Jeśli planujesz prace ogrodowe, sprawdź, czy w Twoim niezbędniku znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia, które będą Ci do tego potrzebne. Aby ułatwić Tobie to zadanie, przygotowaliśmy krótki przegląd niezbędnych akcesoriów ogrodowych, które warto mieć, by uporządkować ogród i przygotować zielony azyl, w którym będziesz z przyjemnością odpoczywać!

Drobne akcesoria ogrodowe

A raczej drobne, ale konieczne narzędzia ogrodowe, które musimy mieć, jeśli myślimy o rozpoczęciu jakichkolwiek działań w ogrodzie. Jakie akcesoria należałoby tu wymienić? Będą to:

Reklama

  • łopatka
  • motyka
  • widełki
  • pazurki
  • rękawiczki

Oczywiście zestaw ten można, a nawet należy z biegiem czasu poszerzać. Wiele zależy od naszych potrzeb. Wyżej wymienione przybory pozwalają przygotować glebę pod sadzonki, posadzić lub przesadzić rośliny, a także pozbyć się chwastów. Są potrzebne nie tylko właścicielom dużych ogrodów, ale też tym osobom, które swój zielony azyl tworzą na balkonie lub tarasie. Dobrze, jeśli takie przybory mają ergonomiczne rękojeści oraz głowice ze stali nierdzewnej, które są na nich mocno osadzone. Sklep Fiskars oferuje tego typu sprzęt najwyższej jakości – warto przejrzeć katalog firmowy!

Grabie ogrodowe

Grabie to proste, ale niezwykle ważne narzędzie do utrzymania porządku w ogrodzie. Szczególnie przydatne są jesienią i wczesną wiosną, kiedy po sezonie zimowym rozpoczynamy prace ogrodowe. Dzięki grabiom usuniemy liście i inne martwe części roślin, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale też mogą źle wpływać na inne rozwój innych roślin, tworząc na przykład filc, który negatywnie działa na trawę. Grabie pomagają też w przygotowaniu gleby do dalszych prac.

Grabie ogrodowe Fiskars

Godne polecenia są solidne grabie ogrodowe Fiskars. Niektóre przydadzą się do grabienia większych powierzchni, a inne, znacznie mniejszych rozmiarów, do ziemi wokół sadzonek, np. kwiatów. Trzonki grabi wykonane są najczęściej z aluminium, dzięki czemu narzędzie jest lekkie i wygodne w użytkowaniu. Niektóre modele mają możliwość odłączenia głowicy od trzonka, co daje dużo więcej możliwości ich wykorzystania w ogrodzie. Głowice w zależności od grabi produkowane są ze stali lub tworzywa sztucznego – oba materiały są bardzo wytrzymałe i gwarantują, że grabie spełniać będą swoje zadanie przez wiele lat.

Szpadle i łopaty

Bardzo często w naszym ogrodzie będziemy korzystać ze szpadla. Jest to akcesorium wykorzystywane m.in. do przekopywania grządek, przenoszenia ziemi, sadzenia i przesadzania drzew i krzewów, pogłębiania otworów w ziemi. Ze względu na przeznaczenie szpadle mogą różnić się miedzy sobą budową. Te służące do przenoszenia ziemi będą szerokie, a te przeznaczone do grządek będą miały ostro zakończoną końcówkę. Wszystkie jednak powinny być mocno osadzone na ergonomicznym trzonku, dzięki któremu praca będzie dla nas bardziej komfortowa.

Szpadel ogrodowy Fiskars

Wysokiej jakości szpadle różnego typu produkuje Fiskars. Każdy szpadel Fiskars ma trwałą głowicę stalową lub aluminiową oraz ergonomiczny, poręczny i lekki trzonek z tworzywa sztucznego, drewna albo aluminium. Wybór jest naprawdę duży. Długości szpadli są zróżnicowane. W ofercie tej firmy znajdziemy również szpadle teleskopowe o regulowanej długości oraz składane saperki, które przydadzą się nie tylko w ogrodzie, ale też np. na biwaku.

Sekatory ogrodowe

A teraz pora na coś dla miłośników krzewów i drzewek, czyli sekator! Na rynku dostępne są sekatory tradycyjne o różnych kształtach i przeznaczeniu oraz sekatory tyczkowe, które – jak wskazuje sama nazwa – swoim wyglądem przypominają tyczkę. Sekator jest niezbędny, jeśli chcemy, by nasze drzewa i krzewy odpowiednio rosły i utrzymywały swój atrakcyjny wygląd. Dzięki niemu usuniemy chore lub martwe części roślin oraz nadamy krzewom pożądany kształt. Prace tego typu wykonywać należy regularnie, zgodnie z potrzebami poszczególnych roślin oraz kalendarzem przycinania konkretnych gatunków drzew i krzewów. Niezbędny jest wówczas sekator o ostrych ostrzach, który będzie pewnie i wygodnie leżał w dłoni.

Sekator ogrodowy Fiskars

Sekator ogrodowy Fiskars spełni wymagania wszystkich użytkowników, którym zależy na wytrzymałym i dobrym sprzęcie. Producent oferuje zarówno sekatory jednoręczne, jak i dwuręczne oraz uniwersalne. Wszystkie o ostrych ostrzach, które nie będą dodatkowo ranić gałęzi, utrudniając ich regenerację, i wyposażone w ergonomiczne uchwyty pokryte powłoką antypoślizgową, dzięki której praca stanie się mniej męcząca i bardziej efektywna.

Węże ogrodowe

Wszystkie rośliny w naszym ogrodzie potrzebują odpowiedniego nawodnienia. W naszym niezbędniku nie może więc zabraknąć węża ogrodowego, dzięki któremu unikniemy czasochłonnego i niełatwego przenoszenia wody we wiadrze lub niewystarczającego podlewania zwykłą, niewielką konewką. Kupując wąż ogrodowy należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jego długość, która umożliwi dotarcie we wszystkie wymagające podlania miejsca; średnicę, która dostosowana musi być do ciśnienia wody; materiał, z jakiego wykonany jest wąż, a także liczba warstw, która sprawi, że wąż ogrodowy nie pęknie pod naporem wody i posłuży przez dłuższy czas.

Wąż ogrodowy Gardena

Na jakie akcesoria tego typu warto zwrócić uwagę? Na pewno wśród szczególnie polecanych produktów należy wymienić wąż ogrodowy Gardena. Węże tej marki są elastyczne, mają wzmocnione, bardziej wytrzymałe ścianki, łatwo się zwijają i można je łączyć z wieloma innymi elementami systemu nawadniającego do ogrodu firmy Gardena, np. ze zraszaczami.

Siewniki do nasion i nawozu

Siewniki to wielofunkcyjne, przydatne w różnych okolicznościach akcesoria. Sprawdzą się nie tylko do rozsypywania nasion i nawozu, ale także żwirku, piasku lub soli. Siewnik ręczny Gardena pozwoli na precyzyjne wysypywanie na podłoże preparatu bez brudzenia sobie rąk. Siewniki są niezwykle proste w obsłudze: wystarczy przekręcić dozownik. Równie bezproblemowe jest ich napełnianie. Oznacza to, że naprawdę warto mieć takie nieskomplikowane urządzenie w swoim ogrodowym niezbędniku!

Siewnik do nawozu Gardena

No votes yet.
Please wait...