Marynowana papryka z cebulą i czosnkiem to idealny przepis na zimę. Przygotowana w słoikach zasilać będzie półki domowej spiżarni, by w dowolnym momencie towarzyszyć nam jako dodatek do obiadu, sałatki czy kanapek. Zobacz sprawdzony przepis na marynowanie papryki we własnej kuchni.

Jesień zbliża się wielkimi krokami – wieczory stają się coraz dłuższe i chłodniejsze. Warto zatem zamknąć smaki przeszłego lata i nadchodzącej jesieni w słoiku, by przygotować zapasy na zimę. Mowa tu o przepisie na pyszną paprykę marynowaną! Czerwone, dorodne papryki znalezione w warzywniaku wystarczy pokroić, włożyć do słoików i zalać przyrządzoną zalewą. Ja przygotowuję warzywa pokrojone w kostkę, ale jeśli wolisz, możesz pokroić je na 2-3 cm paski. Taki przysmak jest świetnym dodatkiem do różnych sałatek, dań obiadowych i przystawek.

Reklama

Zabierając się za marynowanie papryki, zaopatrz się w:

  • nożyk do papryki – pomoże Ci szybko usunąć gniazda nasienne.
  • słoiki do przetworów – typu weck lub typu twist, najlepiej mniejsze, by zjeść porcję papryki marynowanej za jednym razem.
  • duży garnek do gotowania słoików – tak zwany pasteryzator, który posłuży do wyparzania słoików, ale i do pasteryzacji przetworów.

Marynowanie papryki do słoików na zimę - to proste!

Ocena: 4.1/5.
Please wait...