Efektowna dekoracja domu na Boże Narodzenie na zewnątrz to nie tylko kadr z amerykańskiego filmu! Piękne, większe lub mniejsze, ozdoby świąteczne zewnętrzne coraz częściej możemy spotkać w naszych polskich realiach. Bo czemu by nie? Pomysłów na takie dekoracje nie brakuje. Mogą być to świecące girlandy, ledowe figurki, większe lampiony czy wianki na drzwi. Zobacz całą listę inspiracji!

Dekoracje świąteczne przed domem – czy warto je mieć?

Choć nie mam fioła na punkcie świątecznych dekoracji, to i tak lubię mieć chociaż parę takich akcentów w swoim domu. Ozdoby bożonarodzeniowe z motywem mikołajów, śnieżynek, bałwanków czy reniferów sprawiają, że we wnętrzu od razu robi się jakoś cieplej, rodzinniej i przyjemniej. 😉 Jeśli dodać do tego zapach świerku, korzennych pierników i pomarańczy ponabijanych goździkami, to z tego domu aż nie chce się wychodzić! Ozdoby we wnętrzu to jedno, ale dekoracje świąteczne zewnętrzne to drugie! Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, to warto zastanowić się nad takimi stroikami przed domem. Czy warto? No pewnie, że warto! Nie musisz obrzucać całego domu lampkami i stawiać wielkiej konstrukcji sań Mikołaja z całym zaprzęgiem reniferów. Wystarczy kilka fajnych świątecznych akcentów, by w prosty sposób odmienić dom i ogród.  Poniżej znajdziesz moją listę pomysłów na zewnętrzne dekoracje świąteczne.

Reklama

Wianki – stroiki świąteczne na zewnątrz

Dekoracyjne wianki zawieszone na drzwiach zewnętrznych to proste, a jednocześnie bardzo efektowne ozdoby. Możesz pokusić się o samodzielne przygotowanie takich wieńców lub zdecydować się na kupno gotowych ozdób. Mogą być to wieńce wykonane z żywych iglastych gałązek, ale również takie wykonane ze sztucznych materiałów, które do złudzenia przypominają te naturalne. Sztuczne wianki będziesz mógł wykorzystać również w kolejnych sezonach do dekoracji domu. Do wyboru mamy przeróżnie wyglądające artykuły. Podstawę stanowią iglaste gałązki, które zdobione są dodatkami – szyszkami, kwiatami, owocami ostrokrzewu, sztucznym śniegiem, listkami…

Wianki - dekoracje świąteczne na zewnątrzDekoracje bożonarodzeniowe – lampiony przed domem

Jakie jeszcze ozdoby bożonarodzeniowe warto wystawić przed dom? Lampiony i latarenki! Najpiękniej prezentują się te szklane, a konkretniej ze szklanymi szybkami i drewnianym lub metalowym stelażem. Takie lampiony przybierają różne formy. Nie brak tu klasycznych kształtów, które przywodzą na myśl stare latarnie gazowe. Wystarczy otworzyć drzwiczki i włożyć do środka świeczkę. Płomień świeczki zamkniętej w latarence nie jest narażony na wilgoć ani na zdmuchnięcie przez wiatr. Piękne lampiony możesz ustawić na tarasie czy wzdłuż alejki prowadzącej do ogrodu czy do drzwi wejściowych. Możesz zakupić kilka latarenek w takim samym rozmiarze lub zdecydować się na komplet artykułów różnej wielkości. Jedne i drugie będą magicznie się prezentować.

Ozdoby lampiony świąteczne zewnętrzne


Oświetlenie zewnętrzne – świąteczne latarnie

Ozdoby świąteczne przed dom typu lampiony i latarnie mogą przybierać róże formy. To nie tylko lampiony na klasyczną świeczkę, ale również dekoracje ledowe. Prezentowana niżej latarenka skonstruowana jest z metalowego stelaża i węża świetlnego. Możesz zawiesić ją na haczyku dołączonym do produktu lub ustawić na parapecie, stole czy tarasie. Potrzebuje jednak podłączenia do prądu. Ale gdy zabłyśnie ciepłymi światełkami LED, będzie stanowić niezwykłą dekorację świąteczną na zewnątrz domu. Nie bez powodu oświetlenie świąteczne LED cieszy się coraz większą popularnością.  Ledowe lampki są energooszczędne i trwałe, dlatego tego typu ozdoby świetlne będą przyjazne dla naszego domowego budżetu. 

Ozdoby świąteczne ledowe na zewnątrz


Latarnia świąteczna LED zawieszona przed domem stworzy wyjątkowy klimat.

Ozdoby świąteczne na zewnątrz – renifer

Renifer to bez wątpienia symbol Świąt Bożego Narodzenia. Pojawia się na kartach świątecznych, kubkach, talerzach, dekoracjach, w bajkach i filmach. Nie może go więc zabraknąć w Twoim ogrodzie. Bez względu na to, czy jeszcze wierzysz w św. Mikołaja i jego zaprzęg reniferów, czy nie. 😉 W ogrodzie, na tarasie czy na balkonie warto ustawić ozdobę świetlną w kształcie renifera. To taki metalowy stelaż, który owinięto wężem świetlnym LED. Może brzmi mało zachęcająco, ale w nocy te zapalone światełka (ciepłe białe diody LED) naprawdę robią wrażenie!

Ozdoba świąteczna Renifer

Ozdoby zewnętrzne świąteczne gwiazdy

Kolejna propozycja metalowej dekoracji bożonarodzeniowej zewnętrznej, ale tym razem bez węża świetlnego. Zamiast grubszym wężem, metalowy stelaż w kształcie gwiazdy obleczony jest cieńszym sznurkiem lampeczek LED. Lampki również dają przyjemne ciepłe światło, które pomaga w stworzeniu tego wyjątkowego świątecznego klimatu. Taka świetlna dekoracja nadaje się do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego. Możesz ją zatem ustawić w salonie, ale i na tarasie. W komplecie znajdziesz również haczyki, umożliwiające zawieszenie artykułu.

Dekoracja domu na Boże Narodzenie na zewnątrz

Świecące drzewko – ozdoby świąteczne na dwór

Oświetlenie świąteczne zewnętrzne może przybierać różne formy. To niekoniecznie wyłącznie girlandy kolorowych lampek. Mogą być to również różnokształtne dekoracje, takie jak wyżej wspominany już renifer z węża świetlnego. Może być to również oryginalne drzewko ledowe! Spójrzcie na tę wierzbę ze świetlnymi witkami. A teraz wyobraźcie sobie taką świąteczną dekorację przed domem. Prosta, elegancka, zimowa, dająca ciepłe światło. Może stać w ogrodzie, przy bramie, a nawet w środku domu. Nadaje się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Ciekawa alternatywa dla klasycznych drzewek choinkowych. 😉

Oświetlenie świąteczne zewnętrzne


Dekoracyjna wierzba ze świetlnymi witkami LED może stanąć w Twoim salonie lub przed Twoim domem!

Ozdoby świąteczne ledowe do ogrodu

No i na koniec coś, co spodoba się szczególnie tym najmłodszym! Kolorowe dekoracje bożonarodzeniowe na zewnątrz domu w kształcie renifera, Mikołaja lub bałwanka. Wyglądają naprawdę sympatycznie, szczególnie gdy świecą ciepłym światłem. 🙂 Możesz wykorzystać je do dekoracji ogrodu, ale i do dekoracji wnętrz. Świetnie sprawdzą się na zewnątrz, ale i w dziecięcym pokoju. Takie dekoracje bożonarodzeniowe zewnętrzne zostały wykonane z akrylu odpornego na uszkodzenia, stłuczenia i wilgoć. Posłużą Ci zatem w kolejnych świątecznych sezonach!

ozdoby świąteczne ledowe na zewnątrz

Zobacz produkty: 1, 2, 3, 4

Uwaga! Przedstawione w tym artykule ozdoby świetlne nadają się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, a zasilane są sieciowo, czyli wymagają podłączenia do prądu.


Jak widzisz ozdoby bożonarodzeniowe zewnętrzne mogą przybierać różne formy. Sporą popularnością cieszą się dekoracje ledowe w kształcie reniferów, mikołajów, bałwanów czy gwiazd. Dają ciepłe światło i są świetną alternatywą dla klasycznych lampek. Oryginalną dekoracją jest też ledowe drzewko ze świetlnymi witkami. Co więcej, wszystkie te artykuły możesz ustawić wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Ocena: 5.0/5. Oddano 1 głos.
Please wait...