Jak zrobić młodą kapustę z boczkiem, koperkiem i pomidorami? Jeśli użyjesz szatkownicy, to bardzo szybko i prosto! 🙂 Zobacz smakowity przepis na młodą kapustę gotowaną z aromatycznymi dodatkami – cebulką, czosnkiem, ziołami, octem balsamicznym, słodką papryką… Zdradzę Ci mój sekret na pyszny letni obiad!

Nie wyobrażam sobie wiosny i lata w mojej kuchni bez młodej kapusty. Można z niej wyczarować w kilka chwil pyszne i proste dania. Najczęściej przygotowuję przepis na młodą kapustę z boczkiem. To taka lżejsza i szybsza wersja bigosu ze słodkiej kapusty. Zazwyczaj najwięcej czasu zajmowało mi siekanie kapusty. Ku mojemu zaskoczeniu można to zrobić dużo szybciej za pomocą szatkownicy. Jestem zachwycona tym prostym, ale tak użytecznym przyrządem. To fantastyczne jak równo tnie kapustę, trzeba tylko uważać na palce – jest potwornie ostra. Przy jej pomocy można szybko zrobić także surówkę czy przyszykować kapustę do kiszenia.

Reklama

Do mojej wersji kapusty z boczkiem dodaję pomidory obrane ze skóry, marchew i cebulę, a na koniec całość obficie doprawiam koperkiem i zieloną pietruszką, octem balsamicznym i słodką papryką. Podpowiem Wam, że boczek w tym przepisie możecie zamienić na dobrej jakości kiełbasę. Taką kapustę dobrze przygotować w garnku o grubym dnie, żeby nie przypalić dania. Najlepiej smakuje z młodymi ziemniakami albo świeżym domowym chlebem z masłem.

Młoda kapusta z boczkiem - przepis


Gotowa młoda kapusta z boczkiem smakuje wyśmienicie!

Młoda kapusta szatkowana na bigos


Kapustę najlepiej poszatkować na szatkownicy.

Ocena: 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...