Jak zrobić pyszny makaron z sosem pomidorowym we włoskim stylu? I jak zrobić domowy sos pomidorowy ze świeżych pomidorów do makaronu? Poznaj prosty przepis na makaron penne w domowym sosie pomidorowym, który zachwyca swoim smakiem, aromatem, konsystencją i wyglądem! Ten przepis nie może się nie udać!

Sezon na pomidory w pełni, dlatego nie powinno ich zabraknąć w naszym codziennym menu. To właśnie teraz, latem, smakują najlepiej! Mówi się, że sekret kuchni włoskiej tkwi w prostocie. Bo to proste, świeże, lokalne produkty połączone ze sobą dają najlepszy efekt. Makaron z sosem ze świeżych pomidorów to właśnie takie proste danie, którego naturalny smak zawsze robi wrażenie. Przygotowanie go nie zajmie nam pół dnia, bo w czasie kiedy w garnku gotujemy makaron, na patelni już możemy robić sos pomidorowy do makaronu. Ugotowany makaron możemy połączyć z sosem pomidorowym jeszcze przed podaniem lub nakładać osobno. Buon appetito!

Reklama

Poniżej znajdziesz prosty przepis na sos pomidorowy do makaronu, który wystarczy połączyć z dowolnym makaronem (np. penne czy spaghetti), by cieszyć się smacznym daniem!

Jak zrobić makaron z domowym sosem pomidorowym? Przepis:

Przepis na makaron z pomidorami

Makaron penne gotowany w stalowym garnku Ambition Malva.Przepis na makaron z sosem pomidorowym


Gotowy makaron z domowym sosem pomidorowym serwowany na głębokim talerzu Bormioli Rocco.

Ocena: 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...