Najlepsze prezenty dla dzieci to takie, które będą rozwijać kreatywność maluchów! Taki fajny prezent warto wręczyć pociechom na Dzień Dziecka lub z okazji ich urodzin. Może być to zestaw do pieczenia słodkości, naczynia do samodzielnego ozdabiania czy kolorowa masa do tworzenia figurek. Takie kreatywne prezenty dla dzieci na pewno nie będą leżały w kącie, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

Co kupić dziecku na Dzień Dziecka lub na urodziny? Zamiast kolejnego pluszaka czy innej zabawki, proponuję wybrać kreatywne prezenty dla dziewczynki lub chłopca, które pomogą rozwijać dziecięcą kreatywność i zdolności manualne, a jednocześnie będą ciekawą formą spędzania czasu. Takie super prezenty dla dzieci mogą mieć różne przeznaczenie i składać się z różnych elementów. Znajdziesz zestawy przeznaczone do pieczenia, formowania figurek czy malowania naczyń. Wypieczone ciasteczka można zjeść, a ozdobione naczynia używać do zabawy. Prawda, że praktyczne rozwiązanie? 🙂 Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki kreatywny prezent na Dzień Dziecka czy na urodziny wybrać, zobacz moje zestawienie upominków dla dzieci.

Reklama

1. Kreatywny prezent dla dziecka – magiczna pizzeria i lodziarnia

Kreatywne prezenty składające się z masy plastycznej i akcesoriów do jej formowania będą dobre zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Jeśli maluch garnie się do kuchennych eksperymentów, a jednocześnie lubi lepić figurki z modeliny czy plasteliny, taki prezent dla dziecka okaże się strzałem w dziesiątkę.

Kreatywny zestaw do pizzy składa się z foremki, która pozwala uzyskać różne mini kształty, łopatki, noża i pudełka do pizzy, sztućców, talerzyka i wałka. Przybory zostały wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego, które jest wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. W komplecie nie mogło zabraknąć także magicznej masy plastycznej w różnych kolorach. Dziecko może stworzyć własną „zabawkową” pizzę, zapakować ją do pudełka i serwować! 🙂 Przygotowane z masy figurki trzeba jednak pozostawić do wysuszenia na całą dobę – masy nie wolno wkładać do piekarnika czy mikrofalówki.

Zestaw kreatywny magiczna pizzeria


Kreatywny zestaw “Magiczna pizzeria” to świetny prezent dla małych miłośników kuchni. 😉

Inny kreatywny prezent dla dziecka w podobnym stylu to zestaw z masą plastyczną „Magiczna lodziarnia”. Działa na podobnej zasadzie jak ten wspomniany powyżej, tyle że zamiast składników do pizzy mamy tu składniki do lodów. W komplecie znajdziesz foremki do tworzenia różnych kształtów z masy plastycznej, plastikowe pucharki i patyczki do lodów, półmisek i wałek do ciasta. Taki prezent przeznaczony jest dla dziecka powyżej 3. roku życia. Nie zapomnij uświadomić dziecka, że kolorowe smakołyki nie są przeznaczone do jedzenia! 🙂

Zestaw kreatywny Magiczna Lodziarnia


Kreatywny zestaw z masą plastyczną występuje w wersji z pizzerią, ale i z lodziarnią.

2. Zestaw do pieczenia – kreatywny prezent dla dziewczynki

A może interesują Cię takie kreatywne prezenty dla dzieci, które nie tylko pozwalają rozwinąć zdolności manualne, ale i od razu upiec coś pysznego? Jeśli tak, to mam dla Ciebie parę propozycji. Zacznę od prezentu idealnego na Dzień Dziecka czy na urodziny dla dziewczynki. Ale spokojnie – o upominku dla chłopca wspomnę później. Jeśli dziewczynka chętnie pomaga rodzicom w pieczeniu pierniczków i ciastek, to na pewno spodoba się jej zestaw do pieczenia Kaiser Violetta. Tu można nie tylko wyciąć z ciasta ciekawe kształty, ale w dodatku można upiec i zjeść przygotowane smakołyki!

Taki prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki składa się z formy w kształcie korony, różowej miski z uchwytem, szpatułki do kremu i czterech wykrawaczy w kształcie kwiatka, rumaka, motylka i księżniczki. Akcesoria są od razu zapakowane w ozdobne opakowanie z uchwytem, dzięki czemu będą doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka, które uwielbia cukiernicze eksperymenty!

Zestaw do pieczenia dla dziewczynki Kaiser


Kreatywny zestaw dla małej miłośniczki słodkich wypieków!

3. Kreatywny zestaw do pieczenia – prezent dla chłopca

Był już kreatywny zestaw do pieczenia dla prawdziwej księżniczki, to czas na zestaw dla małego rycerza! Zestaw do pieczenia Kaiser Knight to inna wersja wyżej wspomnianego prezentu, tyle że ten przeznaczony jest dla chłopca. Na cały komplet składa się forma w kształcie zamku, niebieska miska z uchwytem, szpatułka do ciasta i wykrawacze w kształcie rycerza, miecza, tarczy i toporka. Takie akcesoria pozwolą wyczarować oryginalne ciasteczka, które warto ozdobić kolorowym lukrem i barwnymi posypkami. Takie fajne prezenty (nie tylko na Dzień Dziecka) pozwalają rozwinąć dziecięce zdolności manualne i kulinarne. 😉 Oczywiście wypiekanie ciasteczek powinno przebiegać pod czujnym okiem rodzica – to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu!

Zestaw do pieczenia dla chłopca Knight


Zestaw do pieczenia dla małych rycerzy 😉

4. Praktyczny prezent dla dziecka – silikonowy zestaw do pieczenia

Uważam, że zestawy do wykrawania kształtów z masy plastycznej czy ciasta to świetne pomysły na kreatywne prezenty dla dzieci, dlatego przedstawię jeszcze jednego faworyta w tej kategorii. Silikonowy zestaw do pieczenia Guardini będzie dobry zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. W pudełeczku z uchwytem, które stanowi świetny pojemnik na przybory, znajdziesz małą foremkę do tarty, formę do mini-ciasta, osiem wykrawaczy w różnych kształtach, szpatułkę, drewniany wałeczek i kolorową serwetkę. Takie akcesoria przydadzą się przy pieczeniu ciasteczek, ale i przy wykrawaniu kształtów z masy plastycznej. Zestaw jest bardzo kolorowy, dlatego będzie świetnym pomysłem na kreatywny prezent dla dziecka! Świetna zabawa dla całej rodziny!

Zestaw do pieczenia dla dzieci silikonowy Guardini

5. Fajne prezenty do malowania dla dzieci – zestaw naczyń

Zestaw do malowania „Mini serwis do herbaty” to kreatywny prezent dla dzieci powyżej 8. roku życia. Tak przynajmniej zaleca producent 😉 Zestaw składa się aż z 13 elementów: porcelanowego dzbanka, 4 kompletów małych filiżanek i spodków, mlecznika i cukiernicy. Całość wygląda jak tradycyjny, elegancki serwis kawowy, tyle że naczynia są mniejsze niż te standardowe. Świetnie nadają się do dziecięcej zabawy „w dom”. W kreatywnym zestawie nie mogło zabraknąć kolorowych farbek i pędzelka, które pozwalają na udekorowanie serwisu, tak jak podpowiada wyobraźnia! Dziecko może pomalować swój własny serwis do herbaty, a potem wykorzystać go do zabawy. Pomalowane naczynia nie nadają się jednak do picia prawdziwej herbaty lub innych napojów – warto mieć to na uwadze.

Zestaw kreatywny do malowania - seriws do herbaty


Mini serwis do herbaty – do malowania w dowolne wzory!

6. Ciekawe prezenty dla dzieci-niejadków

Jakie kreatywne prezenty możesz podarować na Dzień Dziecka czy na urodziny niejadkom? Najlepiej, by dzieci same mogły ozdobić talerze, które staną się na tyle atrakcyjne, że po prostu będzie chciało się z nich jeść! Takie rozwiązanie oferują porcelanowe naczynia dla dzieci Kahla. Są to naczynia w wersji dla dziewczynek i naczynia w wersji dla chłopców. W komplecie znajdziesz miseczkę, talerzyk, sześć kredek do rysowania na powierzchni naczyń i gumkę do ścierania wzorów. Taki kreatywny prezent dla dziecka będzie doskonałą alternatywą dla zwykłej zastawy stołowej i miejmy nadzieję, że zachęci do jedzenia wszystkich niejadków! 😉

7. Kreatywne talerzyki – prezenty dla chłopca i dziewczynki

Mam jeszcze inne propozycje prezentów dla dzieci-niejadków. Zamiast kompletu naczyń do rysowania na ich powierzchni – jeden talerz, który pozwala na tworzenie prawdziwych dzieł sztuki z jedzenia! I w żadnym razie nie chodzi tu o marnowanie żywności, ale takie układanie produktów na talerzu, które uatrakcyjni potrawę i zachęci niejadków do jedzenia. 😉

Talerz obiadowy ceramiczny Invotis Face Girl

Dostępne są talerze deserowe ze wzorem księżniczki dla dziewczynki i talerze deserowe ze wzorem miasta dla chłopca. Oprócz kwadratowych talerzyków, dostępne są też okrągłe talerze obiadowe – z nadrukowaną buźką, która aż prosi się o udekorowanie! Suknię księżniczki można udekorować plasterkami warzyw, sałatą czy rulonikami z sera i szynki. Z  kolei na miejskich drogach, które widnieją na talerzu, możesz ułożyć mini kanapeczki w kształcie samochodów.  Takie upominki dla dzieci będą zarówno kreatywne, jak i praktyczne! Talerzyki dla niejadków znajdziesz w ofercie Ceramika Tułowice i Invotis.


Kreatywne prezenty dla dzieci – zarówno dla Dzień Dziecka, na urodziny, jak i z innej okazji, będą zawsze dobrym pomysłem na ciekawy upominek dla dziewczynki i dla chłopca. Takie gadżety dla dzieci na pewno nie zostaną rzucone w kąt i zapomniane! Dzięki nim dziecko może rozwijać swoją kreatywność, ciekawie spędzać czas, a nawet nabywać kulinarne umiejętności. 🙂 Takie fajne prezenty dla dzieci to coś innego niż kolejna zabawka – będą praktyczne, kreatywne i ciekawe!

Ocena: 5.0/5. Oddano 1 głos.
Please wait...