Marka WMF to nie tylko wysokiej klasy garnki i patelnie. To o wiele więcej! W ofercie tej niemieckiej marki znajdziemy różne elementy kuchennego wyposażenia, wyróżniające się wytrzymałością, funkcjonalnością i nowoczesnym designem. Elegancja idzie tu w parze z prostotą. Jak zaczęła się historia marki WMF, która dzisiaj ustanawia standardy produktów do kuchni?

Za skrótem WMF ukrywa się nazwa Württembergische Metalwarenfabrik, oznaczająca fabrykę wyrobów metalowych. Za nią z kolei stoi wieloletnia tradycja i bogata historia, która nieprzerwanie i mimo zmieniających się warunków i upływu czasu – trwa do dziś. Garnki, sztućce i akcesoria kuchenne WMF znane są i cenione przez klientów na całym świecie i to nie bez powodu. Od początku swojego istnienia fabryka produkuje bowiem wyśmienitej jakości akcesoria kuchenne ze stali nierdzewnej.

Reklama

Firma WMF w obliczu wielkich zmian gospodarczych

W XIX wieku drobne zakłady rzemieślnicze w obliczu wielkich politycznych oraz gospodarczych przemian zaczęły się rozwijać i poszły w stronę produkcji masowej. Oczywiście nie należy rozumieć tego jeszcze w takich kategoriach, w jakich patrzymy na te kwestie współcześnie, ale dało się już wówczas odczuć, że świat przemysłowy zbliża się do poważnego przełomu. Wynikało to z rosnącej świadomości ludzi, chęci niezależności, zdobywania wiedzy i umiejętności, a także rozwoju technologicznego, który zaczynał otwierać ludzi na coś zupełnie nowego. W połowie XIX wieku na całym świecie, również w Niemczech – zaczęły powstawać liczne zakłady produkujące praktyczny sprzęt domowy charakteryzujący się coraz wyższą jakością oraz miłym dla oka wyglądem.

Wśród firm, które zaczęły w tym okresie swoją działalność, wymienić należy właśnie WMF. Fabryka założona została w 1853 roku przez Daniela Strauba. Trzy lata później w miasteczku Geislingen nastąpiła fuzja fabryki Srauba z firmą braci Schweizer. Współpraca nie potrwała długo, jednak Daniel Straub rozwijał swoją firmę dalej, działając w późniejszych latach pod szyldem Straub & Sohn, co związane było z wprowadzeniem do interesów jego syna Heinricha. Właściciele dążyli do ugruntowania się ich pozycji na rynku producentów funkcjonalnych, ale i niezwykle eleganckich, wykonanych z dbałością o detale akcesoriów kuchennych.

Oferta marki WMF


Marka WMF i jej droga do sukcesu

Przez lata WMF poszerzała – i robi to zresztą nadal – swój asortyment. Już w roku 1866 produkowała niemal 1000 różnych produktów, licząc na to, że zainteresowanie nimi będzie zataczało coraz szersze kręgi. I rzeczywiście klientów przybywało, a znawcy i organizatorzy wystaw przemysłowych zaczęli doceniać profesjonalizm, z jakim zarówno właściciele, jak i pracownicy, podchodzili do swoich obowiązków. Świadczą o tym między innymi nagrody przyznawane WMF. Tu powinniśmy wymienić przede wszystkim  złoty medal zdobyty podczas Wystawy Światowej w Londynie w 1862 roku , czyli zaledwie kilka lat po założeniu firmy przez Strauba! Był to niepodważalny sukces, zachęcający do dalszej pracy i rozwoju. Dużym krokiem naprzód było też otwarcie oddziału handlowego w Berlinie w 1868 roku. W 1880 roku firma Strauba połączyła się z firmą Ritter & Co. W efekcie tego powstało przedsiębiorstwo Württembergische Metalwarenfabrik Geislingen-Steige, którego znakiem rozpoznawczym stał się symbol strusia.

Kolejne dekady uplasowały WMF na pozycji lidera wśród producentów zastawy stołowej i metalowych akcesoriów do kuchni oraz jadalni. Firma przejmowała i nawiązywała współpracę z innymi firmami działającymi w Europie, m.in. w Warszawie czy Wiedniu. Oprócz zatrudnianiu najlepszych projektantów, którzy potrafili nadawać każdej rzeczy rysy dzieła sztuki, fabryka rozwijała się też technologicznie, wprowadzając do produkcji nowe, ciekawe rozwiązania. Wybuch I wojny światowej, jak w wielu innych wypadkach, zahamował rozwój fabryki. Jej wznowienie nastąpiło w roku 1922. Wzorem wcześniejszych doświadczeń firma poszła w stronę wyjątkowych projektów przygotowywanych przez znanych artystów i praktycznych rozwiązań, które sprawiały, że akcesoria świetnie się prezentowały i były użyteczne. WMF produkowała wówczas wyroby ze szkła i stali nierdzewnej.

Oferta WMF dzisiaj

W dzisiejszej ofercie firmy WMF znajdziemy wiele akcesoriów, które produkowane były przez firmę już dawno temu. Zmienia się technologia i design, jednak zachowana zostaje wysoka jakość wszystkiego, co trafia do klientów.

Sztućce marki WMF w zestawach

W katalogu znajdziemy między innymi sztućce WMF produkowane ze stali nierdzewnej. Proste, wręcz minimalistyczne, a równocześnie zaprojektowane i wykonane z pietyzmem i solidne – to ich najważniejsze cechy. Sztućce ze stali nierdzewnej WMF Cromargan® posłużą przez wiele lat zarówno podczas spotkań z bliskimi, jak i w trakcie wielkich imprez – także służbowych. Prezentują się wyjątkowo elegancko i dostępne są w kompletach. Jednym z największych jest komplet akcesoriów z serii Kineo, na który składa się aż 66 części! WMF wychodzi na wprost oczekiwaniom klientów i użytkowników, również tych najmłodszych. Dlatego też produkuje sztućce dla dzieci, ze wzorami z ich ulubionych filmów animowanych. Obiad, spotkanie przy dobrym cieście czy kawie lub kolorowym drinku – na każdą okoliczność znajdziemy tu noże, łyżki, łyżeczki, widelczyki i wiele innych przyborów.

Sztućce WMF Dune Mat


Patelnie WMF stalowe i z powłokami

WMF produkuje również najwyższej jakości patelnie i garnki. WMF patelnie mają różne formy i wykonane są z różnych materiałów. Łączy je jedno – świetna jakość, która sprawdzi się przez lata. Dostępne są zarówno patelnie uniwersalne, które przydadzą się w codziennym przygotowywaniu rozmaitych posiłków, jak i patelnie przeznaczone do przyrządzania konkretnych potrwa, np. naleśników czy dań grillowanych. Znajdziemy tu patelnie stalowe, ale również wciąż popularne patelnie teflonowe oraz patelnie pokryte innymi, nieprzywierającymi powłokami, np. ceramicznymi. Wszystkie umożliwiają przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków. Warto bowiem pamiętać, że powłoki w patelniach WMF nie wymagają używania dużej ilości tłuszczu.

Garnki WMF – Fusiontec, Function, Gourmet i inne

Równie udanym produktem niemieckiej firmy są oczywiście garnki. Garnki WMF kupić można w zestawach i pojedynczo, kompletując je w dowolny sposób. Znajdziemy tu garnki ze stali nierdzewnej WMF Cromargan® oraz garnki o stalowych korpusach, ale pokryte w środku specjalną powłoką Fusiontec. Naczynia charakteryzują się niebywałą odpornością na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne, posiadają praktyczne, dopasowane pokrywki oraz wygodne uchwyty, a przy tym prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Wielbiciele prostoty postawić powinni na piękne, błyszczące garnki stalowe. Miłośnicy koloru w kuchni również znajdą tu coś dla siebie. WMF garnki dostępne są w różnych pojemnościach – mniejszych i większych, które przydać się mogą nawet w profesjonalnej kuchni. WMF zadowoli i amatorów, i mistrzów gastronomii.

Garnki stalowe WMF


WMF to niemiecka marka z ponad 150-letnią tradycją produkcji niezawodnych elementów wyposażenia kuchni. Stalowe garnki, patelnie, sztućce, czajniki i inne kuchenne artykuły, to produkty niezaprzeczalnie funkcjonalne, a do tego bardzo eleganckie. Mimo swojego nowoczesnego designu, doskonale sprawdzą się w każdej kuchni!

No votes yet.
Please wait...