Przepis na włoskie risotto z pieczarkami i kurczakiem wykonuję dość często. Dlaczego? Bo jest prosty i dość szybki w przygotowaniu, a w dodatku wyśmienicie smakuje! To dobra alternatywa dla tradycyjnie gotowanego ryżu z warzywami. Tu ryżu nie gotuje się w woreczku, ale podlewa bulionem, a później dodaje resztę produktów. Taki proces sprawia, że risotto z kurczakiem i grzybami smakuje wyjątkowo dobrze!

Mam niebywałą słabość do włoskich potraw (i włoskich filmów), dlatego w moim domu nie mogło zabraknąć klasycznego risotto. Potrawę można podawać w różnych wariacjach i na różne sposoby – najważniejsze, by zachować przewodni zamysł dania. Przepis na risotto z kurczakiem i pieczarkami to dobra odmiana dla popularnego ryżu z warzywami, który dodaje się do składników dopiero po ugotowaniu w oddzielnym garnku. W przypadku risotto jest inaczej – jeszcze surowy ryż podlewa się bulionem, a później chwilę gotuje razem z pieczarkami. To sprawia, że przesiąka on wszystkimi smakami i aromatami, a danie smakuje wprost cudownie. Zapraszam na przepis!

Reklama

Do wykonania risotto najlepiej wykorzystać specjalną odmianę ryżu – ryż arborio o krótkich, zaokrąglonych ziarnach. Dlaczego właśnie ta odmiana? Ryż arborio zawiera dużo skrobi, która rozpuszczając się w wodzie, tworzy gęsty sos. Dzięki temu zyskujemy wspaniale kremowe risotto z kurczakiem! Gotowe danie najlepiej serwować na głębokim talerzu obiadowym. Smacznego!

O różnych rodzajach ryżu, ich cennych właściwościach zdrowotnych i zastosowaniu w kuchni, przeczytasz w artykule: Rodzaje ryżu.
Ocena: 5.0/5.
Please wait...