Angielska marka Joseph Joseph słynie z funkcjonalnych, a jednocześnie wyjątkowo designerskich akcesoriów domowych. To właśnie w ofercie tej marki znajdziemy składane deski do krojenia, modułowe pojemniki na żywność czy praktyczne suszarki do naczyń. Jak zaczęła się historia Joseph Joseph i co ciekawego obecnie oferuje firma?

Joseph Joseph to angielska firma istniejąca od 2003 roku. Założyło ją dwóch, pochodzących z Birmingham braci Joseph – Anthony i Richard, których oprócz rodzinnych więzi połączyła pasja do tworzenia designerskich, użytecznych akcesoriów kuchennych. Trudno się temu zresztą dziwić – panowie pochodzą z rodziny, która zajmowała się produkcją wyrobów ze szkła. Zainteresowanie wytwarzaniem przedmiotów codziennego użytku bracia musieli wyssać z mlekiem matki. Przypomnijmy, od czego to wszystko się zaczęło i co dziś może zaproponować nam sklep Joseph Joseph.

Reklama

Joseph Joseph, czyli design i funkcjonalność

Są ludzie, którzy marzą o projektowaniu wielkich rzeczy, a są tacy, którzy potencjał widzą w produkcji drobnych przedmiotów, pozornie tych mało istotnych. Bracia Joseph postawili na to drugie. Obaj wykazywali zainteresowanie projektowaniem przedmiotów codziennego użytku, a konkretnie akcesoriów kuchennych, widząc w tym duży potencjał i rozumiejąc, że gadżety stanowią nieodłączny element pracy w kuchni, który może przysłużyć się do wzrostu komfortu wykonywania różnych czynności, a w tym przede wszystkim przygotowywania posiłków.

Akcesoria Joseph Joseph

Bracia pokazali, że drobne akcesoria również wymagają przemyślenia i zastosowania dobrej jakości materiałów, których właściwości pozytywnie wpłyną na ich użytkowania. Joseph Joseph stawia na to, by forma i funkcjonalność szły ze sobą w parze. Unika skomplikowania, stawiając na minimalizm i prostotę, która skrywa w sobie ogromne możliwości. Innowacyjność, wysoka jakość oraz estetyka – te wartości dla angielskiego producenta liczą się najbardziej. Anthony i Richard zwrócili uwagę na fakt, że wybierając zaprojektowane bez odpowiedniego namysłu i wykonane z gorszych surowców gadżety, które zachęcają tylko niską ceną, niejednokrotnie negatywnie wpływamy na swoją wygodę. Dla Joseph Joseph wszystko, co się wytwarza, powinno jak najlepiej i jak najdłużej nam służyć.

Wygoda to podstawa

Joseph Joseph projektuje swoje akcesoria tak, jakby twórcy przewidywali nasze potrzeby i każdy krok, jaki wykonujemy podczas wykonywania danej czynności. Dlatego też projekty akcesoriów zakładają różne, ciekawe rozwiązania – nawet takie, których byśmy się nie spodziewali, a które ostatecznie okazują się bardzo praktyczne i usprawniają pracę. Co najciekawsze – rozwiązania takie projektowane są do akcesoriów kuchennych, o których nawet nie myślimy, że mogłyby być zaprojektowane zupełnie inaczej i na które nie zwracamy szczególnej uwagi. Są wśród tych przedmiotów np. deski do krojenia. Ktoś pomyślałby, że deska do krojenia to po prostu deska do krojenia i nie można zaprojektować jej w żaden wyjątkowy sposób, który przełoży się na naszą wygodę. Joseph Joseph pokazuje, że jest to jednak możliwe.

Deski do krojenia Joseph Joseph Nest


Akcesoria Joseph Joseph

Deski do krojenia Joseph Joseph

Co dziś produkuje angielska marka? Są to właśnie między innymi wspomniane już deski do krojenia Joseph Joseph, które produkowane są z różnych higienicznych materiałów – przede wszystkim z tworzywa sztucznego i drewna. Deski mają estetyczny, prosty design. Dostępne są w różnych wielkościach i kolorach, które dobrać możemy według naszych potrzeb i gustu. Dzięki deskom do krojenia, przygotowując posiłek, nie uszkodzimy kuchennego blatu. Joseph Joseph stawia przy tym na wysoką jakość materiałów, dzięki której akcesoria posłużą przez lata. Dlatego też nawet częste użytkowanie oraz ostry nóż nie zaszkodzą funkcjonalności naszej deski tej marki. Pokroimy i poszatkujemy na niej różne produkty, które są nam niezbędne do przygotowania posiłku.

Deski są przy tym odporne na wilgoć i łatwo je umyć – jak wiadomo wiele warzyw, owoców czy mięso wydzielają podczas krojenia różne płyny, które gdyby wsiąknęły w powierzchnię deski, negatywnie wpłynęłyby na higienę pracy w kuchni oraz mogłyby doprowadzić do rozwoju bakterii, które w najgorszym wypadku ostatecznie przeniosłyby się na nasze jedzenie, szkodząc zdrowiu.

Deska składana Joseph Joseph Chop

Niektóre z desek Joseph Joseph posiadają zginane brzegi, dzięki którym powstaje coś na kształt rynny. Dzięki temu rozwiązaniu z łatwością wsypiemy pokrojone produkty do miski, garnka czy innego pojemnika. Tak skonstruowane są deski z serii Chop.

Suszarki do naczyń Joseph Joseph

Bardzo praktycznym wyposażeniem kuchni jest również suszarka do naczyń, która szczególnie potrzebna jest osobom, które nie posiadają zmywarki do naczyń i zmuszone są myć naczynia ręcznie. Suszarki do naczyń Joseph Joseph są pomyślane tak, aby można było umieścić na nich różne naczynia i przybory: sztućce, talerze, kubki czy szklanki. Mokre naczynia mogą swobodnie schnąć, a woda ocieka na podkładkę, którą następnie bez problemu można osuszyć.

Suszarka do naczyń Joseph Joseph

Większość ociekaczy posiada też specjalny, montowany przy podkładce lejek, który powinien być skierowany w stronę zlewu, dzięki czemu woda będzie się do niego wylewać, nie zalegając na dnie suszarki. Tworzywo sztuczne i niektóre elementy ze stali nierdzewnej odporne są na wilgoć, co w takich przypadkach jest szczególnie istotne. Lekka konstrukcja pozwala na przenoszenie ociekacza.

Wśród innych akcesoriów należy też wymienić organizery do zlewu, które pomagają w porządkowaniu przestrzeni. Można do nich włożyć myjkę, płyn do naczyń czy szczotkę. Równie przydatny jest pojemnik na płyn, który bardzo estetycznie wygląda i który na bieżąco można wypełniać.

No votes yet.
Please wait...