Stal nierdzewna to wdzięczny materiał, wykorzystywany na szeroką skalę do produkcji kuchennego wyposażenia. Wykonuje się z niej naczynia, sztućce i rozmaite przybory, które służą nam następnie w codziennym przyrządzaniu posiłków. A jeśli już mowa o szlachetnej stali, nie możemy w miejscu tym nie odwołać się do jednego z pionierów w tej dziedzinie. Belgijskiego producenta asortymentu kuchennego Demeyere!

Naczynia kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej, podobnie jak porcelana, to gwarancja ponadczasowości i uniwersalności. Są używane zarówno w domach, jak i gastronomii, gdzie z powodzeniem od lat spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania i potrzeby szefów kuchni. Sprawdźmy, jakie produkty czekają na nas w ofercie marki Demeyere oraz czym wyróżniają się one na tle konkurencji.

Reklama

Demeyere – najwyższa jakość w Twojej kuchni

Historia belgijskiej marki Demeyere rozpoczyna się w roku 1908 w Antwerpii i jest związana  z produkcją puszek dla cukierników. Dzisiaj, po ponad 100 latach obecności na rynku, widnieje jako globalny producent naczyń ze stali nierdzewnej. Firma Demeyere udowodniła, że materiał, jakim jest stal nierdzewna, nie stwarza praktycznie żadnych ograniczeń. Asortyment belgijskiej marki to przede wszystkim przejaw fascynacji i zamiłowania do technologii.

Każdy produkt poza stylowym, eleganckim wyglądem ma nam do zaoferowania znacznie więcej. Szereg funkcjonalności, innowacyjnych rozwiązań oraz patentów, które mają na celu zwiększenie komfortu i przyjemności podczas gotowania. Są to m.in. nawet 7-warstwowe konstrukcje dna oraz ścianek naczyń Demeyere. Dzięki nim nagrzewają się błyskawicznie, a przy tym równomiernie dystrybuują ciepło po całej powierzchni. Doskonale współgrają również z płytami indukcyjnymi.

W ofercie Demeyere znajdziemy rozmaite pod względem rozmiarów i przeznaczenia garnki oraz patelnie, brytfanny, a także rondle. Wszystkie sprzedawane z idealnie dopasowanymi i wyważonymi pokrywami, gwarantującymi optymalne rezultaty gotowania za każdym razem. O najwyższej jakości naczyń Demeyere najlepiej świadczy fakt, że do swoich potrzeb wykorzystują je także najbardziej prestiżowe restauracje.

Naczynia Demeyere, które zmieniają oblicze gotowania

Szlachetna stal nierdzewna 18/10 to jeden z najlepszych materiałów, jaki może zostać wykorzystany do produkcji artykułów mających mieć kontakt z żywnością. Oznaczenie 18/10 wskazuje, że w danym stopie występuje 18% chromu i 10% niklu. Takie połączenie gwarantuje doskonałe właściwości antykorozyjne i kwasoodporne. Naczynia wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 nie wchodzą zatem w reakcję z kwasami organicznymi obecnymi w żywności. Są trwalsze i bardziej higieniczne, dlatego będą służyć nam przez dłuższy czas. Obecność niklu w naczyniach Demeyere wpływa natomiast na jaśniejszą barwę stali oraz jej połysk, co z kolei przekłada się na ulepszone walory wizualne.

Spośród serii naczyń belgijskiego producenta, które zasługują na szczególną uwagę, musimy wskazać następujące:

Demeyere Industry 5

Industry 5 to seria naczyń wykonanych ze stopu 5-warstwowej stali nierdzewnej 18/10. Zostały pokryte powłoką Silvinox®, która chroni je przed przebarwieniami oraz ułatwia czyszczenie. Wielowarstwowe dno i ścianki patelni i garnków z kolekcji sprawiają, że naczynia nagrzewają się szybciej, a przy tym równomiernie rozprowadzają temperaturę. Skraca to czas potrzebny do gotowania, a ponadto zmniejsza zużycie energii.

Wybrane artykuły z tej serii mają także dodatkową warstwę DuraSlide Ultra o właściwościach nieprzywierających. Dzięki niej potrawy nie przypalają się i nie przyklejają do powierzchni. Patelnie i garnki Demeyere Industry 5 zostały ponadto wyposażone w spawane uchwyty wykonane z piaskowanej stali nierdzewnej. Ich zaletą jest również to, że mogą być używane w piekarniku oraz na wszystkich rodzajach płyt grzewczych, w tym na indukcji.

Demeyere Alu Pro 5

Jeśli szukamy naczyń o nowoczesnym wyglądzie, znajdziemy je w serii Alu Pro 5. To kolekcja patelni wykonanych wyjątkowo nie ze stali nierdzewnej, a kutego, czystego aluminium. Odznaczają się dzięki temu najwyższą trwałością, odpornością na uszkodzenia i odkształcenia.

Naczynia Demeyere Alu Pro 5 pokrywa nieprzywierająca powłoka tytanowa DURAGLIDE. Posiadają ergonomiczne uchwyty ze stali nierdzewnej 18/10, a także dno z radialną powłoką, przystosowane do użycia na wszystkich rodzajach kuchenek. W serii Alu Pro 5 wykorzystano technologię TriplInduc®, zapewniającą do 30% wydajniejszą pracę na indukcji.

Demeyere Apollo 7

Naczynia pochodzące z kolekcji Apollo 7 wyróżniają się klasycznym, eleganckim wyglądem oraz smukłą formą. Wykonano je ze stali nierdzewnej 18/10, pokrytej powłoką Silvinox®. Elementem charakteryzującym tę serię Demeyere jest 7-warstwowe dno IductoBase z aluminium. Gwarantuje ono optymalne rezultaty podczas gotowania, a ponadto doskonałe dopasowanie do płyt indukcyjnych.

Praca na tym rodzaju płyty grzewczej może być wydajniejsza nawet o 30%! Na większy komfort użytkowania naczyń Apollo 7 wpływają także przyspawane uchwyty ze stali, dbające o bezpieczeństwo w ich trakcie przenoszenia.

Demeyere Atlantis

W naszej ofercie znalazła się również seria Atlantis. Wyjątkowo eleganckie, trwałe i jednocześnie finezyjne naczynia wykonane w całości ze stali nierdzewnej 18/10,  pokrytej powłoką Silvinox®. Na uwagę zasługuje w tym przypadku aż 7-warstwowe dno naczyń Demeyere Atlantis z 7 stopów metali. Technologia TriplInduc® sprawia, że świetnie współgra ono z płytami indukcyjnymi.

Naczynia Atlantis szybko się nagrzewają i rozprowadzają temperaturę na całej powierzchni. Solidne, przyspawane uchwyty pozwalają na ich pewne i wygodne przenoszenie.

Demeyere Multiline 7

Jedną z serii, która wykorzystuje innowacyjne, 7-warstwowe dno, jest także Multiline 7. Połączenie stali nierdzewnej 18/10 z aluminium skraca czas potrzebny na nagrzanie się naczynia oraz równomierną dystrybucję ciepła.

Wysoka jakość wykonania oraz ponadprzeciętna trwałość sprawiają, że patelnie Demeyere Multline 7 mogą być używane w piekarniku oraz na każdym rodzaju płyty grzewczej. Ergonomiczny uchwyt ułatwia wygodne manewrowanie naczyniem. Zakończony otworem pozwala przechowywać patelnię również na kuchennym relingu.


Zobacz także:

No votes yet.
Please wait...