Przepis na prostą, ale bardzo efektowną sałatkę z pomarańczą, kurczakiem, pomidorami i czerwoną cebulą. Połączenie dość egzotyczne, ale smakuje i prezentuje się świetnie! Pomarańcza przełamuje klasyczne dodatki sałatkowe, dzięki czemu proste danie staje się ciekawą potrawą. Sałatka z pomarańczą i grillowanym kurczakiem to dobry pomysł na imprezową przekąskę.

Poszukujesz przepisu na prostą, lekką, nieco egzotyczną sałatkę? Proponuję zdrową i sycącą sałatkę z pomarańczą, grillowanym kurczakiem i innymi dodatkami. Przepis jest naprawdę banalny w wykonaniu. Wszystko, co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w potrzebne składniki o po odpowiedniej obróbce, zmieszać je ze sobą. Kolorowa sałatka z pomarańczą, cebulą i pomidorkami będzie świetną przekąską na domówce, na zjeździe rodzinnym i na grillu.

Reklama

Oprócz składników spożywczych, będzie potrzebna Ci także:

  • patelnia grillowa – najlepiej taka z nieprzywierającą powłoką, która umożliwi smażenie piersi z kurczaka na niewielkiej ilości tłuszczu. Patelnie grillowe mają charakterystyczne żeberka na powierzchni, pozwalające na grillowanie w klasycznym stylu.
  • shaker do sosów – pomoże dokładnie wymieszać składniki na sos, czyli oliwę, ocet balsamiczny, sok z pomarańczy i przyprawy.
  • łyżka do dekoracji specjalna łyżka zakończona dziobkiem, dzięki której udekorujesz potrawę sosem lub ciasto polewą.

Egzotyczna sałatka z pomarańczą najlepiej będzie prezentować się na prostokątnym, białym półmisku, który wyeksponuje wszystkie składniki.

Ocena: 5.0/5. Oddano 1 głos.
Please wait...