Jak w prosty sposób wprowadzić cudowny klimat Świąt do domu lub mieszkania? Postaw na dekoracje świąteczne na ścianę i na drzwi. To prosty, a zarazem efektowny sposób na ciekawą aranżację wnętrza. Kalendarz adwentowy, lampki ledowe, wianki i inne ozdoby bożonarodzeniowe na drzwi i na ścianę sprawią, że w Twoim domu zagości zimowa atmosfera!

Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny czas w roku. Bez względu na to, czy pada śnieg, czy deszcz, czy szykujemy małą kolację, czy wystawną Wigilię, czy obsypujemy bliskich prezentami, czy stawiamy na drobne podarki. Ten czas przedświąteczny kojarzy mi się z zapachem pomarańczy i goździków, ciepłym światłem świeczek, iglastymi stroikami, wełnianymi skarpetami i miłym kocykiem. Warto wprowadzić do swojego domu nawet drobne ozdoby świąteczne na ścianę czy na drzwi, by jeszcze bardziej zaakcentować niezwykłą atmosferę Świąt.

Reklama

Stroiki świąteczne na drzwi

Z pewnością kojarzysz ten obrazek ze świątecznych filmów… Okolica domków jednorodzinnych, padający śnieg, girlandy lampek na dachu i wianek na drzwiach z jodły lub świerku. Ach! Te piękne wianki! Taki stroik świąteczny na drzwi wita każdego, kto przekracza próg naszego domu. Ale bez względu na to, czy mieszkasz w domu czy w mieszkaniu, możesz sprawić sobie taki wianek, zawieszając go nie na zewnętrznej, ale na wewnętrznej stronie drzwi. Ozdoby świąteczne wiszące w formie wianka niekoniecznie muszą być wykonane z iglastych gałązek. Równie pięknie prezentują się te ze sztucznego ostrokrzewu lub z mniejszymi czy większymi szyszkami. Jest nawet model z małym skrzatem, który zawiesić można także na ścianie.

Stroiki świąteczne na drzwi

Zobacz produkty: 1, 2, 3

Dekoracyjne skarpety świąteczne na ścianę

Ozdoby na drzwi w bożonarodzeniowym klimacie to nie tylko dekoracyjne wianki. Na drzwi zawiesić możesz również inne dekoracje, takie jak materiałowe skarpety na prezenty. Takie dekoracje świąteczne będą pasować także na ścianę, szczególnie w dziecięcym pokoju czy w salonie w pobliżu kominka. Skarpety dostępne są w różnych wzorach i kolorach – z motywem uśmiechniętego renifera z szalikiem czy sympatycznego Mikołaja.

Ozdoby świąteczne wiszące


Ozdoby świąteczne: wiszące kalendarze adwentowe

Kalendarz adwentowy pełen słodkich czekoladek to dziecięce wspomnienie wielu z nas. Przyznać się, kto zjadał wszystkie czekoladki naraz, bez czekania na kolejne dni słodkości? Czekoladki to chyba najpopularniejszy pomysł na zapełnienie takiego kalendarza, ale obecnie spotkać możemy wiele alternatyw – kalendarz z herbatkami, świeczkami zapachowymi, a nawet kosmetykami. A gdyby tak stworzyć swój własny kalendarz? Zapełniony tym, czym tylko chcemy. Rozwiązaniem są filcowe i jutowe kalendarze adwentowe z ponumerowanymi kieszonkami, do których wrzucamy… No właśnie, co? Co tylko chcemy! Domowe pierniczki, orzechy, pralinki, cukierki, drobne prezenciki. To świetna zabawa szczególnie dla tych najmłodszych. Każdego dnia będą odkrywać nowy podarek, z niecierpliwością licząc kolejne dni do Świąt. Takie dekoracje świąteczne będą pasować na ścianę i na drzwi.

Ozdoby świąteczne: wiszące kalendarze adwentowe


Ozdoby świetlne na ścianę

Dekoracje ledowe do zwieszenia na ścianie pełnią nie tylko funkcję ciekawej ozdoby, ale również lampki dającej ciepłe, klimatyczne światło. Takie ozdoby świąteczne wiszące nie potrzebują podłączenia do prądu, zostały wyposażone w żaróweczki LED, dzięki czemu możemy zawiesić je w dowolnym miejscu w domu. Na ścianie, ale i na oknie czy na drzwiach. Dekoracje w kształcie głowy renifera czy jelenia, choinki, śnieżynek i gwiazdy od razu kojarzą się ze Świętami, dlatego stworzą przyjemną bożonarodzeniową atmosferę we wnętrzu. Przyznam się szczerze, że patrząc na te wszystkie świecące ozdoby, aż trudno zdecydować się na jedną z nich. Każda ma w sobie coś magicznego.

Ozdoby świetlne na ścianę

Świąteczne girlandy ledowe

Dekoracje świąteczne na ścianę to również świecące girlandy z lampeczkami LED. Podobnie jak wspomniane wcześniej ozdoby świetlne nie potrzebują podłączenia do prądu, a jedynie odpowiednich baterii. Wykorzystać je możesz również jako lampki na choinkę czy ozdoby na okno. Do wyboru masz przeróżne kształty – łańcuchy świetlne z małymi choinkami, gwiazdkami, aniołkami i słoiczkami będą pięknie prezentować się w salonie, pokoju dziecka i sypialni. Lampki i światełka bez problemu zastąpią lampkę nocną, tworząc cudowny świąteczny klimat.

Świąteczne girlandy ledowe

Ozdoby świąteczne wiszące

A na koniec dekoracje bożonarodzeniowe, które możesz zawiesić wszędzie – na drzwi, na ścianie, na oknie i na choince. Girlandę „Merry Christmas” najlepiej rozwiesić na jednej ze ścian, ale reszta zawieszek, w zależności od rozmiaru, dopasuje się do każdego wybranego przez Ciebie miejsca. Małe ozdoby świąteczne wiszące mogą przybierać różne kształty – renifery, sanki, gwiazdy, choinki i wiele, wiele innych! Taka różnorodność form daje niemałe pole do popisu przy tworzeniu oryginalnych stroików do domu czy mieszkania.

Ozdoby świąteczne wiszące na ścianę

Zobacz produkty: 1, 2, 3, 4, 5, 6


Dekoracje bożonarodzeniowe na drzwi i na ścianę mogą przybierać przeróżne formy. Mogą być to urocze wianki do zawieszenia po zewnętrznej lub po wewnętrznej stronie drzwi, lampki ledowe na ścianę lub na choinkę, kolorowe skarpety na prezenty, różnokształtne zawieszki, a także pomysłowe kalendarze adwentowe… Już wprowadzenie kilku takich dekoracji do swoich wnętrz pomoże stworzyć cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Ocena: 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...