Paszteciki z kapustą i grzybami w cieście drożdżowym to jedna z potraw, których nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole. Smakują wyśmienicie jedzone solo, ale i jako dodatek do innych potraw. Jak zrobić kruche paszteciki wigilijne, które będą idealnym uzupełnieniem świątecznego barszczu? Zapraszam na przepis!

Złociste, półkruche paszteciki idealnie nadają się do wigilijnego czerwonego barszczu. Ja co roku przygotowuję faszerowane z kiszoną kapustą i grzybami, ale możesz przygotować również paszteciki z pieczarkami. Takie przysmaki można zajadać również solo, w towarzystwie domowego sosu czy dipu. Domowe paszteciki z kapustą i grzybami, takie krucho drożdżowe, już na stałe weszły do wigilijnego menu, a sam przepis nie jest wcale taki skomplikowany.

Reklama

Paszteciki drożdżowe - garść porad
  • Podstawą udanego przepisu jest dobrze wyrośnięte ciasto drożdżowe. Pamiętaj, by nie zalewać drożdży gorącą wodą/mlekiem, które mogłyby zabić grzyby – w efekcie ciasto nie urośnie. Miskę z ciastem najlepiej ustawić w ciepłym miejscu. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest specjalna miska do ciasta drożdżowego – z pokrywką i podgrzewaczem, które przyspieszają cały proces.
  • By ciasto na paszteciki nabrało złocistego, apetycznego koloru podczas pieczenia, posmaruj je roztrzepanym jajkiem za pomocą pędzelka silikonowego.

Ocena: 4.8/5. Oddano 4 głosy.
Please wait...