Szakszuka to nic innego jak jajka sadzone z pomidorami i aromatycznymi przyprawami – przygotowane na jednej patelni. Danie kuchni tunezyjskiej można serwować zarówno na pożywne śniadanie, jak i lekki obiad. Szakszuka z jajkiem, pomidorami i cebulą jest zdecydowanie warta wypróbowania. Wszystko przygotowuje się bardzo szybko i prosto. Jak zrobić szakszukę, czyli jajka sadzone na pomidorach? Zapraszam na przepis!

Szakszuka to w dosłownym tłumaczeniu „wielki bałagan”. I nie ma się co dziwić! Danie to pochodzi z kuchni tunezyjskiej i składa się z jajek sadzonych, pomidorów, cebuli i aromatycznych przypraw. Wszystkie składniki przygotowuje się razem na jednej patelni. Całość rzeczywiście może przypominać bałagan, ale w smaku daleko mu do tak negatywnego określenia! Gorące pomidory podane z sadzonym jajkiem można serwować zarówno na bardzo pożywne śniadanie, jak i nieco lżejszy obiad. Przepis na szakszukę jest bardzo prosty i szybki w wykonaniu. Dlatego aż żal go nie wypróbować!

Reklama

Jaka patelnia do szakszuki będzie najlepsza? Najlepiej sprawdzi się solidna patelnia żeliwna, która jest wręcz stworzona do potraw jednogarnkowych, składających się z wielu składników. Wykonana z naturalnych materiałów, nie zmienia smaku potraw. Ponadto, może być używana nawet w piekarniku. Do przygotowania szakszuki sprawdzą się również inne patelnie, najważniejsze, by były to patelnie głębokie. Mogą mieć jeden lub dwa uchwyty. Mogą być stalowe lub pokryte powłoką nieprzywierającą. Jajka sadzone w pomidorach powinny smakować tak samo dobrze!

Jajka sadzone z pomidorami na patelni - przepis

Ocena: 4.0/5.
Please wait...