Suszarki do prania to jedne z podstawowych akcesoriów, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Wykorzystujemy je nie tylko we wnętrzach, ale również, gdy pogoda na to pozwala – na świeżym powietrzu. Szukasz idealnej suszarki do swojego domu lub ogródka, jednak nie wiesz, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy pierwszym zakupie? Mamy dla Ciebie wyjątkowe propozycje – najlepsze suszarki do prania marki Brabantia.

Mimo sporej popularności automatycznych suszarek do prania, tradycyjne, wolnostojące modele wciąż cieszą się równie dużym zainteresowaniem i wcale nie zapowiada się na to, aby kiedykolwiek miały wyjść z mody. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że warto mieć taką w swoim domu, nawet wtedy, gdy posiadamy już suszarkę bębnową. Dzisiaj skupimy się na nowoczesnych i funkcjonalnych suszarkach do prania producenta Brabantia.

Reklama

Jaka suszarka do prania?

Wybór suszarki, jak i każdego innego sprzętu domowego, powinien zostać poprzedzony dokładną analizą naszych potrzeb i oczekiwań. Konieczne jest przy tym uwzględnienie warunków, w jakich planujemy suszyć pranie. Innego rodzaju suszarki do prania sprawdzą się na niewielkich powierzchniach, np. w mieszkaniach w bloku. Wtedy też w centrum naszych zainteresowań znajdzie się wisząca, piętrowa lub mała suszarka na pranie. Zapewni optymalną ilość miejsca do suszenia przy jednoczesnym niezabieraniu zbyt dużej przestrzeni. Inna sytuacja będzie mieć natomiast miejsce, gdy szukamy suszarki do domu jednorodzinnego, w którym dodatkowo mamy wydzieloną osobną pralnię. Przy wyborze suszarki nie bez znaczenia pozostaje także liczba wszystkich domowników, która przekłada się oczywiście na częstotliwość i ilość prania.

Zarówno w mieszkaniu, jak i domu jednorodzinnym, możemy zdecydować się ponadto na suszarkę zewnętrzną – ogrodową lub balkonową. Wolnostojącą, przytwierdzaną do betonu lub trawnika albo wiszącą, montowaną do ściany. Przy zakupie suszarki warto zadbać także o pozostałe akcesoria, takie jak kosz na bieliznę Brabantia, klamerki i woreczek, czy deskę do prasowania Brabantia. W takim razie, jaka suszarka na pranie Brabantia będzie dla Ciebie najlepsza?

Suszarki do prania – jaką wybrać? Ranking suszarek do prania

Maksymalne obciążenie wiatrem suszarek do prania ogrodowych marki Brabantia to 8 w skali Beauforta, natomiast maksymalne obciążenie przy równomiernym rozłożeniu prania wynosi 40 kg. Wszystkie suszarki ogrodowe mają także antypoślizgowe, odporne na promienie UV linki oraz mogą zostać zamontowane zarówno w ziemi, jak i w betonie (z wyjątkiem suszarek ściennych).

Suszarki do prania ogrodowe i balkonowe

  1. Suszarka do prania Brabantia Gaja

Gaja – suszarka zewnętrzna i domowa na odzież oraz bieliznę. Świetnie nadaje się na balkon czy do małych pomieszczeń, takich jak pralnia lub łazienka. Suszarkę montuje się na dwóch przeciwległych ścianach, w odległości wynoszącej max. 4,4 m. Specjalny system blokujący utrzymuje linki idealnie napięte. Suszarka Gaja nie zajmuje cennej powierzchni użytkowej, a ponadto po wysuszeniu może zostać złożona, dzięki czemu nie będzie rzucać się w oczy.

  1. Suszarka na pranie Brabantia WallFix

WallFix 24 mb to suszarka, którą zamocujemy w dowolnym miejscu na elewacji budynku, jak i w środku. Na tarasie, balkonie, jednej z bocznych ścian, a nawet w pralni, łazience czy pomieszczeniu gospodarczym. Doskonale sprawdza się zatem na małych przestrzeniach, jak i wtedy, gdy nie chcemy montować w ogródku klasycznej suszarki wolnostojącej. Po zamocowaniu na ścianie jej otwieranie nie przysparza żadnych trudności ani nie wymaga użycia siły. Możemy zrobić to jedną ręką. Suszarka ma solidny, trwały korpus, dlatego też pozostaje odporna na upływ czasu. Jeśli zależy Ci na dodatkowej ochronie, możesz wyposażyć ją w specjalną zabezpieczającą obudowę.

  1. Suszarka na pranie Brabantia Essential

Essential to klasyczna suszarka na pranie Brabantia, otwierana w systemie „Umbrella”, z możliwością ustawienia w dwóch pozycjach, na max. wysokości 177 cm. Bez względu na ułożenie linki pozostają napięte przez cały czas. Model Essential ma powierzchnię na pranie wynoszącą 40 lub 50 mb. Ramiona obracają się nawet przy pełnym obciążeniu, dzięki czemu możemy wygodnie, płynnie i szybko rozwieszać i ściągać ubrania z jednego miejsca. Na ramionach znajdują się także otwory na wieszaki, idealne na delikatną odzież.

  1. Suszarka na pranie Brabantia Lift-O-Matic

Suszarka Lift-O-Matic bazuje na systemie Lift-O-Matic, który pozwala na  płynne, łatwe i bezstopniowe dostosowanie wysokości suszarki do naszych potrzeb i wzrostu, w przedziale 129-187 cm. Najniższe ułożenie doskonale nadaje się do wietrzenia poduszek i pościeli.

Suszarka otwiera się i składa w systemie „Umbrella”, dlatego też bez problemu poradzimy sobie z jej rozstawieniem oraz chowaniem. Dzięki systemowi „Umbrella” linki pozostają zawsze perfekcyjnie napięte. Model Brabantia Lift-O-Matic ma obrotowe ramiona dla wygodnego rozwieszania i ściągania prania z jednego miejsca oraz otwory na wieszaki, przeznaczone do suszenia delikatnej odzieży. Możemy swobodnie obracać suszarkę nawet przy pełnym obciążeniu. Produkt występuje w wariancie: 40, 50 lub 60 mb.

Obecność otworu na szczycie suszarki pozwala na jej wygodne przechowywanie na haku, dzięki czemu zajmuje ona bardzo mało miejsca.

suszarka ogrodowa na pranie


Suszarka ogrodowa Brabantia Lift O Matic

  1. Suszarka na pranie Brabantia Lift-O-Matic Advance

To model wyposażony w łatwy i wygodny w obsłudze system Easy-Lift, pozwalający na płynną, bezstopniową regulację wysokości w przedziale 149-197 cm. W ten sposób będziemy wieszać pranie bez przyjmowania niewygodnych dla kręgosłupa pozycji. Najniższe ustawienie warto wykorzystać przy wietrzeniu poduszek i pościeli. Suszarka ogrodowa Brabantia Lift-O-Matic Advance 50 mb otwiera się i składa w systemie „Umbrella”, dzięki czemu możemy posługiwać się przy tych czynnościach tylko jedną ręką. Ponadto taki mechanizm gwarantuje także maksymalne napięcie linek przez cały czas. Model Lift-O-Matic Advance ma obrotowe ramiona podnoszące komfort wieszania i ściągania prania oraz otwory na wieszaki do suszenia delikatnej odzieży.

Do zestawu dołączono odporny na czynniki atmosferyczne pokrowiec oraz worek na klamerki.

  1. Suszarka na pranie Brabantia TopSpinner

Suszarka TopSpinner to model o standardowej konstrukcji oraz prostym, bardzo wygodnym systemie otwierania „Umbrella”. Ma ponadto obrotowe ramiona, znacząco ułatwiające rozwieszanie i ściąganie prania. System „Umbrella” pozwala na ustawienie artykułu w trzech pozycjach na różnej wysokości (max. 192 cm), a także sprawia, że linki pozostają zawsze idealnie napięte. Suszarka występuje w wariancie: 40 lub 50 mb linek. Model TopSpinner wyposażono również na każdym ramieniu w specjalne otwory na wieszaki, świetnie sprawdzające się przy suszeniu delikatnych ubrań.

Suszarka jest wygodna w przechowywaniu, ponieważ na jej szczycie znajduje się solidny wieszak do zawieszenia jej na haku w garażu. Do zestawu dołączono ponadto odporny na czynniki atmosferyczne pokrowiec, który ochrania suszarkę przed wiatrem, słońcem i deszczem oraz zabrudzeniami.

Suszarki do prania domowe

  1. Suszarka na pranie Brabantia Wash

Wash to stabilna, dwupoziomowa suszarka domowa na pranie, mieszcząca 20 mb prania. Ma regulowane skrzydła na większą oraz mniejszą odzież, ochronne nakładki nierysujące podłogi, a także wygodną blokadę transportową.

  1. Suszarka na pranie Brabantia Tower

Szukasz niewielkiej i funkcjonalnej suszarki na pranie? Poznaj model Tower. To aż 3-poziomowa, składana suszarka o smukłej, zgrabnej formie. Idealna do wszystkich małych pomieszczeń. Ma regulowane skrzydła oraz ochronne nakładki, zabezpieczające podłogę przed zarysowaniami.

  1. Suszarka na pranie Brabantia HangOn

Niezwykle stabilna, praktyczna suszarka na pranie HangOn z dwoma poziomami i regulowanymi skrzydłami. Możemy suszyć na niej ubrania w trzech ułożeniach: tradycyjnym, na płasko oraz na wieszakach, ponieważ ma specjalne otwory do ich zawieszenia. Dzięki nakładkom ochronnym nie musimy obawiać się zarysowania podłogi. Suszarka po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.

No votes yet.
Please wait...