Różnorodne stroiki bożonarodzeniowe to piękne dekoracje, które bez wątpienia wprowadzą wyjątkowy, ciepły klimat Świąt do każdego domu. Stroiki świąteczne Bożego Narodzenia z szyszek, świerku, gałązek, z dodatkiem kory i innych elementów, mogą przybierać przeróżne formy. Mogą być to ozdobne wianki na drzwi, ale i dekoracje na stół czy komodę. Zobacz propozycje gotowych i własnoręcznych stroików, które każdemu wnętrzu dodadzą świątecznej magii.

Okres przedświąteczny to taki wyjątkowy czas w roku, w którym przygotowujemy się do Bożego Narodzenia. I to w różny sposób. Już jakiś czas wcześniej zaczynamy wprowadzać świąteczne akcenty do swojego domu, by wnętrze stało się jeszcze bardziej przytulne. Stawiamy na dekoracje z iglastych gałązek, zimowe motywy i ciepłe płomienie świeczek. Odpowiednio dobrane stroiki na święta bożonarodzeniowe z pewnością pomogą nam podkreślić magię tych dni. Możemy je wykonać samodzielnie z „żywych” elementów, ale jeśli chcemy, by posłużyły znacznie dłużej, warto wybrać stroiki sztuczne na Boże Narodzenie, które mimo wszystko i tak prezentują się bardzo naturalnie, świetnie imitując gałązki świerku, owoce ostrokrzewu i kwiaty. Właściwie przechowywane po świętach, ozdobią dom w kolejnym sezonie.

Reklama

Stroiki bożonarodzeniowe na Święta 2019

Jakie ozdoby w formie bożonarodzeniowych stroików królują w roku 2019? Przeróżne! Znajdziemy świąteczne wieńce z szyszkami na drzwi, mniejsze wianki na świeczkę, ale i stroiki bożonarodzeniowe glamour, ozdobione brokatem i wstążkami. Zwolennicy naturalnego, ale i bardziej ozdobnego stylu z pewnością znajdą coś dla siebie. Te wiszące mogą zdobić drzwi, ścianę lub okno. Inne udekorują parapet, stolik, komodę lub półkę. Poniżej znajdziesz przeróżne pomysły na stroiki bożonarodzeniowe z naturalnych materiałów, ale i sztucznych dodatków. Gotowe do kupienia lub do samodzielnego wykonania w domu.

Stroiki świąteczne ze świeczką w stylu glamour

Pierwsza propozycja świątecznych dekoracji to stroiki bożonarodzeniowe ze świeczką. Zapalona świeczka i bijące od niej ciepłe światło stworzą wyjątkowo przytulny klimat we wnętrzu. Takie stroiki świąteczne przeznaczone są na stół kawowy lub stół wigilijny, parapet, komodę lub półkę. Czasem dostępne są tylko same wianki, do środka których należy włożyć osobno zakupioną świecę ozdobną, najlepiej taką grubszą, w kształcie walca lub kuli. Dostępne są również stroiki ze szklanym miejscem na świeczkę – w tym przypadku wystarczy nam mała świeczka typu tealight. Takie eleganckie stroiki bożonarodzeniowe, utrzymane w stylu glamour, zapakowane są w ozdobne pudełko ze wstążką, dzięki czemu możemy podarować je komuś na prezent. Do wyboru w trzech zimowo-świątecznych wersjach kolorystycznych: złotej, srebrnej i czerwonej.

Stroiki dostępne tutaj

Stroiki świąteczne na drzwi – wianki

Dekorować możemy nie tylko stoły, komody i półki! Warto postawić na mocny akcent na drzwiach. 🙂 Stroiki bożonarodzeniowe wiszące w formie wieńców (lub mniejszych wianków) nadają się do tego idealnie. I wcale nie musimy trudzić się samodzielnym układaniem świerkowych gałązek. Choć oczywiście można. Dla tych, którzy oczekują natychmiastowego efektu, polecam gotowe świąteczne wianki na drzwi, wykonane ze sztucznych elementów, ale prezentujące się naprawdę naturalnie. Możemy wybrać stroiki bożonarodzeniowe z prawdziwymi szyszkami, ale ze sztucznych gałązek świerku. Dodatkowo mogą być ozdobione sztucznymi kwiatami, listkami, gwiazdkami, owocami ostrokrzewu lub śnieguliczki, malutkimi bombkami i korą drzewa. Niektóre z nich oprószone są  sztucznym śniegiem, który to dodaje im zimowego klimatu.

Małe stroiki świąteczne na stół

Mam również pomysł na okrągłe, malutkie stroiki bożonarodzeniowe, które pięknie zaprezentują się na stole lub na komodzie. W sumie możemy wykorzystać je na dwa sposoby. Po pierwsze, ułożone na wcześniej wspomnianym stole wraz ze świeczką typu kula. A po drugie, zawieszone na drzwiach lub w oknie jako mały wianek świąteczny. W obu tych formach prezentują się bardzo ładnie. Wykonane z plecionej wikliny, ozdobione szyszkami, sztucznymi owocami ostrokrzewu i oprószone sztucznym śniegiem, stanowią idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka małych, ale efektownych ozdób na Boże Narodzenie.

Stroiki świąteczne na stół wigilijny

Stroiki świąteczne w szkle

Pięknie prezentują się także stroiki bożonarodzeniowe w szkle – szklanej kuli, kielichu, słoiku, wazonie… Stroiki świąteczne w szklanych naczyniach możemy w prosty sposób wykonać samodzielnie. Poniżej znajdziecie dwie nasze propozycje stroika umieszczonego w szklanej kuli. Wykonanie jest banalnie proste.

Stroik nr 1:

Co przygotować?

 • Wazon szklany typu kula
 • Gałązki świerku lub sosny
 • Szyszki
 • Owoce ostrokrzewu lub głogu
 • Sztuczne małe jabłuszka

Stroiki świąteczne w szkle

Jak wykonać?

Na dnie szklanej kuli układamy iglaste gałązki, dodajemy gałązki z czerwonymi owocami ostrokrzewu lub głogu, parę szyszek i sztuczne małe jabłuszka.

Stroik nr 2:

 • Wazon szklany typu kula
 • Grubsza świeczka
 • Szyszki
 • Srebrna farba w sprayu
 • Piasek dekoracyjny (srebrny lub biały)
 • Małe bombeczki

Stroiki bożonarodzeniowe w szklanych naczyniach

Jak wykonać?

Szyszki pryskamy srebrną farbą w sprayu. Na dno szklanej kuli wysypujemy warstwę piasku dekoracyjnego, wbijamy w niego świeczkę, wokół której układamy małe bombeczki brokatowe i srebrne szyszki.

Na ma w tym nic skomplikowanego. 🙂 Zamiast szklanej kuli możemy oczywiście użyć innego wazonu, np. takiego w kształcie kielicha lub tuby. Wazon można dodatkowo ustawić na plastrze drewna. Stroiki bożonarodzeniowe w szklanych naczyniach są bardzo łatwe do wykonania, a prezentują się naprawdę elegancko.

Stroiki bożonarodzeniowe na talerzu, paterze i podstawce

Jeszcze więcej pomysłów na stroiki ze świąteczne ze świeczkami? Proszę bardzo! Takie stroiki świąteczne można umieścić na dekoracyjnym talerzu, większym podtalerzu, na paterze z nóżką lub na drewnianej podstawce. Wybrane naczynie wykładamy żywymi gałązkami świerku, na środku umieszczamy dwie-trzy grubsze świece, dodajemy szyszki, malutkie bombeczki i gotowe!

Zobacz produkty: 1. Wazon szklany kula, 2. Wazon szklany kielich, 3. Wazon szklany ostrokrzew, 4. Podstawka pod świece drewniana, 5. Podstawka pod  świece szklana, 6. i 7. Świece

Ocena: 4.0/5.
Please wait...