Komplet noży to podstawa w każdej kuchni. Akcesoria te umożliwiają przygotowywanie wielu posiłków w tym dań głównych i przekąsek. Wśród producentów akcesoriów kuchennych, w tym noży wyróżnia się firma Wüsthof. Na jaki zestaw noży marki Wüsthof warto postawić?

Wyposażając swoją kuchnię w noże, warto stawiać na zestawy, w których znajdują się ostrza do poszczególnych produktów. W funkcjonalnym komplecie powinien znajdować się między innymi nóż do owoców lub warzyw oraz nóż do pieczywa. Na co jeszcze warto stawiać, kupując zestaw noży? Oprócz rzeczy podstawowych, takich jak: liczba noży w komplecie oraz ich przeznaczenie, należy zwrócić uwagę również na surowiec, z jakiego wykonane są ostrza. Materiał wykonania noży ma duże znaczenie, jeśli chodzi o ich żywotność, dlatego tak ważne jest wybranie dobrej jakości akcesoriów. Istotną kwestią jest również wygodna rękojeść, która pozwoli na komfortowe krojenie wielu produktów, bez niepotrzebnego wysiłku. Zarówno ostrza z trwałych materiałow, jak i wygodne uchwyty można znaleźć w ofercie marki Wüsthof. Na jakie noże tej firmy warto zwrócić szczególną uwagę?

Reklama

1 Wüsthof Silverpoint – noże kuchenne w drewnianym bloku

Zestaw ten składa się z 4 noży, z których każdy ma inne przeznaczenie. W komplecie znajduje się również stalka do ostrzenia, dzięki której w każdej chwili można przywrócić ostrość danego noża. Wszystkie elementy zestawu są umieszczone w eleganckim drewnianym bloku, co pozwala na komfortowe i bezpieczne przechowywanie noży. Noże od firmy Wüsthof, wykonane ze stali nierdzewnej i umieszczone w bloku, to gwarancja wieloletniego użytkowania. Ostrza ze stali nierdzewnej są wyjątkowo odporne na rdzewienie i uszkodzenia mechaniczne. Elegancki drewniany blok można umieścić w dowolnym miejscu w kuchni, bez obaw, że zaburzy kompozycję wnętrza.

Noże w bloku Wusthof Silverpoint

2 Wüsthof Classic – noże kuchenne z ostrzałką

Kolejna propozycja od firmy niemieckiej marki. Zestaw Wusthof Classic to aż 5 funkcjonalnych noży w zestawie, plus praktyczna ostrzałka. Zarówno noże kuchenne ze stali nierdzewnej, jak i stalka do ostrzenia umieszczone są w eleganckim pudełku, co sprawia, że zestaw jest idealną propozycją na prezent. Każdy z pięciu noży znajdujących się w zestawie pełni inną funkcję.

Komplet noży Wusthof Classic

Co można znaleźć w komplecie?

  • noż do warzyw i owoców – niezastąpiony w kuchni miłośników zdrowego odżywiania,
  • nóż do wędlin – umożliwia krojenie smakowitych szynek i kiełbas na idealnie równe plasterki,
  • nóż do trybowania – cieniutkie ostrze o odpowiednim profilu pozwala na precyzyjne oddzielenie mięsa od kości,
  • nóż do pieczywa – długie ostrze z tarką umożliwia krojenie chleba i bułek bez zbędnego szarpania,
  • nóż szefa kuchni – nóż o zastosowaniu uniwersalnym, sprawdzi się zarówno przy krojeniu ryb, mięs, jak i warzyw,
  • stalka do ostrzenia noży – dzięki niej wszystkie noże zachowają idealny poziom ostrości,
  • eleganckie czarne pudełko – minimalistyczne, czarne pudełko czyni zestaw noży Wüsthof Classic idealną propozycją na prezent.

Noże kuchenne Wüsthof Classic to funkcjonalny zestaw, dzięki któremu przygotowywanie wielu potraw stanie się dużo prostsze i przyjemniejsze.

3 Wüsthof Urban Farmer – noże nie tylko dla farmera!

Bardzo ciekawa propozycja zestawu, w skład którego wchodzą 4 noże koloru brązowego. Wszystkie elementy ułożone są w eleganckim pudełku z wygodnym uchwytem. Zestaw noży ze stali nierdzewnej Wüsthof Urban Farmer to propozycja dla osób preferujących tradycyjny wygląd narzędzi kuchennych. W skład zestawu wchodzą 2 noże o przeznaczeniu uniwersalnym oraz nóż do obierania i nóż santoku.

Zestaw noży Wusthof Urban Farmer

4 Wüsthof Crafter – noże w oryginalnym bloku

Nóż szefa kuchni oraz nóż do obierania umieszczone w eleganckim drewnianym bloku o ciekawym designie to propozycja na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby i nie tylko. Blok z drewna pozwala przechowywać noże w komfortowy i bezpieczny sposób, ponadto stanowi element dekoracyjny w kuchni. Noże kuchenne w bloku Wusthof przypadną do gustu wszystkim miłośnikom narzędzi o tradycyjnym, naturalnym wyglądzie i idealnie wyprofilowanych uchwytach.

Noże Wusthof Crafter w bloku

5 Wüsthof Classic Ikon – noże, nożyce i ostrzałka

Elegancki drewniany blok z drewna bukowego, a w nim aż 6 noży o różnym przeznaczeniu, nożyce kuchenne i ostrzałka – to kolejna propozycja od firmy Wüsthof. Wszystkie ostrza w zestawie wykonane są ze stali nierdzewnej, co jest swoistą gwarancją wieloletniego użytkowania akcesoriów. Noże kuchenne ze stalki nierdzewnej w bloku Wüsthof Classic Ikon to propozycja dla osób, ceniących sobie dobrze wyposażoną kuchnię, w której znaleźć można wszystko, co w danej chwili jest potrzebne. W zestawie znajduje się między innymi: nóż do wędlin, nóż do pieczywa, ostrzałka oraz kuchenne nożyce. Wszystkie elementy mnożna przechowywać w drewnianym bloku wchodzącym w skład kompletu.

Noże kuchenne Wusthof Classic Ikon

6 Wüsthof Simple Ikon – noże z rękojeściami z drzewa Grenadill

Zestaw składa się z 6 noży o różnym przeznaczeniu i bloku o niezwykle ciekawej budowie, dzięki której może pełnić on również funkcję dekoracyjną. Noże kuchenne ze stali nierdzewnej w bloku Wüsthof Ikon są wykonane ze stopu stali, który czyni ostrza wręcz niezniszczalnymi. Noże z zestawu wyróżniają się również odpowiednio wyprofilowanymi rękojeściami z afrykańskiego drzewa Grenadill, którego drewno uchodzi za jedno z najtwardszych na świecie. Ostrza z niezniszczalnej stali nierdzewnej i uchwyty z wysokiej jakości drewna czynią akcesoria z zestawu Wüsthof Ikon najciekawszą propozycją w całym zestawieniu.

Noże w bloku Wusthof Simple Ikon

No votes yet.
Please wait...