Zbliżające się Halloween to świetna okazja do zorganizowania przyjęcia w gronie znajomych lub po prostu na oryginalne ozdobienie domu czy mieszkania. Już nawet proste dekoracje na Halloween, takie z motywem pomarańczowych dyń, czarnych kotów, krwiożerczych wampirów czy czaszek, potrafią wnieść klimat grozy do wnętrza. Zobacz proste, ale efektowne pomysły na różne ozdoby halloweenowe.

Choć daleko nam do obchodów Halloween rodem z amerykańskich filmów, w których przebrane dzieci wędrują z torbą na cukierki od domu do domu, to i tak muszę przyznać, że ten zwyczaj z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny. O genezie tego święta pisałam w innym artykule: Kiedy jest Halloween i skąd się wzięło? , do którego lektury serdecznie zapraszam. Dla dzieci i młodzieży to świetna okazja do przebrania się w kolorowe stroje i podjedzenia słodkiego co nieco. Dorośli z kolei mogą wprowadzić do swojego domu prawdziwie jesienny (i nieco straszny) klimat, a także urządzić małą imprezę dla znajomych. Niezależnie od tego, czy będziesz organizować halloweenowe przyjęcie, czy też nie, to i tak możesz pokusić się o jesienne dekoracje na Halloween.

Reklama

Dekoracje na stół w stylu Halloween

Zwykłe papierowe serwetki z ciekawymi nadrukami to pomysł na proste dekoracje stołu na Halloween. Będą pełnić nie tylko funkcję ozdobną, ale również praktyczną. Kolorowe serwetki ze wzorem pomarańczowych dyń, czaszek czy czarnych kotów sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy zamierzasz zorganizować małą imprezkę w upiornym klimacie. Przydadzą się także podczas codziennych śniadań, obiadów i kolacji. Można postawić na nich talerz, wytrzeć nimi usta czy dłonie, a nawet rozłożyć je na kolanach, by nie pobrudzić ubioru. Część serwetek z kolorowymi nadrukami można zawsze wykorzystać do zdobienia techniką decoupage.

Dekoracje stołu na Halloween1. Serwetki na Halloween, 2. Serwetki papierowe dynie, 3. Serwetki w czaszki


Dekoracje na Halloween: pomysły na figurki

Dekoracje na Halloween dostępne w sklepie to nie tylko jednorazowe serwetki, ale również ozdoby, które wykorzystamy nie raz. Mowa o figurkach nawiązujących swoim kształtem do Halloween. Figurki wykonane z ceramiki czy porcelany mogą przybierać formę czaszek, czarnych kotów, dyń i duchów. Możemy zdecydować się również na coś, co przyda nam się również później – figurkę z lusterkiem lub skarbonkę. Ozdoby halloweenowe nie muszą być oczywiście tylko ceramiczne lub porcelanowe. Fajnie zaprezentują się też szmaciane strachy na wróble, takie umieszczone na piku, które wetkniemy do specjalnie przygotowanego stroika lub po prostu doniczki z kwiatem.

Dekoracje na halloween1. Figurka kot z lustrem, 2. Skarbonka etno czaszka, 3. Skarbonka srebrna czaszka, 4. Strach na wróble na piku


Halloween i klimatyczne dekoracje domu

Dekoracja domu na Halloween powinna uwzględniać także świeczki, dużo świeczek! Takie zwykłe podgrzewacze, świece w oryginalnym kształcie lub z ciekawym wzorem. Przygaszone światło i zapalone świeczki sprawią, że we wnętrzu od razu zrobi się naprawdę klimatycznie. Wiadomo, że nic nie może równać się z woskowymi świecami i prawdziwym ogniem, ale dobrym rozwiązaniem są też świece ledowe. Do złudzenia przypominają tradycyjne świeczki, ale zamiast knota, który się podpala, mają małą ledową żaróweczkę. Takie rozwiązanie starczy na dłużej i będzie dobrą opcją w domu, w którym są małe dzieci.

halloween dekoracje domu1. Świece czaszki, 2. Świeca led z ruchomym płomieniem, 3. Świeca halloweenowa


Ozdoby halloweenowe na drzwi i ścianę

A co zawiesić na ścianie lub na drzwiach? Jako ozdoby na Halloween możesz wykorzystać girlandy z papieru, wykonane własnoręcznie lub zakupione w gotowej formie. Mogą być to litery układające się w napis „HALLOWEEN”, papierowe duszki lub inne halloweenowe motywy. Takie dekoracje na Halloween z papieru nie są drogie, a dają fajny efekt. Możesz zawiesić je nad drzwiami, na ścianie, a nawet na oknie.

ozdoby halloweenowe na drzwi1. Girlanda Happy Halloween, 2. Balony w pirackie czaszki


Naturalne, jesienne dekoracje Halloween

Oprócz upiornych motywów czaszek, kościotrupów, dyń o złowieszczym uśmiechu i czarnych kotów, dekorację na Halloween warto wzbogacić o naturalne jesienne ozdoby. Najlepiej zebrane samodzielnie lub kupione na lokalnych bazarach. Ciepłe kolory skarbów jesieni doskonale będą współgrać z halloweenowymi ozdobami. Poszukiwanie takich darów Pani Jesieni to również doskonała okazja na długi spacer!

Naturalne ozdoby na Halloween:

  • małe dynie ozdobne
  • kasztany w łupinach i bez
  • żołędzie
  • kolorowe liście
  • rajskie jabłuszka
  • owoce pigwy
  • gałązka jarzębiny
  • “lampiony” miechunki

Przeróżne dekoracje na Halloween do każdego wnętrza wniosą nieco jesienno-upiornego klimatu. Choć obchody Halloween wciąż budzą sporo kontrowersji, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić do swojego domu czy mieszkania trochę charakterystycznych akcentów. Gotowe dekoracje halloweenowe z papieru, ceramiki, porcelany, wosku czy innych materiałów, warto połączyć z samodzielnie wykonanymi ozdobami, a także z zebranymi darami jesieni. Do dzieła!

Ocena: 4.0/5. Oddano 4 głosy.
Please wait...