Do przygotowania doskonałej w smaku kawy wcale nie potrzebujemy dzisiaj ekspresu ciśnieniowego najwyższej klasy. Aromatyczną, esencjonalną i głęboką w smaku kawę zaparzymy również w kawiarce! Niewielkim czajniczku ciśnieniowym, który w kilka chwil dostarczy nam pobudzający i stawiający na nogi napój. A jeżeli o kawiarkach mowa… Pierwsze skojarzenie z tym urządzeniem to oczywiście kawiarka Bialetti. Prawdziwie włoski klasyk, doskonale znany największym entuzjastom kawy. Poza bestsellerowym modelem Moka Express, na równie dużą uwagę zasługuje także kawiarka Bialetti Venus. Czym zachwyci nas ta seria?

Jesteśmy pewni, że znajdzie się tu wielu prawdziwych kawoszy. Osób uwielbiających aromatyczną, pyszną, czarną kawę, dzięki której mogą wkroczyć ze zdwojoną energią w nowy dzień. My również należymy do tego grona, dlatego już nie możemy doczekać się, aby podzielić się z Wami wszystkimi funkcjonalnościami i zaletami kultowych kawiarek Bialetti Venus! Idealnych dla tradycjonalistów. Wszystkich tych osób, które traktują parzenie kawy nie jako zwykłą czynność wykonywaną automatycznie, a prawdziwy, przyjemny rytuał.

Reklama

Kawiarka Bialetti – to już blisko 100 lat tradycji!

Kiedy w latach 30. XX wieku marka Bialetti stworzyła pierwszy model kawiarki – Moka Express, stało się jasne, że ten niewielki czajnik ciśnieniowy zrewolucjonizuje sposób parzenia kawy w domu. Wynalezienie kawiarki Bialetti umożliwiło firmie niemalże natychmiastowe uzyskanie pozycji jednego z wiodących włoskich producentów ekspresów do kawy. Po blisko stu latach kawiarki desygnowane włoskim logiem nadal pozostają bezkonkurencyjne pod względem jakości i oferowanych funkcjonalności. Znajdują się w praktycznie każdej włoskiej kuchni, a także domach kawoszy z całego świata! Przygotowanie kawy w takim urządzeniu to kwestia tylko kilku minut. Dzisiaj asortyment marki liczy oczywiście o wiele więcej rodzajów kawiarek, do których należy m.in. tytułowa Bialetti Venus.

Czym wyróżnia się kawiarka Bialetti Venus?

Kawiarka Bialetti Venus w odróżnieniu od Moka Express jest modelem o stalowej, a nie aluminiowej konstrukcji.

Od pierwszego wejrzenia zachwyci nas dlatego swoją elegancką, stylową i zgrabną formą o połyskującym wykończeniu. Kawiarka Bialetti Venus doskonale sprawdza się w roli ozdoby kuchennego blatu. Szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na jeden z dostępnych wariantów kolorystycznych! Tak, Bialetti Venus są również barwione. Występują w wersji miedzianej lub niebieskiej.

A gdy już mówimy o formie – w tym modelu kanciasty, wyraźny obrys zastąpiono miękkimi liniami oraz lekkim, opływowym kształtem. Całość uzupełnia całkowicie płaska pokrywka i duży, poręczny uchwyt z tworzywa.

Korpus wykonany ze stali nierdzewnej przesądza nie tylko o wysokich walorach estetycznych kawiarki Bialetti, ale również jakościowych. Stalowa kawiarka Bialetti będzie dlatego towarzyszyć nam przez lata, każdego poranka oferując równie wyśmienitą kawę. Kawiarki Bialetti ze stali są przede wszystkim wyjątkowo trwałe, solidne i jednocześnie poręczne, wygodne w użytkowaniu. Zostały wykonane z materiału bezpiecznego w kontakcie z żywnością, niepodatnego na korozję i łatwego w czyszczeniu. Dzięki temu ich obsługa przebiega bezproblemowo na każdym etapie przygotowywania kawy.

Kawiarka Venus w nowej odsłonie

Ogromna popularność kawiarek Bialetti Venus sprawiła, że linia ta doczekała się również nowej odsłony. Marka Bialetti postanowiła udoskonalić ulubione kawiarki swoich Klientów, wypuszczając serię Bialetti New Venus.

Bialetti New Venus to kawiarki o nowym, jeszcze zgrabniejszym i subtelnym kształcie, a także grubszych o ok. 20% ściankach dolnego zbiorniczka. Dzięki temu woda gotuje się w nich szybciej, co skraca ostatecznie czas potrzebny na zaparzenie kawy! Do przyrządzania kawy we włoskich kafeterkach polecamy oczywiście dedykowaną, włoską kawę Bialetti.

Wybierz idealną dla siebie pojemność kawiarki Bialetti Venus

Czy kawiarka Bialetti Venus to właśnie ten model, którego potrzebujesz? W przypadku odpowiedzi twierdzącej nie pozostaje już nic innego, jak wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb pojemność. Mamy nadzieję, że decyzja co do koloru została już podjęta wcześniej. Przypominamy, dostępne barwy to miedź i niebieski. Jest także wersja klasyczna.😉

Producent przygotował kawiarki Bialetti Venus w następujących pojemnościach:

  • 2tz – na dwie filiżanki kawy,
  • 4tz – na cztery filiżanki kawy,
  • 6tz – na sześć filiżanek kawy,
  • 10tz – na dziesięć filiżanek kawy.

Pamiętajmy w tym miejscu, że „filiżanka” odnosi się do małych, włoskich filiżanek na espresso o pojemności ok. 40-50 ml. W asortymencie włoskiej marki nie mogło dlatego zabraknąć miejsca na stylowe, specjalne filiżanki Bialetti. W sam raz na prawdziwą włoską kawę z kawiarki!

Dlaczego wybór pojemności kawiarki jest tak ważny? Ponieważ w kawiarce Bialetti powinniśmy przygotowywać zawsze dokładnie taką porcję kawy, na jaką zezwolił producent. Dodanie do kawiarki zbyt małej ilości wody zdecydowanie pogorszy smak naszego napoju. Może grozić ponadto uszkodzeniem samego urządzenia. Właśnie dlatego tak mocno zwracamy uwagę na to, aby dopasować pojemność kawiarki do swoich potrzeb. Jeżeli na co dzień przygotowujemy kawę wyłącznie dla siebie lub jednej dodatkowej osoby, zamiast kupować kawiarkę Bialetti Venus 6tz, wybierzmy model Bialetti Venus 2tz. Gdy jednak szukamy kawiarki na imprezy, święta i spotkania w większym gronie, kawiarka Bialetti 10tz będzie idealnym rozwiązaniem.

A może preferujemy kawę z mlekiem? Wtedy też do kawiarki warto dołączyć spieniacz do mleka Bialetti. W kilka chwil przyrządzimy dzięki niemu cappuccino z aksamitną pianką, smaczne latte lub deserową mokkę.

Kawiarka Bialetti – indukcja, gaz, a może płyta ceramiczna lub elektryczna?

Co jeszcze przekona nas do wyboru właśnie modelu Bialetti Venus? Jego uniwersalność i często wyszukiwane hasło „Bialetti indukcja”!

Producent, idąc z duchem czasu, rozszerzył swoją ofertę nie tylko o kawiarki elektryczne Bialetti, ale także urządzenia na płytę indukcyjną! Seria Bialetti Venus oferuje właśnie takie modele. Wyjątek stanowi tu jedynie kawiarka Bialetti Venus 2tz, o czym warto pamiętać przy jej wyborze.

Urządzenia te są kompatybilne zarówno z nowoczesnymi płytami indukcyjnymi, jak i pozostałymi źródłami ciepła. Kawiarki na kuchenkę indukcyjną Bialetti mogą być dlatego używane również na palnikach gazowych, płycie ceramicznej i elektrycznej. Oznacza to, że będą pasować do każdej kuchni, bez względu na to, jakiego sprzętu używamy na co dzień do przygotowywania posiłków! Zmiana wyposażenia nie przesądzi jednocześnie o konieczności zakupu nowej kawiarki.

Gdy podgrzewamy kawiarkę Bialetti na indukcji, pamiętajmy jednak, aby nie robić tego na maksymalnej mocy, ponieważ grozi to ryzykiem jej uszkodzenia lub przepalenia.


Przeczytaj także:

Ocena: 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...