Początek roku szkolnego to czas zakupów. Wyposażamy nasze dzieci w szkolną wyprawkę, zeszyty, książki, przybory. Zadbać należy również o to, by dzieci w szkole mogły zjeść zdrowy, przygotowany w domu posiłek. Do zapakowania pożywnego śniadania najlepsze będą wielorazowe pojemniki, zwane śniadaniówkami lub lunchboxami.

Mózg dziecka w szkole intensywnie pracuje, a zdrowy posiłek pomaga lepiej przyswajać informacje. Jeżeli uczeń posila się słodyczami ze sklepiku, pod koniec lekcji będzie zmęczony. Zadbaj więc o kondycję dziecka przygotowując do szkoły pełnowartościowy posiłek. Prezentujemy praktyczne lunchboxy do szkoły, do których łatwo zapakujesz urozmaicone drugie śniadanie.

Reklama

Lunchbox dla dzieci – oferta marki Monbento

Francuska firma Monbento produkuje lunchboxy do szkoły i nie tylko, inspirowane kulturą Japonii. Dostępne są w różnych pojemnościach, wzorach i kolorach, jedno i dwupoziomowe, jednokomorowe i dzielone. Monbento oferuje również stylowe termosy, butelki na wodę, kubki termiczne oraz praktyczne torby na lunchboxy.

Wybór właściwej śniadaniówki dla dziecka nie jest prostą sprawą, jeżeli zamierzamy przygotowywać do szkoły nie tylko kanapki. Najlepiej zaopatrzyć się w 2-3 pojemniki o różnych funkcjonalnościach, i używać w zależności od przygotowanych przekąsek. Dzięki estetycznym i bezpiecznym w kontakcie z żywnością pojemnikom Monbento lunchbox posiłek w szkole dziecko będzie spożywać z prawdziwą przyjemnością.

Jakie normy bezpieczeństwa powinien spełniać lunchbox?

Lunchbox do szkoły powinien posiadać oznaczenie, że nadaje się do kontaktu z żywnością i nie zawiera BPA, czyli bisfenolu A, toksycznego związku wykorzystywanego do produkcji niektórych produktów z plastiku. Bezpieczne oznaczenia to: brak BPA, 5/PP, 4/LDPE. Natomiast szkodliwe dla zdrowia są pojemniki oznaczone symbolami 3/PVC i 6/PS.

Ważne jest także to, by śniadaniówka była szczelna, aby nic nie wyciekało z niej dziecku do plecaka. Powinna też łatwo lecz solidnie otwierać się i zamykać, oraz mieć odpowiednio usytuowane przegródki, by przekąski nie mieszały się ze sobą.

Z przekonaniem polecamy więc pojemniki z serii Monbento Original. Pozbawione są szkodliwych dla zdrowia związków, gwarantują idealną szczelność. Zamknięcie wzmocnione jest gumką spinającą. Mają dwie komory podzielone przegrodami, hermetyczne zamknięcie i aż 1 litr pojemności. Nadają się nie tylko do szkoły, lecz także na całodniową wycieczkę.

Idealna śniadaniówka dla dzieci

Lunchbox dla dzieci nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, jednak musi być pojemny. Młodsi uczniowie i zerówkowicze lubią śniadaniówki kolorowe, przedstawiające ich ulubionych bohaterów kreskówek lub inne postacie czy wzory. Ważna jest również funkcjonalność i pojemność. Do szkoły najlepszy jest lunchbox z przegródkami, do którego można spakować oprócz kanapki porcję owoców i warzyw, z solidnym lecz łatwo otwierającym się wieczkiem.

Pojemniki Monbento Tresor są idealne dla młodszych uczniów. W górnej części posiadają okienko, w którym można umieścić podpis lub dowolny obrazek. Dzięki temu dziecko zawsze rozpozna swoją śniadaniówkę i nie pomyli jej z żadną inną. W niektórych klasach jest zwyczaj odkładania drugich śniadań w jedno miejsce, więc oznaczenie swojego lunchboxa jest tym bardziej istotne.

Lunchbox z przegródkami dla starszego ucznia

Młodzież wybierając pojemnik na drugie śniadanie zwraca uwagę na funkcjonalność i oryginalny design. Pojemniki Monbento są dostępne w różnych seriach. Monbento Original mają kształt prostokąta, mogą być jedno lub dwukolorowe. Monbento Graphic natomiast zdobione są ciekawymi wzorami.

Pojemniki Monbento Square to lunchboxy nieco większe, mają pojemność 1,7 litra. Są kwadratowe, dwupoziomowe, również występują w różnych kolorach i można spinać je specjalną gumką. Pomieszczą naprawdę bardzo dużo, kanapki, sałatki, a nawet dania do podgrzania w mikrofalówce. Jest to doskonały pojemnik dla ucznia lub studenta, który spędza dużą część dnia na zajęciach. Dużym plusem jest możliwość łatwego utrzymania go w czystości. Po powrocie do domu wystarczy wrzucić go do zmywarki.

Picie wody – zdrowy nawyk

Ludzki organizm potrzebuje systematycznego uzupełniania płynów. Dzieci i młodzież podczas wielu godzin w szkole powinny mieć cały czas dostęp do wody, po którą należy sięgać często i pić małymi łykami. Dobrze wyrobić taki nawyk u siebie i u dzieci. Uczniowie będą chętnie używać ładnej butelki o atrakcyjnym wyglądzie, w której bezpiecznie przechowają dowolny napój. W czasach, gdy dużo uwagi poświęcamy ekologii, bidony wielorazowego użytku stały się bardzo modne. Monbento butelka na wodę to doskonały wybór, również ze względu na to, że można dopasować ją do lunchboxa i stworzyć piękny komplet.

Butelki Monbento są wykonane z lekkiego tritanu. Jest to tworzywo, które przypomina szkło, lecz jest lżejsze i odporniejsze na uszkodzenia. Materiał ten jest bezpieczny w kontakcie z żywnością, wolny od BPA. Butelki mają ciekawy i praktyczny, kwadratowy kształt, dzięki któremu zajmują mniej miejsca w plecaku, niż okrągłe. Wyglądają fajnie i stylowo. Silikonowa uszczelka gwarantuje, że nic się z nich nie wyleje.

Ciepły posiłek w szkole i w pracy

Ciepłe danie w szkole? To kusząca propozycja, a z ofertą Monbento bardzo realna. Firma posiada bogaty wybór termosów obiadowych, praktycznych i łatwych w użytkowaniu. Mają szeroką, szczelną pokrywkę, którą wygodnie można odkręcić. Dzięki uszczelkom nie wyleje się z nich zupa czy sos. Termos obiadowy Monbento sprawdzi się szczególnie w chłodne, jesienne lub zimowe dni. Ciepły posiłek w szkole lub w pracy doda każdemu energii i poprawi nastrój. Natomiast latem w termosach obiadowych można przechowywać zimne lody.

Monbento termos obiadowy Element jest stylowy i niezwykle funkcjonalny. Ma 0,55 litrów pojemności, utrzymuje temperaturę posiłków do 10 godzin, a ponadto gwarantuje stuprocentową szczelność podczas przenoszenia. Górna pokrywa z silikonową uszczelką tworzą hermetyczne zamknięcie. Wykonany jest ze stali nierdzewnej o metalicznym połysku. Idealny na wycieczkę.

Termos Monbento Graphic jest mniejszy, jego pojemność to 0,28 litrów. Doskonale sprawdzi się w szkole lub na uczelni, zwłaszcza w komplecie z lunchboxem Monbento Graphic. Termosy i pojemniki z tej serii wyróżniają się oryginalnymi kolorami, wzorami i zdobieniami.

Jaki lunchbox do szkoły wybrać? Marka Monbento proponuje praktyczne, odpowiednie do przechowywania żywności, pojemniki. Nie musisz więc martwić się o bezpieczeństwo, wybierz lunchbox w kolorze i kształcie wybranym przez dziecko w komplecie z bidonem i termosem.

No votes yet.
Please wait...