Jeśli praca w ogrodzie to dla Ciebie odpoczynek i cieszysz się na myśl o spędzeniu w nim czasu, z pewnością zainteresują Cię akcesoria, które pomogą Ci utrzymać Twój zielony azyl w jak najlepszej kondycji. Poznaj markę Gardena!

Gardena jest znaną wśród miłośników prac ogrodowych firmą, która oferuje wszystko, co niezbędne dla każdego ogrodnika. Znajdziemy tu zarówno drobne, wręcz podstawowe narzędzia, jak i urządzenia bardziej zaawansowane, np. systemy nawadniające. Szczególną cechą wszystkich produktów tej marki jest wysoka jakość materiałów, z których są one wykonane, ciekawe rozwiązania i prosta obsługa. A wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników i poprawiać wygodę pracy. Przyjrzyjmy się teraz zarówno samej firmie, jak i wyposażeniu, które oferuje!

Reklama

 Krótka historia marki Gardena 

Gardena to marka z wieloletnim doświadczeniem. Założona została przez Wernera Kressa i Eberharda Kastnera w Ulm w 1961 roku. Była wówczas niewielką firmą, która zajmowała się przede wszystkim handlem drobnymi narzędziami ogrodowymi importowanymi z Francji. Z czasem jednak właściciele zaczęli rozwijać swoje przedsiębiorstwo tak, że zmieniło się ono w uznanego producenta ciekawych pod względem technologii systemów pielęgnacyjnych do ogrodu. Przełomem był rok 1968, kiedy powstał Original Gardena System.

W kolejnych latach Gardena zaczęła wypuszczać na rynek kolejne swoje akcesoria, a były to m.in. urządzenia do przycinania brzegów trawnika, akcesoria do przycinania drzew i krzewów, akcesoria do nawadniania i inne. Wiele z nich wciąż jest unowocześnianych i ulepszanych. Gardena idzie z duchem czasu, szuka ciekawych rozwiązań technologicznych i upraszcza obsługę swoich sprzętów po to, aby praca w ogrodzie była mniej czasochłonna, a bardziej przyjemna i efektywna.

 Przydatne narzędzia ogrodowe 

Pora na krótki przegląd najważniejszych akcesoriów niemieckiego producenta. Sklep Gardena to oferta naprawdę szeroka i zróżnicowana. Ci, którzy uwielbiają pracować w ogrodzie, mogą zatrzymać się tu na długi czas!

Zestawy narzędzi ogrodniczych

Gardena z pewnością zdobędzie serca bardziej doświadczonych ogrodników, ale również tych początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę uprawą roślin. Znajdziemy tu bowiem tak podstawowy sprzęt, jak np. motyki, łopatki, grabie, wycinaki do chwastów, widełki i inne, które wchodzą w skład niezbędnika ogrodowego. Co ważne, z dostępnych narzędzi tworzyć można własne zestawy, poszerzając swój asortyment o kolejne elementy lub wybrać już gotowy, bardzo przemyślany komplet narzędzi. Wszystkie przybory wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej z powłoką odporną na korozję oraz tworzywa sztucznego. Ich uchwyty są wygodne, a obsługa prosta i przyjemna.

Zestaw narzędzi ogrodniczych Gardena


Skrobaki do fug

Esteci docenią na pewno skrobaki do fug, dzięki którym z łatwością usunąć można mech, chwasty, trawę z fug między płytkami oraz przy ścianach budynków. W ofercie dostępne są zarówno proste skrobaki, jak i te bardziej złożone, wielofunkcyjne, jak np. skrobaki 3 w 1, które posiadają kocówkę do wąskich szczelin, szerokich szczelin oraz praktyczną, usuwającą zanieczyszczenia szczotkę. Skrobak zamocować można na różnych trzonkach Gardena Combisystem.

Skrobak do fug Gardena


Nożyce do trawy

Trawnik jest wizytówką każdego ogrodu. Nawet wówczas, gdy nie mamy wielu drzew, kwiatów czy krzewów, dzięki zadbanej murawie nasz ogród będzie się prezentował naprawdę atrakcyjnie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja. Oprócz kosiarki, warto zaopatrzyć się w nożyce do trawy, dzięki którym precyzyjnie przytniemy brzegi trawnika i wyrównamy wszelkie nierówności. Nożyce do trawy Gardena są wykonane z trwałych materiałów, mają ergonomiczne uchwyty, szeroki zakres pracy i przeznaczone są zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych.

Nożyce akumulatorowe Gardena


Siewniki do nawozu

To urządzenie przyda się nie tylko do nasion czy. Za pomocą siewnika marki Gardena szybko i sprawnie rozsypiemy także żwir, piasek czy sól. Oznacza to, że to niepozorne akcesorium możemy wykorzystywać na różne sposoby. Dozownik napełnia się z łatwością. Prosta jest również obsługa siewnika do nawozu Gardena – wystarczy przekręcić dozownik, by odpowiednią ilość preparatu wysypać na właściwe podłoże.

Siewnik do nawozu Gardena


Doniczki

Doniczki szczególnie przydadzą się w domu, na tarasie lub na balkonie. Gardena produkuje ciekawe, modułowe zestawy Gardena NatureUp, które pozwalają na stworzenie wertykalnego ogrodu nawet na niewielkiej powierzchni. Każda doniczka posiada swój system nawadniania. Możemy mieć pewność, że woda nie zniszczy ściany ani podłogi.

Doniczki Gardena


Rękawiczki ogrodowe

Praca w ogrodzie nie należy do najbardziej czystych. W trakcie różnych działań pielęgnacyjnych mamy do czynienia z różnymi substancjami, które niekoniecznie są dobre dla naszej skóry. Dlatego warto zaopatrzyć się w rękawiczki ochronne. Chronią one nie tylko przed działaniem preparatów wykorzystywanych w ogrodzie, ale też wilgocią. Są przy tym elastyczne i umożliwiają swobodne ruchy. Dostępne są w różnych rozmiarach.

Rękawiczki ogrodowe Gardena


 Nawadnianie ogrodu 

Jedną z najważniejszych czynności w ogrodzie jest odpowiednie nawadnianie wszystkich roślin – zgodnie z ich potrzebami i warunkami atmosferycznymi. Trudno wyobrazić sobie podlewanie ogrodu za pomocą wiadra lub – co gorsze – niewielkiej konewki. Gardena oferuje więc innowacyjne systemy nawadniające.

Węże ogrodowe, wózki i wieszaki na wąż

Wąż ogrodowy to jedno z najważniejszych akcesoriów służących do podlewania i przydatnych w innych pracach przy domu, które wymagają użycia wody. Gardena produkuje węże ogrodowe różnej długości, dzięki czemu możemy wybrać taki sprzęt, jaki sprawdzi się w naszym przypadku. Materiał wykorzystywany do produkcji jest wytrzymały, a ścianki węża wzmocnione. Równocześnie całość jest elastyczna i łatwo się zwija. W szczególnych przypadkach zaopatrzyć się możemy również w wózki i wieszaki, które pomogą w organizowaniu przestrzeni i utrzymywaniu porządku.

Wąż ogrodowy GardenaPistolety zraszające i zraszacze

Aby oszczędzić swój czas i ułatwić zadanie, jakim jest nawadnianie roślin, warto przemyśleć zakup praktycznego zraszacza. Gardena produkuje zarówno zraszacze ręczne w formie pistoletu, jak i te montowane do węża, które stabilnie leżą na ziemi i wykonują za nas całą pracę. Znajdziemy tu zraszacze wahadłowe, obrotowe oraz wielofunkcyjne, czyli 6 w 1, np. zraszacz ogrodowy Gardena Classic Boggie. Ich obsługa jest niezwykle prosta, a budowa pozwala regulować zasięg zraszania. W sklepie dostępne są również specjalne statywy, na których montować można wybrane modele zraszaczy, dzięki czemu podlejemy z góry wyższe rośliny.

Zraszacz ogrodowy GardenaSpryskiwacze ręczne

Przydatny w domu, ogrodzie i na tarasie okazać się może również opryskiwacz Gardena. Dzięki opryskiwaczom rozpylimy wodę lub środki wspomagające wzrost roślin. Spryskiwacze marki Gardena działają pod wpływem ciśnienia, jakie tworzy się po naciśnięciu przycisku na uchwycie. W katalogu znajdziemy zarówno spryskiwacze z butelkami o mniejszych pojemnościach, jak i spryskiwacze większe, np. 5-litrowe. Wszystkie wyposażone są w praktyczny drugi otwór ułatwiający napełnianie, dozowanie i opróżnianie naczynia. Przezroczyste okienko pozwala kontrolować ilość wody lub preparatu w płynie.

Spryskiwacz GardenaAutomatyczne systemy nawadniania

Dla osób ceniących sobie komfort, których cieszy zadbany ogród, ale które pragną przy tym ułatwiać sobie niektóre działania, jakich wymaga – idealnym rozwiązaniem będzie automatyczny system nawadniania. Gardena oferuje bowiem sterowniki, które zaprogramujemy zgodnie z naszymi wymaganiami. Niektóre z nich są bardzo proste, inne nieco bardziej skomplikowane, ponieważ ustawić je można na konkretny czas, zasięg, strefę i dopasować intensywność nawadniania. Oznacza to, że nawet pod naszą nieobecność, ogród będzie podlany i zadbany.

System nawadniający Gardena

No votes yet.
Please wait...