Chlebak to już nie tylko pojemnik do przechowywania pieczywa, ale też element wystroju naszej kuchni. Producenci prześcigają się nie tylko w jak najlepszej jakości oferowanych produktów, ale też w pomysłach na ciekawy design akcesoriów tego typu. Przyjrzyjmy się najciekawszym modelom!

Każdy element wyposażenia naszej kuchni, a w tym nawet najbardziej praktyczne gadżety, mogą stać się ciekawym dopełnieniem aranżacji, który będzie cieszył oko. Tak jest również w przypadku chlebaków, którym nadawane są coraz ciekawsze kształty i które produkowane są z materiałów nie tylko przeznaczonych do kontaktu z żywnością, ale również atrakcyjnych wizualnie.

Reklama

1 Chlebak Florina Gap z okienkiem

Pierwszą wartą uwagi propozycją jest chlebak Florina Gap, który wykonany został z drewna bambusowego. Jest to chlebak lekki, ale równocześnie bardzo wytrzymały. Jego rozmiary pozwolą na przechowanie dużej ilości naszego ulubionego pieczywa, które w dodatku możemy widzieć dzięki charakterystycznemu okienku. Jest to naprawdę interesująca dekoracja. Chlebak z łatwością dopasujemy do bardziej tradycyjnych i ciepłych kuchennych wnętrz. Kanciasty kształt chlebaka pozwala ponadto na postawienie na nim innych ozdób i bibelotów.

Chlebak Florina Gap


2 Chlebak Brabantia Bread Bin z uchwytem i deską do krojenia

Wiemy, że są osoby, które cenią sobie takie akcesoria kuchenne, które śmiało nazwać możemy wielofunkcyjnymi. Dla nich zaprojektowany został chlebak Brabantia Bread Bin. Wyprodukowano go z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które przeznaczone jest do kontaktu z żywnością. Pokrywa chlebaka wykonana została z bambusa. Pojemnik posiada praktyczny uchwyt, dzięki któremu z łatwością zabierzemy chlebak ze sobą, np. na piknik lub do ogrodu. Przechowywać w nim możemy wówczas nie tylko pieczywo, ale też inne produkty spożywcze, chroniąc je przed owadami czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pokrywa pełni funkcję deski, na której bez obaw możemy kroić pieczywo lub tacy, na której podamy smaczne śniadanie. Sklep Brabantia słynie z takich ciekawych, praktycznych rozwiązań!

Chlebak Brabantia Nic


3 Chlebak WMF Gourmet z deską do krojenia

Ten pojemnik to idealne połączenie wysokiej jakości, higienicznej stali nierdzewnej i bambusa wykazującego właściwości antybakteryjne. Chlebak WMF Gourmet to także kolejne akcesorium, które spełnia więcej niż jedno zadanie. To nie tylko pojemnik, dzięki któremu nasze ulubione pieczywo będzie dłużej świeże, ale również deska do krojenia.

Chlebak WMF Gourmet


4 Chlebak Ambition Diamond z deską do krojenia

Jednym z bardziej nowoczesnych i trwałych chlebaków jest pojemnik na pieczywo Ambition Diamond. Wyprodukowano go ze stali nierdzewnej oraz drewna bambusowego. Jest to bardzo ciekawe połączenie nie tylko materiałów, ale również kolorów i form. Bambus bardziej kojarzy się z czymś swojskim, tradycyjnym i sprawia, że całość nie wydaje się tak surowa. Stal nierdzewna w kolorze szarym tłoczona jest w ciekawy wzór – jak zresztą wszystkie akcesoria z serii Diamond marki Ambition.

Chlebak Ambition Diamond


5 Chlebaki Wesco Super Ball

A teraz pora na coś absolutnie kosmicznego i nowoczesnego! Kolejny chlebak to produkt Wesco Super Ball, który na pewno oczaruje osoby lubujące się w naprawdę niestandardowych formach gadżetów do domu. Pojemnik ma kształt kuli opartej na metalowej nóżce. Całość zrobiona została ze stali nierdzewnej. Pojemnik nie zabierze dużo miejsca, a równocześnie na pewno stanie się zwracającą uwagę i oryginalną dekoracją. Szczególnie, że wybrać możemy kolor, który najbardziej nam odpowiada pasować będzie do klimatu, jaki tworzymy w kuchni. Znajdziemy tu zarówno soczyste kolory, np. róż, czerwień, zieleń czy turkus, jak i coś bardziej stonowanego, np. brąz oraz kolor kremowy.

Chlebak stalowy Wesco SuperBall


6 Chlebaki w zestawie z pojemnikami

Ostatnia nasza propozycja to chlebaki występujące w zestawie z innymi pojemnikami na produkty spożywcze. Tego rodzaju komplety oferowane są przez różnych producentów, a w tym m.in. markę Maestra, Konighoffer, Typhoon czy Starke Pro. Wybierając zestaw, mamy pewność, że tego rodzaju elementy wyposażenia kuchni są do siebie w pełni dopasowane i ładnie się razem prezentują. Naczynia są najczęściej podpisane, żebyśmy mieli pewność, co znajduje się w każdym z nich. Pozwala to uniknąć pomyłek i straty czasu poświęcanego na przeglądanie zawartości każdego naczynia. Jeśli chodzi o kształty i kolory, to na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Chlebaki z pojemnikami to zarówno opcje bardziej klasyczne, inspirowane dawnymi pojemnikami do przechowywania, ale też naczynia nowoczesne. Wielu projektantów z powodzeniem łączy minimalizm z tradycją, dlatego znajdziemy także takie interesujące kombinacje.

Chlebaki z pojemnikami Konighoffer

No votes yet.
Please wait...