwykle praktycznych artykułów, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu. To właśnie one pozwolą nam przechowywać masło poza lodówką w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Dzięki nim ograniczamy ryzyko jego zabrudzenia czy przesiąknięcia zapachami innych produktów spożywczych.

Masło trzymane poza lodówką jest w każdej chwili gotowe do łatwego i płynnego rozsmarowania na pieczywie. Nie musimy się wtedy obawiać, że spiesząc się o poranku do pracy, stracimy cenne minuty na przygotowywaniu kanapek. W takiej sytuacji nie pozostaje więc nic innego, jak w spokoju delektować się ulubioną kawą, popijaną w jednym z kubków Bolesławiec!

Reklama

Każda maselnica z ceramiki bolesławskiej może być ponadto przechowywana w lodówce – masło zamknięte pod szczelną pokrywą na dłużej zachowa swoją świeżość i smak. Maselnice doskonale nadają się również do estetycznego serwowania masła na stół, z powodzeniem zastępując sklepowe folie. Będą przez to niezastąpione podczas wszystkich świąt, urodzin czy spotkań w większym gronie. Na takie okazje warto posiadać także w swojej witrynie jeden z zestawów obiadowych Bolesławiec!Maselniczki Bolesławiec – kolejno DU60 i dek. 149

Maselnica Bolesławiec – wyjątkowe pojemniki na masło do Twojej kuchni

Ceramika Bolesławiec to naczynia zachwycające nie tylko swoimi właściwościami, ale przede wszystkim niesamowitym wyglądem, który z daleka przyciąga wzrok! Osoby poszukujące kuchennych artykułów, które są równie atrakcyjne wizualnie, co trwałe i praktyczne, z pewnością nie przejdą zatem obojętnie obok żadnej zastawy Bolesławiec!

Maselnice bolesławieckie zostały wykonane z naturalnych glin, które wypala się na kremowy kolor. To, co je wyróżnia, to wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia, a także działanie wysokich temperatur. Ceramiczne naczynia są przy tym higieniczne, niepodatne na wilgoć, bakterie czy kwasy. Trzymane w maselniczkach masło znajdzie się dzięki temu w bezpiecznym, zdrowym i przyjaznym otoczeniu, przez długi czas zachowując swoją świeżość! Pojemniki te mogą być nie tylko przechowywane w lodówce w niskich temperaturach, ale i myte w zmywarce.

Maselnice Bolesławiec o pięknych zdobieniach i kolorach

Wszystkie produkty polskiego producenta, w tym m.in. filiżanki Bolesławiec, czy dzbanki Bolesławiec są znane i kojarzone w szczególności ze względu na swój wygląd. Wielokolorowe zdobienia wykonywane ręcznie lub metodą stempelkową sprawiają, że maselnice przypominają te, które wykorzystywały w swoich kuchniach nasze babcie i prababcie! Tradycyjny duch drzemiący w każdym naczyniu powoduje, że tam, gdzie znajdzie się ceramika bolesławiecka, zapanuje sielski, ciepły i urokliwy nastrój.Maselniczka Bolesławiec dek. 166a – prostokątna i okrągła

Maselnice pokrywają rozmaite dekoracje, takie jak m.in. pawie oczka, kwiaty, liście, ptaki, kropki. Wśród dominujących barw na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim kobalt. Pokryta malunkami w tym kolorze ceramika Bolesławiec 166a z kwiatuszkami i pawimi oczkami to jedna z najbardziej charakterystycznych linii polskiego producenta!

Ponadto w palecie kolorów znalazły się także: zieleń, brązy, odcienie czerwieni, żółci, czy pomarańczy. Zbliżoną kolorystykę do ceramiki 166 spotkamy w kolekcji 890. Prawdziwą feerię barw oferują natomiast maselniczki Bolesławiec z serii 149 – to piękne, kwiatowe zdobienia, wspaniale prezentujące się wśród rustykalnych lub prowansalskich aranżacji. Dla poszukujących iście wytwornych zdobień rekomendujemy z kolei linię „książęcą” DU-60. Do bogatej dekoracji, poza przeważającym kobaltem wprowadzono również akcenty jasnej zieleni i soczystej pomarańczy.

Jaką maselnicę wybrać? Skompletuj zestaw śniadaniowy Bolesławiec!

Maselnice Bolesławiec występują w wielu rozmaitych wariantach. Różnią się między sobą zdobieniami, dekoracjami, a także wielkością i kształtem, dzięki czemu możemy przechowywać w nich odmienną ilość masła. Są to m.in. maselniczki okrągłe, owalne, prostokątne. Węższe oraz szersze. Mimo różnic każda z nich ma również cechy wspólne. Ceramiczne pojemniki na masło składają się z:

  • klosza z dużym, poręcznym uchwytem,
  • talerzyka z profilowanymi i uniesionymi do góry krawędziami.


Maselniczka Bolesławiec – dek. 890

Bez względu na wielkość, na jaką się zdecydujemy, każda maselniczka Bolesławiec zapewnia optymalną ilość miejsca na jedną kostkę masła. Nawet gdy będzie mieć ono miękką konsystencję, nie zachodzi ryzyko, że przedostanie się na zewnątrz i spowoduje powstanie tłustych plam na blacie lub stole. Znajdujący się na pokrywce uchwyt ułatwia natomiast unoszenie wieczka, nie brudząc przy tym dłoni. Jeśli zależy Ci na spójności dodatków w kuchni, możesz do maselniczki dobrać także chlebak ceramiczny Bolesławiec. Razem stworzą zachwycający, niezwykle estetyczne komplet.

Maselnice możemy nabyć oddzielnie lub też samodzielnie skompletować swój własny zestaw śniadaniowy. Nie powinno zabraknąć w nim elementów takich jak talerze Bolesławiec, filiżanki na gorące napoje, kieliszki i podstawki do jajek, czy cukiernice Bolesławiec – dla osób, które nie wyobrażają sobie kawy lub herbaty bez dodatkowego słodzidła! Atrakcyjne, nietuzinkowe i finezyjne zdobienia pokrywające każdy element pozwolą nam na stworzenie wyjątkowych zestawów. Takich, które nie przestaną cieszyć oczu wszystkich domowników, jak i zapraszanych gości. Bez względu na to, jak często będą pojawiać się na stole! Z pewnością sięgniemy po nie podczas wspólnych śniadań, kolacji, świąt, urodzin, czy spotkań z bliskimi.


Przeczytaj także:

No votes yet.
Please wait...