Naleśniki lubią chyba wszyscy… Można przygotować je w wersji na słodko, ale i na słono. Dzisiaj serwuję naleśniki z warzywami i serem w wersji wege. Placki nadziewane różnymi warzywami, marchewką, cukinią, papryką i ogórkiem, to przepis na sycący obiad dla całej rodziny. Polecam nie tylko amatorom wegetariańskich przepisów.

Za naleśnikami przepada cała moja rodzina. Mniejsi wolą placki na słodko – z bitą śmietaną, pięknie ubrane owocami, konfiturą i polewą, posypane cukrem. Więksi z kolei są zwolennikami naleśników wytrawnych, z różnymi farszami, dodatkami i sosami. Dzisiaj proponuję przepis dla całej rodziny – naleśniki wegetariańskie z różnymi warzywami – palce lizać!

Reklama

Co będzie Ci potrzebne?

  • Patelnia do naleśników – koniecznie nieprzywierająca, z niskimi brzegami, która umożliwia proste i szybkie przewracanie naleśników na drugą stronę. Możesz przygotować cieńsze lub grubsze placki, takie jak lubisz.
  • Krajalnica do warzyw – usprawnia pracę w kuchni. Szczególnie przydatna, gdy przygotowujesz warzywne farsze i wieloskładnikowe sałatki. Możesz wybrać krajalnicę, która pokroi cukinię, marchewkę czy ogórka w talarki. Ale możesz wybrać także temperówkę do julienne, która pokroi składniki na cienkie paseczki.
Ocena: 5.0/5. Oddano 3 głosy.
Please wait...