Od pewnego czasu modne są nowoczesne wyspy w kuchni. Jest to ciekawy sposób na oddzielenie otwartej kuchni od salonu. Wyspa kuchenna występuje w roli ścianki działowej, może też pełnić jednocześnie wiele innych funkcji, jeśli umiejętnie ją zagospodarujemy.

Są różne sposoby aranżacji wyspy kuchennej. Mała kuchnia z wyspą i salonem często zmieści tylko wąski blat, pełniący rolę kącika jadalnego. Jeśli mamy do dyspozycji duże pomieszczenie, wyspa może być większa. Znajdzie się wtedy miejsce na  wiele półek i szuflad, a na blacie również na zlewozmywak lub płytę grzewczą i akcesoria kuchenne. Wyspa kuchenna często jest miejscem spotkań całej rodziny przy wspólnym gotowaniu i spożywaniu posiłków. Dlatego prezentujemy nasze propozycje aranżacji kuchni z wyspą!

Reklama

Wyspa kuchenna jako blat roboczy

Może występować w roli dodatkowego blatu roboczego, przy którym znajdują się półki i szafki. Wyspa w kuchni służy wówczas jako miejsce do przygotowywania posiłków. W pracę może zaangażować się cała rodzina, ponieważ dostęp do wyspy jest ze wszystkich stron, więc przy blacie zmieści się więcej osób. Jest to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Jeśli od strony salonu wyspa ma wnękę, można postawić przy niej wysokie hokery, tworząc miejsce do spożywania posiłków.

Na wyspie kuchennej wykorzystywanej jako blat roboczy powinny znaleźć się w zasięgu ręki rzeczy potrzebne do pracy. Nowoczesne aranżacje kuchni z wyspą wykluczają stosowanie ozdób. Jako dekoracja i jednocześnie akcesoria ułatwiające pracę służą małe sprzęty AGD jak czajnik elektryczny czy toster, a także inne przydatne przedmioty: chlebak, stojak na przyprawy, wieszak na garnki i patelnie, dekoracyjne pojemniki na żywność.

Funkcjonalny i atrakcyjny chlebak

Niezbędny jest m.in. chlebak, dzięki któremu pieczywo mamy zawsze w zasięgu ręki, a widoczny z salonu blat nie jest zagracony nieestetycznymi workami czy reklamówkami. Chlebak Brabantia z serii Fall Front znakomicie zaprezentuje się na nowoczesnej wyspie kuchennej. Ma atrakcyjny, stylowy design, występuje w różnych kolorach.

Chlebak Brabantia wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Odpowiada za nowoczesny design pojemnika, a ponadto stal bardzo łatwo utrzymać w czystości. Co ważne, perforowane dno chlebaków Brabantia zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i sprawia, że pieczywo nie wilgotnieje, długo utrzymuje świeżość i dobry smak. Również inne chlebaki marki Brabantia są najwyższej jakości, a ich wygląd sprawia, że z powodzeniem można je eksponować na wyspie między salonem a kuchnią.

Wysokiej jakości naczynia marki WMF

Stalowe i szklane czajniki WMF są wyjątkowo eleganckie, zaprojektowane w nowoczesnym stylu. Wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, cechują się trwałością i bezpieczeństwem użytkowania. Bardzo ciekawie prezentuje się czajnik szklany, którego wnętrze jest widoczne. Siedząc na kanapie w salonie można obserwować cały proces gotowania się wody. Natomiast błyszczące, stalowe  WMF czajniki pasują idealnie do nowoczesnej aranżacji kuchni z wyspą.

Do czajnika warto dobrać komplet garnków tej samej marki. Garnki WMF również są eleganckie, stylowe, błyszczące, wykonane ze stali nierdzewnej. Ich bogata oferta pozwala dobrać wszystkie niezbędne rodzaje naczyń. Możemy ich używać na każdej kuchence, także indukcyjnej. Jeżeli postawimy na blacie wyspy wieszak na garnki i patelnie, naczynia WMF pięknie wyeksponowane będą cieszyć oczy. Co równie ważne, będziemy je mieć pod ręką podczas pracy.

Atrakcyjne pojemniki na żywność marki Brabantia

Nowoczesne wyspy w kuchni są odsłonięte, widoczne z salonu. Jeżeli wykorzystujemy wyspę jako blat roboczy, powinniśmy zadbać, by również w czasie przygotowywania posiłków wyglądała estetycznie. Z pomocą przychodzi tutaj marka Brabantia. Pojemniki na żywność, zarówno te wykonane z plastiku jak i stalowe, odznaczają się bardzo elegancką stylistyką.

Dzięki nim żywność w postaci sypkiej, jak makarony, kasze, mąka, fasola, a także kawa czy herbata, możemy przechowywać z zachowaniem porządku. O chaosie w kuchni będziemy mogli zapomnieć. Zaletą pojemników Brabantia jest również fakt, iż przechowywana w nich żywność na dłużej zachowuje na dłużej aromat i świeżość.

Wyspa kuchenna z blatem roboczym i płytą grzewczą

Wyspa w kuchni może być jeszcze bardziej rozbudowana. Coraz popularniejsze są kuchenki montowane właśnie na wyspie. Jeżeli w pomieszczeniu mamy dużo miejsca, na blacie oprócz kuchenki zmieści się strefa robocza. Jeśli zaś blat nie jest aż tak duży, należy pamiętać, by z obu stron płyty było miejsce na odstawienie gorących naczyń, przynajmniej około 30 cm z każdej strony.Kosz na śmieci Brabantia Touch Bin Bo 2 x 30 l

Nowoczesna wyspa kuchenna będzie prezentować się bardzo elegancko z kuchenką indukcyjną. Gładka płyta indukcyjna idealnie przylega do blatu wyspy i łatwo utrzymać ją w czystości. Jeżeli używamy do gotowania stylowych, połyskujących naczyń ze stali nierdzewnej, proces gotowania możemy spokojnie obserwować z salonu.

Obok wyspy, w zasięgu wzroku, może stać nawet kosz na śmieci, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni, pasujący do aranżacji. Kosz na śmieci Brabantia nie musi być schowany w szafce pod zlewem. Marka Brabantia oferuje solidne, funkcjonalne i ładne pojemniki, których nie trzeba wstydzić się przed gośćmi.

Stylowe i praktyczne kawiarki na indukcję

Aby dopełnić aranżację wyspy, potrzeba jeszcze czegoś ekstra. Nasza propozycja to kawiarki Bialetti. Indukcja jest odpowiednią kuchenką do wielu typów kawiarek. Te praktyczne urządzenia pasują do nowoczesnego wystroju kuchni. Do wyboru są modele kawiarek Bialetti stalowe i aluminiowe. Te pierwsze mają obły kształt, a aluminiowe, o klasycznej, kanciastej formie nawiązują do tradycji marki Bialetti i wnoszą do wnętrza nutkę retro. Dzięki niewielkiej, praktycznej kawiarce, możemy cieszyć się doskonałą kawą jak z ekspresu w kilka minut.

A może skrócić czas gotowania z szybkowarem Tescoma?

Szybkowar Tescoma to alternatywa dla zwykłych garnków. Jest równie atrakcyjny wizualnie, jak naczynia ze stali nierdzewnej renomowanych marek. Gotowanie w szybkowarze odbywa się bez kontaktu z tlenem, dzięki czemu przebiega szybciej. Potrawy zachowują więcej witamin i wartości odżywczych, oraz zachowują pełnię smaku. W szybkowarze można przygotować bigos, gulasz czy fasolkę po bretońsku bez potrzeby trzymania garnka na płycie indukcyjnej przez kilka godzin. Zapach gotowanych w szybkowarze potraw nie będzie rozchodził się bardzo intensywnie, co jest istotne w przypadku kuchni połączonej z salonem.

Nowoczesna wyspa kuchenna daje nieograniczone możliwości aranżacji. Dzięki wysokiej jakości, atrakcyjnym wizualnie sprzętom kuchennym można urządzić na niej blat roboczy, a nawet kuchenkę. Dobrze dobrane akcesoria pomogą utrzymać ład i porządek na blacie. Atrakcyjna wyspa spokojnie może być widoczna z salonu, a osoba przygotowująca posiłek ma możliwość swobodnej rozmowy z gośćmi lub domownikami.


Przeczytaj także inne aranżacyjne tipy:

Ocena: 1.0/5. Oddano 1 głos.
Please wait...