Zakładamy koszulę, gdy pragniemy wyglądać elegancko i z klasą. Aby uzyskać taki efekt, nie możemy zapomnieć o prasowaniu. Jednak dla wielu osób prasowanie koszul wciąż brzmi jak wyzwanie. A wcale nie musi tak być! Sprawdź, jak uprasować koszulę!

Na początek uzupełnij wodę w żelazku, ustaw zalecaną i wskazaną na metce temperaturę, a następnie dokładnie rozłóż wypraną koszulę oraz rozepnij wszystkie guziki. Prasowanie koszuli nie jest oczywiście możliwe bez deski do prasowania. Jeśli jeszcze nie masz takiej w swoim domu, doskonały komfort pracy zagwarantują Ci modele oferowane przez producenta Brabantia (https://www.garneczki.pl/produkty/deski-do-prasowania/brabantia). Po rozłożeniu koszuli na desce delikatnie wygładź ją dłonią.

Reklama

Jak uprasować koszulę krok po kroku

  1. Na początek sprawdź stopę żelazka – wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia czy przypalenia mogą spowodować zniszczenie Twojego ubrania.
  2. Prasowanie koszuli rozpoczynamy od rozłożonego na płasko kołnierzyka, który należy zaprasować z obydwu stron. Na początku wyprasuj stronę lewą (wewnętrzną), a potem zewnętrzną. Wykonuj ruch od brzegów aż do środka.
  3. Naciągnij barki koszuli na węższą stronę deski do prasowania, takiej jak od marki Brabantia. Takie ułożenie pozwoli Ci dokładnie wyrównać okolice kołnierzyka, ramion oraz karku.
  4. Jeśli Twoja koszula ma mankiety, prasowanie rękawów możesz rozpocząć właśnie od tego elementu. W koszulach z guzikami zacznij od strony wewnętrznej. W mankietach ze spinkami kolejność ta jest odwrotna. Pamiętaj, aby podczas prasowania omijać guziki.
  5. Po wyprasowaniu mankietów przystępujemy do głównych powierzchni rękawów. Kluczowe jest w tym przypadku ich odpowiednie rozłożenie – wzdłuż szwu, tak, aby z żadnej strony nie powstały zagniecenia. Podczas prasowania rękawów staraj się nie najeżdżać na kanty, aby nie doprowadzić do ich zaprasowania.
    Ważne!Nie zapomnij, że rękawy prasuje się z obu stron!
  6. Rozłóż rękaw w taki sposób, aby wspomniany wyżej kant znajdował się pośrodku. Następnie wygładź go żelazkiem.
  7. W kolejnym, ostatnim już kroku, pora na przód i tył koszuli. Najpierw jednak naciągnij ją na deskę od szerszej strony. Prasowanie tych powierzchni rozpocznij od lewego przodu (lub prawego, w przypadku osób leworęcznych), od góry. Kolejno przesuwaj koszulę tak, aby wyprasować jej tył, a następnie prawy (lub lewy) przód.
No votes yet.
Please wait...