Sprzątanie w domu nie zawsze należy do naszych ulubionych zajęć, ale porządek nie zrobi się sam! Każda pani i pan domu powinni zaopatrzyć się w artykuły do sprzątania, które ułatwią im porządki – te codzienne i generalne. Pomocne okażą się zarówno te najbardziej podstawowe przybory, jak i nowoczesne akcesoria do sprzątania domu – walczące z kurzem, zabrudzeniami i smugami. Zobacz niezbędnik domowych porządków, czyli produkty, które warto mieć pod ręką.

Podstawowy zestaw sprzątający składa się z kilku elementów, które pomogą ogarnąć codzienny bałagan w mieszkaniu, ale również umożliwią te większe, generalne porządki. Prosta zmiotka, mop, ścierka, gąbka, rękawice… Czy tylko tyle potrzeba? Oczywiście takie narzędzia do sprzątania pozwolą zapanować nad małym nieporządkiem, ale warto zaopatrzyć się też w inne, nowoczesne akcesoria do sprzątania całego domu. Takie artykuły to niekoniecznie zaawansowane i drogie urządzenia. Chodzi tu raczej o funkcjonalne mopy czy ścierki do zadań specjalnych. Bo i na takie można natrafić. 🙂 Możesz się zdziwić, ale na rynku dostępnych jest wiele rożnych rodzajów produktów do sprzątania – różnego typu nakładki do mopów, myjki przeznaczone do szyb i ścierki wykonane ze specjalnych materiałów. Pod ręką warto mieć mały niezbędnik – zestaw sprzątający, który pomoże wyczyścić cały dom na błysk!

Reklama

Zestaw do sprzątania domu - infografika

Niezbędny sprzęt do sprzątania

Niezbędne akcesoria do sprzątania domu
Podstawa
 • rękawice ochronne,
 • worki na śmieci,
Do zabrudzeń i plam
 • ścierki,
 • gąbki i druciaki,
 • szczotki,
Do zamiatania podłóg
 • miotła do zamiatania,
 • zmiotka i szufelka,
Do mycia powierzchni
 • mop z wiadrem,
 • wiadro i miski,
 • ścierka do podłogi,
Dodatkowe
 • wiadro lub składany koszyk do przechowywania środków czystości i akcesoriów do sprzątania.
Zestaw sprzątający do domu York


Zestawy do sprzątania domu wcale nie muszą być nudne! Akcesoria sprzątające dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych i wzorach 🙂

Podstawowe produkty do sprzątania

Czyli takie produkty do sprzątania domu, o których powinniśmy pomyśleć jeszcze przed zabraniem się za domowe porządki. Na samym początku warto wybrać odpowiednie rękawice, które ochronią nasze dłonie. Dopiero potem możesz chwycić za gąbkę nasączoną detergentem czy zabrać się za intensywne szorowanie dywanów.

Rękawice – niezbędne akcesoria, które pozwalają ochronić nasze dłonie przed działaniem środków czystości. Akcesoria przydadzą się nie tylko podczas domowych porządków z użyciem silnych detergentów, ale również podczas zmywania naczyń i w czasie prac w ogrodzie. Do każdej czynności przydziel jednak osobną parę rękawic – inną do mycia naczyń, inną do sadzenia roślin i inną do czyszczenia domu z użyciem silnych środków. Jak wybrać dobre rękawice? Powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie detergentów. Ważny jest także ich rozmiar – muszą przylegać do dłoni. Zbyt duży rozmiar sprawi, że rękawice będą się zsuwać z rąk i zamiast pomagać w domowych porządkach, będą je utrudniać.

Na rynku dostępne są różne rodzaje rękawic, dlatego warto poświęcić nieco dłuższą chwilę przy ich wyborze. Możesz wybrać rękawice wielorazowe – grubsze i pakowane po 1-2 pary lub jednorazowe – cieńsze, pakowane po 100-200 sztuk.

Rękawice wielorazowe:

 • Klasyczne rękawice gumowe – wykonane z gumy, dostępne w różnych rozmiarach, przydadzą się w zasadzie do wszystkiego – do prac w kuchni, łazience i ogrodzie.
 • Rękawiczki aloesowo-gumowe – czym różnią się od prostych rękawic gumowych? Takie produkty do sprzątania są również wykonane z gumy, ale od wewnątrz zostały pokryte bawełnianą wyściółką z dodatkiem aloesu. Dodatkowa powłoka chroni delikatną skórę dłoni oraz paznokcie. Co więcej, takie rękawiczki nie pozostawiają na dłoniach nieprzyjemnego zapachu gumy, co często zdarza się przy użytkowaniu zwykłych gumowych rękawic, pozbawionych bawełnianej wyściółki. Przydadzą się do wielu domowych czynności, ochronią przed zabrudzeniami i działaniem środków chemicznych. Takie artykuły do sprzątania polecam osobom z wrażliwą skórą dłoni lub tym, którzy nie lubią specyficznego zapachu, który pozostaje po gumowych rękawicach.
 • Rękawiczki z chropowatą powierzchnią – kolejne rękawice wykonane z gumy i wyścielane od wewnątrz bawełnianym materiałem, który chroni ręce przed nieprzyjemnym, gumowym zapachem, a w dodatku zapobiega poceniu się dłoni. Ponadto, chropowata powierzchnia rękawic ma zapobiegać wyślizgiwaniu się przedmiotów z dłoni. Takie rękawice przydadzą się w szczególności przy myciu naczyń, umożliwiając pewne chwytanie kolejnych szklanek czy kubków. Nie raz udało mi się zbić naczynie, które wyślizgiwało się z dłoni ubranych w śliskie, gumowe rękawice… Produkty z chropowatą powierzchnią mają rozwiązać ten mały problem. 😉

Rękawice gumowe ochronne York

Rękawiczki jednorazowe:

 • Rękawiczki lateksowe – wykonane z naturalnego kauczuku, są bardzo komfortowe w noszeniu oraz bardzo higieniczne – odporne na wirusy i bakterie. Ponadto, takie produkty są przyjazne dla środowiska. W przeciwieństwie do grubych, gumowych rękawiczek, akcesoria lateksowe nie są zbyt odporne na rozcięcia i przekłucia. Niestety, mogą też działać drażniąco na skórę naszych dłoni, wywołując uczulenia i podrażnienia.
 • Rękawiczki winylowe – dobra alternatywa dla rękawiczek lateksowych, które mogą wywoływać podrażnienia u niektórych osób. Rękawiczki winylowe również cechują się wysokim komfortem użytkowania, a ponadto są znacznie przyjaźniejsze dla skóry naszych dłoni. Nie są jednak tak odporne na bakterie jak te lateksowe. Cechą wspólną obu tych typów rękawiczek jednorazowych jest niska odporność na uszkodzenia materiału.

Jednorazowe rękawiczki są często wykorzystywane w medycynie i w kosmetyce, gdzie zachowanie sterylności podczas zabiegów jest bardzo ważne. W domowych warunkach możesz wykorzystać je do czyszczenia toalety czy ręcznego prania. Takie rękawiczki są lepiej dopasowane do dłoni, co ułatwia wszystkie prace manualne – dobrze sprawdzą się przy farbowaniu włosów i pielęgnacji domowego ogródka.

Worki na śmieci – kolejne podstawowe artykuły, które powinny znaleźć się w zestawie do sprzątania domu. Zanim zabierzesz się za mycie i szorowanie wszelkich zabrudzonych powierzchni, pozbądź się tego, co niepotrzebne – starych gazet, zużytych opakowań, opróżnionych butelek i innych niepotrzebnych już przedmiotów. Do worków wrzucaj zużywane na bieżąco papierowe ręczniczki oraz starsze ściereczki.

Ścierki do domowych porządków

Ścierki kuchenne przydadzą się nam nie tylko w kuchni, ale i w każdym innym pomieszczeniu – w łazience do czyszczenia płytek czy w pokoju do ścierania kurzu. Ściereczki warto mieć zawsze pod ręką, by wytrzeć zaschniętą na blacie plamę i zetrzeć rozlany na stole napój. Również i w tym przypadku możesz wybierać spośród różnych ściereczek:

 • Uniwersalne ściereczki kuchenne – wykonane z wiskozy, pomagają w codziennych czynnościach, takich jak przetarcie blatu czy stołu w kuchni, zgarnięcie okruszków i wytarcie plam. Dostępne są także nieco cieńsze ściereczki na rolce, które ze względu na swój delikatny materiał, świetnie nadają się do polerowania naczyń.

Ścierki kuchenne uniwersalne wiskozowe York

 

 • Ścierki z mikrofibry – dobrze chłoną wodę, a w usuwaniu brudu, tłuszczu i kurzu radzą sobie lepiej niż zwykłe ściereczki. Czasami nie musisz używać nawet  żadnych detergentów. Co więcej, mikrofibra nie pozostawia smug i zacieków.  Możesz prać je w pralce do 60°C, ale bez użycia środków zmiękczających! 
  • Ścierki do kurzu – wykonane z mikrofibry, najlepiej sprawdzają się do usuwania kurzu z mebli, ale możesz wykorzystać je również przy czyszczeniu zanieczyszczeń z różnych sprzętów domowych. Usuwają zabrudzenia bez użycia mocnych detergentów. Dostępne są również ściereczki z dłuższym i grubszym włosiem, zamontowane na uchwycie i pełniące funkcję miotełki do kurzu. W ofercie znajdziesz również ściereczki w formie praktycznych rękawic.
  • Ścierki do okien i luster – jedna strona ścierki przeznaczona jest do mycia, a druga do polerowania szklanych powierzchni. Ściereczka czyści nawet bez użycia detergentów – możesz jej używać zarówno na makro, jak i na sucho. Czym się wyróżnia? Nie pozostawia smug na oknach i lustrach!
  • Ścierki do podłogi – wykonane z mikrofibry lub włókniny, wyróżniają się bardzo dobrą chłonnością i nieco większym rozmiarem niż ściereczki kuchenne. Taką szmatkę możesz nałożyć na szczotkę lub na podstawę płaskiego mopa, by wyczyścić podłogę – zarówno panele, jak i płytki.

Gąbki – nie tylko do naczyń

Będąc przy ściereczkach, nie można nie wspomnieć o gąbkach – i to nie tylko tych do mycia naczyń, choć do tego używam ich niemalże codziennie. Gąbki radzą sobie z zabrudzeniami dużo lepiej niż ściereczki, dlatego takie akcesoria do sprzątania okazują się niezbędne przy generalnych porządkach.  Każda z gąbek powinna być przypisana do określonego zdania – jedna do mycia naczyń, druga do czyszczenia łazienki, a trzecia do szorowania kuchenki… 

 • Gąbki do mycia naczyń – jedna strona takich gąbek jest szorstka, co pomaga w usuwaniu resztek jedzenia z naczyń czy zaschniętych plam z kuchennych blatów. Gładka strona przyda się przy myciu delikatnych materiałów, takich jak teflon i innego rodzaju powłoki.
 • Druciaki – przeznaczone do zadań specjalnych, czyli usuwania zabrudzeń, z którymi nie radzą sobie zwykłe gąbki. Sprawdzą się w czyszczeniu przypalonych garnków i szorowaniu zaschniętych plam. Producent zapewnia, że druciak nie rysuje powierzchni, ale lepiej nie używaj go do mycia patelni teflonowych, garnków z powłoką ceramiczną i innych naczyń pokrytych materiałem podatnym na ścieranie.
 • Czyściki do garnków – wykonane z wełny metalowej, od razu nasączone mydłem, przeznaczone do mycia przypalonych garnków, mocno zabrudzonych naczyń i powierzchni. Warto mieć je zawsze pod ręką – sięgacz po czyścić, szorujesz i gotowe. 🙂
 • Myjka do okien – może myć to myjka z gąbką lub z mikrofibrą. Gąbka lub wkład z mikrofibry służy do mycia okien z użyciem detergentu, a ściągaczka pomaga w ściąganiu nadmiaru wody. Co więcej, niektóre myjki są wyposażone w spryskiwacz, który jeszcze bardziej ułatwia całą pracę. Taka myjka jest idealna nie tylko do mycia okien, ale i luster, kabiny prysznicowej oraz szybek w drzwiach.

Ściągaczka do mycia okien York

Szczotki do szorowania zabrudzeń

Szczotki wyposażone w krótką rączkę lub w ogóle jej pozbawione nie służą do zamiatania podłóg, ale do szorowania różnych powierzchni. Mogą być to szczotki przeznaczone specjalnie do butelek, ogólnie do naczyń, do fug czy do dywanu. Taka szczotka na pewno ułatwi Ci sprzątanie różnych pomieszczeń domu. 😉

 • Szczotki do mycia butelek – niezastąpione gadżety do sprzątania dla wszystkich mam, które mierzą się z myciem butelek dla swoich pociech. Takie akcesoria przydadzą się też osobom, które zajmują się domową produkcją soków do szklanych butelek. Włosie w takiej szczotce jest najczęściej umieszczone na stalowym, w miarę giętkim drucie, który umożliwia dotarcie do zakamarków butelki.
 • Szczotka do mycia naczyń – z trzonkiem i twardym włosiem, które poradzi sobie z przypalonym garnkiem czy zaschniętymi resztkami jedzenia na talerzu. Taką szczotkę najlepiej wykorzustaj do mycia większych naczyń – garnków czy brytfanny.

 • Uniwersalna szczotka do szorowania, tzw. „żelazko” – wykonana z tworzywa sztucznego lub z drewna, z twardym włosiem, z uchwytem lub bez uchwytu. Z własnego doświadczenia wiem, że najbardziej przydaje się przy czyszczeniu kabiny prysznicowej (np. w przypadku usuwania pleśni) i przy praniu dywanów.

 • Szczotka do toalet – niezbędna do czyszczenia toalety z użyciem środka czystości. Pozwala na jej dokładne wyszorowanie.

Miotły, zmiotki i szufelki do zamiatania

Szczotki do zamiatania to niezbędne akcesoria do sprzątania podłóg w domu. Oczywiście, przy większych powierzchniach na pewno przyda się odkurzacz, który szybciej zbierze wszelkie zanieczyszczenia i kurz, ale miotła również powinna znaleźć się w naszym niezbędniku. Taki sprzęt do zamiatania wykorzystaj przy sprzątaniu mniejszych powierzchni (np. tylko jednego pomieszczenia). Nie musisz wtedy wyciągać, rozkładać i ponownie chować odkurzacza. Ze szczotką na długim kiju pójdzie Ci zdecydowanie szybciej. Miotła pomoże Ci utrzymać porządek w domu, ale i na balkonie. Szybko zamieciesz okruchy z kuchni czy piasek z przedpokoju. Powinny być wyposażone w wykręcany kij, dzięki czemu możesz wymienić samą końcówkę (szczotkę) po jej zużyciu.

 • Miotła z miękkim włosiem –  kij i podstawa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu. Jest odporna na wilgoć i lekka – poręczna i łatwa w przenoszeniu. Dostępna w wielu wersjach kolorystycznych, które możesz dobrać wedle gustu. Powinna posiadać miękkie włosie, które nie uszkodzi żadnej powierzchni. Długi uchwyt zazwyczaj wyposażony jest w otwór, dzięki któremu możesz zawiesić produkt na haczyku. Chyba najczęściej spotykany typ szczotki w naszych domach. 😉
 • Miotła z twardym włosiem – kij i podstawa zazwyczaj drewniana, nieco cięższa, ale bardziej wytrzymała. Wyposażona w twardsze włosie, które sprawdza się przy zamiataniu podwórka wokół domu, ulic i chodników. Do zwykłych domowych powierzchni polecam jednak plastikową miotłę z miększym włosiem.
 • Miotła gumowa z teleskopowym trzonkiem – dość ciekawy typ szczotki, która została wyposażona w gumowe końcówki! Z kolei trzonek i podstawa zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Zastosowane materiały sprawiają, że takie akcesoria do sprzątania są lekkie, odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia.  Największym atutem produktu są gumowe końcówki o właściwościach antystatycznych, czyli zapobiegających elektryzowaniu się . Dzięki temu, produkt nie przyciąga i nie wzbija kurzu, a Ty możesz dokładniej posprzątać mieszkanie. Szczotka jest zatem idealna do sprzątania pomieszczeń, w których przebywają alergicy i małe dzieci. Dodatkowo, miotła wyposażona jest w teleskopowy trzonek, z regulowaną wysokością. Gumowy materiał bardzo łatwo wyczyścić, dlatego szczotki możesz używać do usuwania wody z paneli i płytek czy śniegu z balkonu i schodów. Wiedziałeś w ogóle, że jest coś takiego jak miotła gumowa? Ja odkryłam to zupełnie niedawno! 🙂
 • Miotła z szufelką – idealna alternatywa dla zmiotki z krótką rączką. Zestaw składa się ze zmiotki z długim kijem i szufelki również wyposażonej w długi uchwyt. Taki komplet sprawia, że nie musisz schylać się, by zmieść z podłogi okruszki i inne zanieczyszczenia. Ponadto, szufelka posiada przycisk zwalniający jej zawartość, co jeszcze bardziej ułatwia domowe sprzątanie.

Zmiotka z szufelką – to produkt sprzątający bardzo często dołączany do miotły z długim trzonkiem. Dlaczego? Bo jedno i drugie warto uwzględnić przy kompletowaniu niezbędnika do domowych porządków. Zmiotka posiada krótszy uchwyt, co ułatwia dokładne uprzątnięcie zabrudzeń. Taki zestaw przyda się w nagłych wypadkach – przy sprzątaniu rozsypanego cukru, rozrzuconych okruchów na podłodze, a nawet potłuczonego szkła. Zmiotki i szufelki wykonuje się z tworzywa sztucznego, co sprawia, że są lekkie, wygodne w przenoszeniu, odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu. Uchwyty szczotki i szufelki są tak dopasowane do siebie, by można było złączyć oba produkty, co znacznie ułatwia ich przechowywanie. Ważne, by sama szufelka posiadała odpowiedni, gumowy lub silikonowy rant, który ułatwi zbieranie okruchów z podłogi.

Zmiotka i szufelka Pepita York

Nawet zmiotki i szufelki mogą być zdobione różnymi wzorami 🙂

Mopy do sprzątania podłóg

Mop to taki przyrząd do sprzątania domu, po który najpewniej sięgniesz tuż po odkurzaniu lub zamiataniu podłogi przy pomocy szczotki. Możesz zdecydować się na kupno mopa, który od razu dostępny jest w zestawie z odpowiednim wiadrem, umożliwiającym wyciskanie nadmiaru wody. Możesz również kupić te dwa akcesoria zupełnie oddzielnie – natomiast jedno i drugie wpisuję na listę naszego niezbędnika. Mop, wiadro i woda z dodatkiem odpowiedniego detergentu pomogą Ci w zmyciu wszelkich plam i zabrudzeń z powierzchni płytek czy paneli.

Pamiętaj jednak, by utrzymywać końcówkę mopa w odpowiedniej czystości – zawsze myj ją i wyciskaj z nadmiaru wody tuż po myciu podłóg. W innym razie, mop zamiast czyścić, zacznie zostawiać dodatkowe zabrudzenia i smugi na podłodze. Niektóre z końcówek mogą być nawet prane w pralce! Możesz je również łatwo wymienić na nowe, gdy poprzednie okażą się już niezdatne do użytku.

Mop to nie tyko taka klasyczna końcówka z białymi frędzlami… Na rynku znajdziesz różne rodzaje mopów, które pomogą Ci uporać się z wszelkimi zabrudzeniami. Zobacz z czego możesz wybierać…

Mopy z różnymi końcówkami:

 • Końcówka do mopa bawełniana – wykonana z delikatnych sznurków bawełnianych, które nie niszczą podłogi, zbiera sporo zanieczyszczeń i jest trudniejsza w utrzymaniu w czystości.

 • Końcówka do mopa syntetyczna – dobra do mycia płytek, terakoty, podłóg laminowanych i powierzchni wylewanych.

 • Końcówka do mopa z mikrofibry – materiał wchłania sporą ilość wody, można prać w pralce, do każdego rodzaju podłóg.

 • Końcówka do mopa z mikrofibry z paskiem szorującym – ma właściwości zwykłej końcówki z mikrofibry, ale dodatkowo posiada specjalny pasek szorujący, który usuwa zaschnięte plamy i większe zabrudzenia.

 • Końcówka do mopa płaskiego z mikrofibry – z różną długością włókien, dobrze wchłania wodę i usuwa zanieczyszczenia, wkład łatwo zdjąć, wyprać i wymienić, trudniej wycisnąć. Do każdego rodzaju podłóg.

 • Końcówka do mopa gąbczasta – wkład z bardzo chłonną gąbką, najlepiej wykorzystać go do mycia podłóg drewnianych, na płytkach może pozostawiać smugi.

 • Końcówka do mopa z gąbki i mikrofibry – przypomina dużą gąbkę kuchenną pokrytą materiałem z mikrofibry, może być używana zarówno na mokro do czyszczenia zabrudzeń, jak i na sucho do zbierania nadmiaru wody po umyciu podłogi.

Płaskie wkładki z mikrofibry możesz wrzucić do pralki i prać w 60°C. W przypadku tych okrągłych, z plastikową końcówka, zwróć uwagę na informacje od producenta. 

Same mopy również możemy podzielić na kilka typów:

 • Mop ze stałą rączką – trzonek nie ma możliwości regulacji i obracania się. Kij można wykręcić, by wymienić lub wyczyścić samą końcówkę.

 • Mop z kijem teleskopowym – umożliwia regulowanie wysokości mopa.

 • Mop obrotowy – najczęściej wyposażony w płaską końcówkę, pozwala dotrzeć do różnych zakamarków mieszkania, a nawet pod meble.

 • Płaski mop ze spryskiwaczem – zamiast zanurzać wkład w misce z wodą, wystarczy użyć spryskiwacza przymocowanego do trzonka mopa.

Przydatne wiadra i miski

Zestaw do sprzątania powinien zawierać również wiadra i miski, takie wykonane z tworzywa sztucznego, które jest lekkie, wygodne w przenoszeniu i nie jest drogie – w razie uszkodzenia produktu łatwo wymienisz je na nowe.

 • Wiadro do mopa – często jest już w komplecie z mopem, dlatego nie musisz kupować tych dwóch produktów oddzielnie. Jeśli jednak będziesz chciał wymienić samo wiadro od mopa – z takim zakupem też nie będzie najmniejszych problemów. Klasyczne wiadra wykonane są z plastiku i wyposażone w wyciskacz, który umożliwia odciśnięcie nadmiaru wody z końcówki mopa. Wiadro wyposażone jest też w ruchomy uchwyt, który umożliwia przenoszenie pojemnika napełnionego wodą z miejsca na miejsce.

Wiadro do mopa York

Plastikowe i lekkie wiadro do mopa powinno być wyposażone w wyciskacz nadmiaru wody.

 • Wiadro składane wykonane z tworzywa sztucznego i silikonu, przypomina harmonijkę. Znajdzie zastosowanie w domu, na działce i w ogrodzie. Możesz ja łatwo złożyć, dzięki czemu zajmie mniej miejsca podczas przechowywania. Wiadro składane w kształcie prostokątnego koszyka z dwoma uchwytami możesz wykorzystać do przechowywania środków czystości i akcesoriów do sprzątania.

 • Proste wiadro plastikowe – ma podobne zastosowanie jak to składane, tyle, że złożyć go nie można. 🙂 Również i w nim możesz przechowywać przybory do sprzątania, takie jak szczotki, gąbki, ścierki, a także środki czystości. Dostępne są też wiadra w bardzo dekoracyjne wzory, które sprawią, że zwykły produkt stanie się małą ozdobą pomieszczenia (np. łazienki).

 • Pojemna miska plastikowa – taka miska przyda się podczas wyciągania upranych ubrań z pralki oraz podczas ręcznego prania. Ja rozrabiam w niej także detergent z wodą, gdy zamierzam umyć okna czy uprać dywaniki.


Oczywiście nie wszystko z powyższej listy akcesoriów do sprzątania domu okaże się dla Ciebie niezbędne. W zestawieniu przyborów sprzątających wymieniłam różne rodzaje konkretnych akcesoriów – rękawiczek, mioteł, szczotek, mopów, ściereczek, gąbek, a nawet wiader! Wybierz taki typ danego narzędzia, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i okaże się dla Ciebie najwygodniejszy w użytkowaniu. A jeśli nie możesz się zdecydować, to warto wypróbować różne typy akcesoriów. Niekoniecznie musisz kupować wszystko na raz – rozłóż testowanie w czasie i porównaj różne wersje danego przyboru do sprzątania kuchni, łazienki, domu…

W powyższym wpisie zaprezentowałam różne produkty z oferty marki York – dlaczego? Bo w ofercie znalazły się niemal wszystkie potrzebne akcesoria do sprzątania domu, w dodatku dostępne w różnych wersjach. Produkty różnią się funkcjonalnością, materiałem wykonania, kolorem i wzorem… Tak skompletowany zestaw do sprzątania wcale nie musi być schowany na dnie szafki. Możesz tak dobrać akcesoria, by pasowały do siebie kolorystycznie – umieszczone w składanym koszyku lub ozdobnym wiadrze będą kompletnym zestawem do domowych porządków.

Co dorzucilibyście do tej listy zestawu do sprzątania domu? 🙂

Ocena: 5.0/5.
Please wait...