Suszarka do prania należy do jednych z tych artykułów, który przyda się w każdym domu i mieszkaniu. Wiemy jednak, że zorganizowanie przestrzeni do suszenia prania w wielu przypadkach bywa trudne. Nie każdy dysponuje przecież osobnym pomieszczeniem gospodarczym – pralnią, w którym może rozwiesić mokre ubrania bez nieestetycznego zastawiania innych pokojów. Mamy jednak rozwiązanie tego problemu – funkcjonalne i wygodne w użyciu suszarki Brabantia.

Suszarka Brabantia występuje jako model ogrodowy lub domowy. Artykuły dostępne w różnych wielkościach oraz wyposażone w odmienne udogodnienia sprawdzą się w rozmaitych miejscach. Pozwolą Ci na wygodne i przyjemne suszenie prania na balkonie, w łazience, a nawet na małej przestrzeni. Nie wiesz, jaką suszarkę Brabantia wybrać? Pokażemy Ci, jak sprytnie i umiejętnie zorganizować swoją przestrzeń na pranie!

Reklama

Rodzaje suszarek do prania – gdzie i jak suszyć pranie?

Suszenie prania ze względu na niewystarczającą ilość miejsca zawsze było dla Ciebie problemem? My również znamy tę uciążliwość. Jednak dzięki nowoczesnym suszarkom na pranie, dopasowanym do różnych przestrzeni, wiemy, że suszenie prania może odbywać się w zupełnie inny sposób.Suszarka Brabantia Clean – balkonowa i na bieliznę

Dlaczego warto mieć suszarkę do prania w domu?

Wolnostojąca suszarka do prania to podstawowy element wyposażenia każdego domu. Będzie niezastąpiona przy regularnym, codziennym praniu, jak i w wielu nagłych sytuacjach, np. podczas niespodziewanej ulewy na spacerze. Po powrocie do domu szybko rozwiesimy przemoczone ubrania, nawet grube kurtki. Warto ją mieć nawet gdy na co dzień korzystamy z suszarki automatycznej. Ponadto klasyczna suszarka przyda się także w okresie jesienno-zimowym, kiedy możliwość suszenia prania na zewnątrz jest dość ograniczona.

Materiał i powierzchnia suszarek do prania

Wybierając odpowiedni model, zwróćmy przede wszystkim uwagę na stabilność konstrukcji oraz jej odpowiednie wyważenie. Dzięki temu suszarka nawet przy dużym obciążeniu utrzyma się w jednej pozycji, bez ryzyka przewrócenia. Trwałe i solidne suszarki mają stalowy lub metalowy stelaż, gwarantujący komfortowe warunki do suszenia prania.Suszarki do prania Brabantia HangOn 25 mb i 15 mb

Wysusz swoje pranie na kilka sposobów

Do takich modeli zalicza się np. suszarka na pranie Brabantia HangOn. Wysuszymy na niej pranie w aż w trzech ułożeniach, w zależności od jego rodzaju. Możemy rozwiesić je w klasyczny sposób na linkach o powierzchni 15-25 mb, położyć na płasko na dolnej półce lub też suszyć na wieszakach. Model HangOn ma bowiem specjalne uchwyty do wieszaków na ubrania.

Postaw suszarkę, gdzie tylko chcesz

Suszarka została również wyposażona w nakładki ochronne, dzięki którym nie rysuje podłogi oraz praktyczną blokadę transportową, pozwalającą na wygodne przenoszenie prania nawet przy maksymalnym obciążeniu. Wolnostojące suszarki typu HangOn możemy wykorzystać nie tylko w domu, ale także na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Wszędzie, gdzie tylko zechcemy i gdzie pozwala nam na to przestrzeń!

Suszenie prania w małym mieszkaniu

Masz już dość kombinowania, gdzie rozwiesić swoje pranie, ponieważ ciągle brakuje Ci na nie miejsca? Nie chcesz po raz kolejny zagracać swojego pokoju dziennego mokrą bielizną? Te rozwiązania na pewno Cię ucieszą.

W ofercie marki Brabantia znajdziesz idealne produkty do małego mieszkania, praktyczne i wygodne. Jeśli masz problem ze zorganizowaniem przestrzeni na pranie, potrzebujesz zgrabnej suszarki, takiej jak np. model Tower. Jak wskazuje nazwa, jest to suszarka poziomowa.

Warto dodać, że nawet 3 pozimowa! Mieści aż 23 m prania, zabierając zaledwie… 1 m2. Solidna stalowa konstrukcja odpowiada za jej stabilność, a blokada transportowa umożliwia przenoszenie w dowolne miejsce nawet przy pełnym obciążeniu. Na tym jednak nie koniec.

Suszenie prania na balkonie

W małych mieszkaniach umiejętne zagospodarowanie każdego metra to podstawa przy tworzeniu funkcjonalnej i jednocześnie estetycznej przestrzeni. Jeśli posiadasz balkon, możesz zdecydować się na specjalną, rozsuwaną suszarkę. Montuje się ją na dwóch przeciwległych ścianach.

Znany model tego typu to Brabantia Gaja, posiadająca 5 sznurków o łącznej długości 22 m. To suszarka składana, dlatego też po każdym suszeniu możesz zsunąć ją do praktycznie niewidocznej postaci. Przez to nie będzie rzucać się w oczy ani zakłócać wystroju miejsca, w którym się znajduje. Świetnie sprawdza się również w małych łazienkach jako suszarka łazienkowa, a nawet w domu, w pralni.

Jak jeszcze suszyć pranie na balkonie lub na niedużej powierzchni?

Z pomocą przychodzi niewielka, zgrabna suszarka na bieliznę Brabantia Clean. To model o powierzchni 4,5 mb z poziomą podstawą. Przeznaczony jest do zawieszenia w rozmaitych miejscach, ponieważ wyposażono go w dwa solidne haki. Łatwo zamocujesz suszarkę na balkonowej balustradzie, kaloryferze czy drzwiach do łazienki. Dzięki takim rozwiązaniom oszczędzisz mnóstwo miejsca, jednocześnie stwarzając optymalne warunki do suszenia niedużej ilości ubrań.

Suszenie prania na dworze

Suszenie prania na ogródku to niesamowicie wygodne rozwiązanie, zwłaszcza upalnym latem i wiosną. Tak rozwieszone pranie schnie błyskawicznie, dlatego też w ciągu dnia możesz pozwolić sobie nawet na dwu- lub trzykrotne uruchomienie pralki. Idealna opcja po powrocie z dłuższego urlopu! Suszarka ogrodowa świetnie nadaje się także do wietrzenia pościeli oraz odzieży, która od dawna zalegała gdzieś na dnie szafy.Suszarka ogrodowa Brabantia Lift O Matic 50 mb

Mocowanie suszarek ogrodowych

Jeśli posiadasz zatem ogródek, z pewnością szybko zauważysz, jak doskonale sprawdzą się w nim suszarki ogrodowe Brabantia. Występują w wersji wolnostojącej, mocowane zarówno do trawnika, ziemi, jak i do betonu. Ich tuleja jest zaprojektowana w taki sposób, że w żadnym stopniu nie przeszkadza podczas koszenia, pielęgnacji czy użytkowania trawnika. Suszarki mogą zostać w każdej chwili złożone do niewielkich rozmiarów, a także schowane w garażu lub innym, wybranym miejscu.

Suszarki ogrodowe ścienne

W ofercie ogrodowej dostępne są ponadto suszarki mocowane do ściany budynku. W dowolnym miejscu, na dowolnej wysokości. To świetna alternatywa dla standardowych modeli wolnostojących. Nieużytkowaną ścienną suszarkę do prania możesz schować do specjalnej, aluminiowej obudowy, przez co pozostaje niemalże niewidoczna. Jej rozkładanie zajmuje tylko chwilę. Nie wymaga użycia siły, a zaledwie jednej ręki.

No votes yet.
Please wait...