Talerze Bolesławiec to podstawowy i niezbędny element każdej zastawy stołowej – zarówno obiadowej, jak i kawowej. Jeśli szukasz naczyń, które będą zdobić Twój stół w jadalni nie tylko w zwykłe dni, ale i podczas szczególnych momentów, a przy tym pozostaną w Twojej rodzinie przez lata, ceramika Bolesławiec stanie się wspaniałym uzupełnieniem kuchennego wyposażenia. Sprawdź, jak skompletować idealny serwis!

Produkty polskiej marki są obecne w naszych kuchniach od wieków. Korzystały lub korzystają z nich nasze prababcie, babcie, ciocie i mamy. Osoby, które kochają tradycyjną sztukę i prawdziwe rękodzieło, szybko docenią ceramikę Bolesławiec, spośród której podstawę stanowią właśnie talerze. Na śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje i przekąski!

Reklama

Z czego wykonywane są talerze Bolesławiec?

Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” to marka z wielowiekową historią i bogatą tradycją, którą wciąż podtrzymuje. Wszystkie produkty pochodzące z oferty polskiego producenta są wykonywane z naturalnych glinek kamionkowych, pozyskiwanych właśnie z okolic Bolesławca.

Co wyróżnia talerze Bolesławiec, jak i inne naczynia, które znajdziemy w ofercie? Ich niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo związane z ich użytkowaniem oraz w kontakcie z żywnością. Musisz wiedzieć, że wszelkie materiały wykorzystywane do produkcji ceramiki bolesławieckiej – masy, szkliwa, czy farby – są w 100% naturalne i pozbawione szkodliwych substancji!

To ponadto naczynia trwałe, odporne na intensywne użytkowanie, uszkodzenia, odpryski, czy wysokie temperatury. Niech dowodem na to będzie możliwość ich mycia w zmywarce oraz użytkowania w piekarniku i kuchence mikrofalowej, na co wyraźnie wskazuje sam producent! Naczynia wykonane z ceramiki swoją trwałość zawdzięczają przede wszystkim szkliwieniu i wypalaniu. W wyniku tych procesów dochodzi nie tylko do pięknego wyeksponowania wzorów, ale także ich utrwalenia. Tak powstała warstwa ochrania talerze, filiżanki, patery, czy dzbanki Bolesławiec przed przebarwieniami, blaknięciem, zadrapaniami i drobnymi uszkodzeniami.

Poznaj wyjątkowy design ceramiki bolesławieckiej!

Mówiąc o ceramice bolesławieckiej, nie możemy zapomnieć o najważniejszym – wyjątkowym designie, który odróżnia ją od wszystkich innych naczyń dostępnych na rynku. Charakterystyczne, wielobarwne malowidła zdobiące każdy, najmniejszy element pozwalają z daleka zidentyfikować dane produkty jako talerze, kubki, miski, czy zestaw obiadowy Bolesławiec!

Malowanie naczyń odbywa się dwoma sposobami: ręcznie lub metodą stempelkową. Na wypalanych na kolor kremowy naczyniach polskiej marki znajdziesz przede wszystkim bogate motywy roślinne, kwiaty, pawie oczka, kropeczki, łuski, czy kółeczka. Wykonane w odcieniach kobaltu, czerwieni, pomarańczy, zieleni, żółci i błękitu z daleka przyciągają spojrzenia. To zdobienia o tradycyjnym, niepowtarzalnym charakterze, wprowadzającym do wnętrz sielską, przytulną atmosferę.Talerze Bolesławiec: 1. dek. 273; 2. dek. 149; 3. dek. 19; 4. dek. DU52; 5. dek 890

Jeśli szukasz prawdziwych bestsellerów, Twoją uwagę powinna przykuć ceramika Bolesławiec 166A. Słynne kobaltowe pawie oczka i kwiatuszki połączone liniami to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wzorów producenta. W podobnym stylu została utrzymana ceramika bolesławiecka 168A. Jeśli jednak zamiast kobaltu i błękitu preferujesz np. czerwień, znajdziesz ją we wzorze talerzy DU-52. Bogate, wielokolorowe zdobienia oferuje natomiast m.in. zastawa Bolesławiec dek. 124 i dek. 149.

Talerze Bolesławiec – niezastąpione w każdej kuchni i jadalni

W dostępnym asortymencie na miłośników tradycyjnych, ponadczasowych i trwałych naczyń z ceramiki czeka mnóstwo propozycji na wiele okoliczności. Talerze Bolesławiec doskonale sprawdzają się podczas codziennych posiłków, jak i szczególnych okazji – urodzin, świąt lub regularnych spotkań w bliskim gronie. Jeśli chcesz zachować spójność stołowego nakrycia, możesz dobrać do nich inne elementy zastawy. Takie jak kubki Bolesławiec na kawę i herbatę lub nadającą się do wszechstronnego zastosowania miskę Bolesławiec.

Talerze obiadowe płytkie

Płytkie talerze obiadowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych elementów serwisu obiadowego. Używamy ich nie tylko podczas obiadów, ale i nierzadko przy śniadaniach lub kolacjach. Duże, płaskie talerze Bolesławiec nadają się doskonale do serwowania dań mięsnych, rybnych i warzywnych oraz wielu sałatek. Jeśli w Twoim domu jeszcze nie znalazła się patera Bolesławiec, możesz wykorzystać je także do podania różnych rodzajów ciasta lub drobnych przekąsek na urodzinach albo imprezie.

Talerze obiadowe głębokie

Tego rodzaju ceramika Bolesławiec przyda się nam podczas wszystkich posiłków, w których w roli głównej pojawią się zupy i kremy. W głębokich i dużych talerzach możesz serwować również makarony, sałatki lub dania jednogarnkowe, takie jak chili con carne, czy kaszotto. Do tego zadania wspaniale nada się także półmisek Bolesławiec.

Talerzyki deserowe

W ofercie polskiej marki nie mogło zabraknąć talerzyków deserowych – na ciastka, ciasteczka oraz innego rodzaju desery i słodkości. Są one niezastąpione w szczególności w trakcie urodzin, świąt oraz rozmaitych imprez i spotkań, gdy odwiedzą nas bliscy. Talerzyki deserowe mogą przydać się ponadto podczas śniadań i kolacji.

Spodki Bolesławiec

Mając na wyposażeniu swojej kuchni lub jadalni filiżanki Bolesławiec, nie możesz zapomnieć o ich nieodłącznych towarzyszach – spodkach! Spodki pozwalają na wygodniejsze przenoszenie gorącej kawy lub herbaty, a ponadto ochraniają powierzchnie przed zabrudzeniami i przebarwieniami.Ceramika Bolesławiec talerz dek. 124

Skompletuj własną zastawę Bolesławiec

Marzysz o swojej własnej zastawie stołowej z dużymi, płytkimi i głębokimi talerzami oraz tradycyjną bulionówką Bolesławiec? A może szukasz talerzy deserowych wraz z filiżankami, dzbankiem, cukiernicą i paterą? Wszystkie z wymienionych produktów i dużo więcej znajdziesz w ofercie, którą dla Ciebie przygotowaliśmy! Możesz zdecydować się na skompletowanie jednolitego serwisu obiadowego lub kawowego w jednym z dostępnych zdobień, lub na odrobinę prawdziwego szaleństwa! Jeśli zależy Ci na naprawdę unikatowej zastawie stołowej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą dwa, a nawet trzy rodzaje dostępnych zdobień. Ceramika bolesławiecka o wyjątkowej, barwnej formie, smukłych i zgrabnych kształtach oraz najwyższej jakości wykonaniu stanie się ozdobą niejednego wnętrza. Naczynia te są dziś wybierane zarówno do kuchni i jadalni o wystroju tradycyjnym, vintage lub rustykalnym, jak i wnętrz skandynawskich, a nawet nowoczesnych!

No votes yet.
Please wait...