Kawa z kawiarni doskonale smakuje i pięknie wygląda. Dzięki temu, że jest przygotowana przez specjalistów. Potrafią oni wykonać piękne wzorki na kawie. Wydaje się, że wykonanie takiego wzorku jest bardzo skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Sprawdź, jak zrobić wzorki na kawie samodzielnie.

Aby wykonać taką kawę, to musisz się właściwie przygotować. Najlepsza do tego będzie kawa z ekspresu ciśnieniowego. Jeśli nie masz takiego, to nic straconego. Do przygotowania kawy możesz wykorzystać kawiarkę Bialetti.

Reklama

Jak zrobić wzorek na kawie?

Jeśli masz ekspres ciśnieniowy, to możesz zrobić w nim kawę z mlekiem, którą ozdobisz różnymi wzorami. Aby były efektowne, to warto użyć filiżanki o większej średnicy. Jeśli nie masz ekspresu ciśnieniowego, to możesz zaparzyć kawę w kawiarce Bialetti Venus.

Nie da się wykonać wzorku na kawie rozpuszczalnej i z ekspresu przelewowego. Każda z tych kaw nie ma naturalnej pianki, która jest niezbędna do wykonania wzoru.

Do wykonania pianki niezbędne będą:

  • mleko 3%;
  • spieniacz do mleka.

Jak zrobić wzorki na kawie?

Jeśli chcesz spienić mleko, to pamiętaj, aby metalowy dzbanek i mleko były zimne. Dzięki temu powstanie dużo pianki. Spienianie należy wykonać we właściwy sposób.

  1. Na początek wlej zimne mleko do dzbanka i umieść dyszę do spieniania jak najbliżej dna.
  2. Uwaga! Mleko po spienieniu ma trzy warstwy. Zanim zaczniesz tworzyć wzory na mleku, musisz je ze sobą połączyć.
  3. Następnie stopniowo przesuwaj dzbanek do góry i na dół. W ten sposób możesz zrobić na różne wzory na kawie.

Jak zrobić kawę z serduszkiem?

  1. Gdy kawa jest już w filiżance, to delikatnie i jednostajnie wlej do niej mleko.
  2. Nalewanie rozpocznij od środka filiżanki, okrężnymi ruchami.
  3. Kiedy mleko znajdzie się już w filiżance, to należy je przesunąć zdecydowanym ruchem ku ściance filiżanki, tworząc swoją kawę z serduszkiem.

Sprawdź nasze kolejne tipy o kawie:

Ocena: 3.4/5.
Please wait...