Grill elektryczny to świetny sposób na grillowanie o każdej porze roku – w domu i w ogrodzie. Na rynku, aż roi się od urządzeń tego typu. Zatem, jaki grill wybrać i czy w ogóle warto? Mam dla Ciebie mały przewodnik zakupowy. Poznaj rodzaje grilla elektrycznego oraz wskazówki, jak dokonać dobrego wyboru. Zobacz również ranking: najlepsze grille elektryczne do Twojej kuchni, na balkon i do ogrodu.

Nie ma co ukrywać – grillowanie to jedno z ulubionych zajęć Polaków! Przyjęło się mawiać, że stało się już naszym sportem narodowym. Nie ma w tym oczywiście nic złego. No bo jak tu się oprzeć tym wyjątkowym smakom i zapachom grillowanych potraw? Chrupiącym kiełbaskom, soczystej karkówce czy kolorowym szaszłykom? Nie da się! Wraz ze słoneczną wiosenną pogodą nadchodzi sezon grillowy, który warto wykorzystać w pełni. Nie zawsze jednak aura temu sprzyja, dlatego z pomocą nadchodzi grill elektryczny – zarówno ten domowy, jak i ogrodowy. Takie urządzenie pozwala grillować w dowolnych warunkach – w kuchni, na balkonie i w ogrodzie. Dobry grill elektryczny posłuży naprawdę długo i umożliwi grillowanie nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale również w pozostałych miesiącach. Dla miłośników grilla to doskonałe rozwiązanie. Ale jaki grill elektryczny warto kupić? Przygotowałem kilka porad, które pomogą w wyborze urządzenia oraz wskażą, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. Zapraszam do lektury!

Reklama


Grill elektryczny a grill tradycyjny

Tradycyjny grill odpalony w domowym ogródku to oczywiście symbol majówki i letniego grillowania. Taki rodzaj grilla wymaga jednak odpowiednich warunków pogodowych, które umożliwią jego rozpalenie. Grill tradycyjny, który króluje podczas sezonu grillowania to najczęściej grill węglowy. Unoszący się dym nadaje przygotowywanym mięsom, rybom i warzywom niepowtarzalny smak i aromat. Taki grill ma zatem wielu zwolenników, ale coraz więcej osób skłania się też ku grillowi elektrycznemu, który umożliwia grillowanie całoroczne!

Grill klasyczny a grill elektryczny

Klasyczny grill węglowy do ogrodu

Dostępne są popularne grille jednorazowe, a także takie wielokrotnego użytku. Znajdziesz małe, ale i duże modele. Często wybierane są grille przenośne, które z łatwością można zapakować do bagażnika samochodu i zabrać do znajomych czy na camping. Grille węglowe nie mogą być jednak używane wewnątrz pomieszczeń z uwagi na unoszący się dym. Ustawianie ich na balkonie również nie będzie najlepszym pomysłem, jeśli dokoła mieszkają sąsiedzi. Natomiast świetnie sprawdzą się w ogrodzie lub w innym miejscu, w obrębie którego nie ma zakazu grillowania.

Tradycyjny grill węglowy wymaga jednak nieco zabawy – najpierw musisz rozpalić węgiel, a później kontrolować temperaturę i dosypywać węgiel w razie potrzeby. Nie jest to zatem urządzenie, które pozwoli przygotować Ci szybki posiłek. Spotkania przy takim grillu mają swój klimat, ale przygotowywanie potraw na grillu węglowym wymaga dużo więcej nakładu pracy niż na grillu elektrycznym.

Grill elektryczny do kuchni i na balkon

Z kolei grill elektryczny może być używany nie tylko w sezonie wiosenno-letnim, ale przez okrągły rok! Jest to zatem świetne urządzenie dla wielkich miłośników grillowanych potraw, którzy w chłodniejszych miesiącach z utęsknieniem wyczekują sezonu grillowego. W przeciwieństwie do tradycyjnego grilla węglowego, nie trzeba rozpalać go przez kilkanaście minut. Nie ma tu też unoszącego się dymu, który uniemożliwia grillowanie wewnątrz pomieszczeń i na blokowych balkonach. Grill elektryczny szybko się nagrzewa, dlatego śmiało wrzucaj mięso i warzywa na ruszt, nawet gdy jesteś bardzo głody i zamierzasz przygotować posiłek tylko dla jednej osoby.

Taki grill potrzebuje jednak źródła prądu do działania. Jest to z jednej strony wada urządzenia, a z drugiej zaleta – nie wytwarza on dymu, dzięki czemu możesz grillować w swojej kuchni lub na balkonie. Bez względu na to, czy na zewnątrz leje deszcz czy szaleje wichura, możesz w każdej chwili odpalić grill elektryczny i przygotować smakowite potrawy. Warto wybrać grill elektryczny z wyjmowanymi płytami grzejnymi, ponieważ takie urządzenie jest też dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż tradycyjny grill z rusztem, na którym osadza się tłuszcz.


Grill elektryczny – czy warto?

Wiesz już, czym różni się tradycyjny grill węglowy od grilla elektrycznego. Oczywiście nie można jednoznacznie określić, że jedno urządzenie jest lepsze od drugiego. Wszystko zależy od tego, na czym nam najbardziej zależy. Tradycyjny grill ogrodowy stwarza wyjątkowy klimat i sprzyja spotkaniom w większym gronie. Nadaje potrawom charakterystyczny smak i zapach. Może być jednak używany tylko przy ładnej pogodzie i na zewnątrz pomieszczeń. Z domowym grillem elektrycznym jest zupełnie inaczej! Czy warto zatem decydować się na zakup grilla elektrycznego? No warto! Spójrz tylko na jego zalety.

Grill elektryczny – zalety:

 • jest bezpieczny w użytkowaniu,
 • nie wymaga węgla do rozpalenia,
 • bardzo szybko się nagrzewa – umożliwia przygotowanie szybkich posiłków,
 • może być rozgrzewany nawet dla 1-2 osób,
 • nie wytwarza duszącego dymu,
 • może być używany wewnątrz pomieszczeń i na balkonie,
 • jest łatwy w czyszczeniu,
 • może być używany całorocznie, bez względu na warunki pogodowe,
 • może być ustawiony na stole podczas domówki.

Wady:

 • wymaga podłączenia do prądu.

Jaki kupić grill elektryczny? Rodzaje

Zdecydowałeś się na zakup grilla elektrycznego… Ale co dalej? Na rynku dostępnych jest tyle różnych modeli grilla, że wybór może przyprawić Cię o zawrót głowy. Mam dla Ciebie małe zestawienie typów grilla elektrycznego, które mam nadzieję nieco ułatwi zakup. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje, z którymi warto się zapoznać. Podział pomoże Ci w wyborze, jaki grill elektryczny kupić do kuchni, a który na balkon i do ogrodu…

Podział ze względu na powierzchnię grillowania

Grill elektryczny z rusztem 

Zbudowany z grzałki, nad którą osadzony jest ruszt. Swoim wyglądem przypomina tradycyjny, ogrodowy grill węglowy, dlatego powinien przypaść do gustu największym amatorom grillowania. Wytapiający się z mięsa tłuszcz spływa na grzałkę (w przypadku grilla tradycyjnego na węgiel), którą później trudno jest doczyścić. Z drugiej jednak strony, taki grill oferują dużą powierzchnię do grillowania, umożliwiając przygotowanie różnych potraw jednocześnie. Niektóre modele posiadają regulowany termostat, który pozwala ustawić odpowiednią temperaturę grillowania.

Grill elektryczny Botti Fudo

Zalety:

 • przypomina tradycyjny grill węglowy,
 • duża powierzchnia grillowania.

Wady:

 • tłuszcz spływa na grzałkę – trudny w utrzymaniu czystości,
 • nie ma możliwości dwustronnego grillowania.

Grill elektryczny z płytą grzewczą 

Zbudowany z płyty grzewczej, na której układa się potrawy do grillowania oraz z grzałki o dużej mocy. Taka płyta pokryta jest powłoką nieprzywierającą – najczęściej jest teflonowa lub ceramiczna. W przeciwieństwie do grilla z rusztem, wytapiający się tłuszcz nie spływa na grzałkę, ale po specjalnych rynienkach do zbiornika ociekowego. To bardzo duże udogodnienie, które sprawia, że grill elektryczny z płytą jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Nie każdy model wyposażony jest w taki zbiorniczek. Płytę możesz jednak zdemontować i dokładnie umyć.

Zalety:

 • wyposażony w płytę z powłoką, do której nie przywierają potrawy,
 • wytapiający się tłuszcz nie spływa na grzałkę, ale do rowków,
 • bardzo ławy do utrzymania w czystości,
 • dostępne modele z dużą powierzchnią grillowania.

Grill elektryczny raclette z mini patelniami 

Urządzenie wielofunkcyjne w okrągłym lub prostokątnym kształcie. W górnej części znajduje się płyta do grillowania produktów, a poniżej miejsce na mini patelnie do roztapiania sera i smażenia jajek. Dzięki temu możesz przygotować różne dania za jednym razem. Taki grill najczęściej umieszcza się na stole, wokół którego gromadzą się goście – każdy z nich może skomponować własną zapiekankę, którą umieszcza na małej patelni, najczęściej pokrytej teflonem. Z kolei sama płyta grillowa bardzo często jest kamienna. Tłuszcz nie skapuje na grzałkę, ale pozostaje w rynienkach.

Grill elektryczny raclette z mini patelniami Kuchenprogi Grande

Zalety:

 • urządzenie wielofunkcyjne – możliwość przygotowywania różnych dań za jednym razem,
 • niektóre modele wyposażone również w funkcję fondue,
 • tłuszcz wytapia się do rowków,
 • łatwy do utrzymania w czystości.

Podział ze względu na wielkość

Grill elektryczny stołowy do kuchni, domowy

Urządzenie mniejszych rozmiarów, co umożliwia ustawienie grilla na stole lub na blacie. Przeznaczone do użytku domowego, we własnej kuchni, w mniejszym gronie gości. Nie zajmują zbyt wiele miejsca w kuchennym pomieszczeniu. Na rynku znajdziesz grill elektryczny zamykany, który przypomina opiekacz do kanapek oraz grill wyposażony w pokrywę ze szkła hartowanego, która chroni przed gorącym, pryskającym tłuszczem.

Zalety:

 • mały, kompaktowy rozmiar – zajmują mało miejsca,
 • idealny do użytkowania w kuchni,
 • zamykany grill-opiekacz pozwala grillować potrawy z obu stron jednocześnie,
 • dobry do grillowania w mniejszym gronie.

Wady:

 • mała powierzchnia grillowania.

Grill elektryczny stojący na nóżkach, ogrodowy 

Ich wymiary są większe niż wymiary grilla stołowego, dzięki czemu oferują większą powierzchnię do grillowania potraw. Są wyposażone w ruszt lub w płytę grzewczą. Swoim wyglądem przypominają tradycyjne grille węglowe na nóżkach. Mogą być używane w ogrodzie, na działce, na tarasie i na balkonie. Potrzebny będzie jednak przedłużacz, który umożliwi podłączenie grilla do kontaktu.

Zalety:

 • duża powierzchnia grillowania,
 • wyglądem przypomina tradycyjny grill,
 • może być użytkowany na zewnątrz,
 • idealny jako grill elektryczny balkonowy,
 • dobry do grillowania w większym gronie.

Wady:

 • zajmuje więcej miejsca w domu.

Jak wybrać grill elektryczny, czyli na co zwrócić uwagę?

Samo zdecydowanie się na konkretny rodzaj grilla elektrycznego to jeszcze nie wszystko. By wybrać naprawdę dobry grill elektryczny, musisz zwrócić uwagę na jego parametry i dodatkowe funkcje. Każde urządzenie oferuje bowiem inne funkcjonalności, które mogą, ale nie muszą być dla Ciebie przydatne.

Cena grilla elektrycznego

Ile kosztuje grill elektryczny? Wszystko zależy od danego modelu i funkcji, które oferuje urządzenie. Dobry grill elektryczny możesz kupić już od ok. 80 zł.

 • Grille elektryczne z niższej półki cenowej (od 80 zł) będą wykonane z mniej trwałych materiałów – z tworzywa sztucznego. Polecane dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z grillowaniem i nie zależy im na profesjonalnych urządzeniach.

 • Grille elektryczne ze średniej półki cenowej (150-290 zł) – znajdziesz tu grille do raclette z kamienną płytą grillową, otwarte grille z powłoką ceramiczną oraz zamykane opiekacze z możliwość regulacji temperatury.

 • Grille elektryczne z wyższej półki cenowej (300-800 zł) – grille znanych, solidnych marek, często wyposażone w dodatkowe funkcje. Mogą być to grille do raclette z funkcją fondue, elektryczny opiekacz z cyfrowym wyświetlaczem oraz grill z termostatem.

Grill elektryczny – jaka moc?

Moc urządzenia to jeden z parametrów, na który musisz zwrócić uwagę podczas wyboru grilla elektrycznego. Im wyższa moc, tym grzałka grilla szybciej się nagrzewa, a co za tym idzie, grillowane potrawy szybciej stają się gotowe do jedzenia. Oczywiście każda potrawa będzie wymagała innej temperatury grzania, ale warto mieć odpowiedni zapas mocy. Najlepszy grill elektryczny to taki, którego moc wynosi 1500-2200W. Na rynku dostępne są także grille o mniejszej mocy 400-1200W.

Dobry grill elektryczny z włącznikiem

Wbrew pozorom, nie każdy grill elektryczny został wyposażony we włącznik/wyłącznik, dlatego nie bierz tego za pewnik! Tylko niektóre modele posiadają odpowiedni przycisk, który umożliwia włączanie i wyłączanie urządzenia. Natomiast grille pozbawione takiego przełącznika możesz odłączyć tylko poprzez wyjęcie wtyczki z gniazdka. A nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie i może okazać się niebezpieczne, gdy zapomnisz tego zrobić!

Grill elektryczny – z pokrywą czy bez?

Grill elektryczny może posiadać pokrywę lub nie. Jaki będzie w nią wyposażony i jakie zadanie spełnia pokrywa? W pokrywę najczęściej wyposażone są stołowe grille do kuchni, które wymagają zbliżania się do rusztu lub do płyty podczas grillowania. Pokrywa nie tylko przyspiesza proces grillowania składników, ale i chroni przed pryskającym tłuszczem. Pokrywka musi być dostosowana do wielkości grilla i jest najczęściej wykonana ze szkła hartowanego.

Regulacja temperatury grillowania

Miej na uwadze to, że każdy składnik wymaga innej temperatury grillowania, która zapewnia mu właściwy smak, soczystość i stopień upieczenia. Dlatego warto, by domowy grill elektryczny był wyposażony właśnie w taką funkcjonalność. Temperaturę zazwyczaj reguluje się za pomocą pokrętła, ale może być także ustawiana na cyfrowym wyświetlaczu.

Grill elektryczny zamknięty czy otwarty?

Grill elektryczny może być całkowicie otwarty i pozbawiony nawet pokrywy, ale może być to także grill elektryczny dwustronny, zamykany na podobieństwo opiekacza do kanapek.

 • Grille elektryczne otwarte bez pokrywy – urządzenia o większej powierzchni grillowania, zazwyczaj przeznaczone do użytkowana w ogrodzie, na balkonie lub w domu do przyrządzania raclette.

 • Grille elektryczne zamykane + opiekacze – urządzenia mniejszych rozmiarów, przeznaczone do ustawienia na stole i użytkowania w kuchni. Umożliwiają jednoczesne grillowanie składników z obu stron. Opiekacze możesz wykorzystać również do przygotowywania grillowanych kanapek z różnymi składnikami.

Łatwość czyszczenia grilla

Czyszczenie grilla z zastygłego tłuszczu i przypalonych resztek jedzenia na pewno nie należy do najłatwiejszych. Przy zakupie grilla, warto zatem zwrócić uwagę, czy wybrany przez Ciebie model jest łatwy czy raczej trudny w czyszczeniu. Grille elektryczne z płytą grzewczą pokrytą powłoką nieprzywierającą nie będą nastręczały tylu trudności, co grille elektryczne z rusztem, w których wytapiający się tłuszcz spływa na grzałkę. W niektórych modelach można również wymontować poszczególne części i umyć je w zmywarce, co znacznie przyspiesza czyszczenie urządzenia.


Grill elektryczny i dodatkowe funkcje – jak wybrać?

Profesjonalne grille elektryczne oferują także szereg dodatkowych funkcji, które ułatwią i uprzyjemnią grillowanie. Nie są one oczywiście niezbędne, ale stanowią ciekawy i praktyczny dodatek do urządzenia. Grill elektryczny może posiadać takie funkcjonalności jak:

Wskaźnik poziomu wypieczenia

Grille elektryczne domowe lub ogrodowe mogą być wyposażone we wskaźnik informujący o poziomie wypieczenia potrawy. Warto by grill oprócz samej funkcji regulacji temperatury, posiadał również tę przydatną funkcję. Ma to szczególne znaczenie przy grillach zamykanych, gdzie w przeciwieństwie do grilli otwartych, nie mamy ciągłej możliwości kontrolowania stopnia wysmażenia produktów. Gdy wrzucasz je na otwarty ruszt, widzisz gołym okiem, czy są odpowiednio wysmażone. Po zamknięciu grilla, nie masz już takich możliwości. Możesz oczywiście podnieść pokrywę grilla, ale nie warto robić tego zbyt często, by nie obniżać temperatury grillowania. Taki wskaźnik poinformuje Cię, czy mięso wysmażone jest delikatnie, średnio czy mocno. Urządzenie wyposażone jest w diodę zmieniającą kolor, ale może generować także sygnały dźwiękowe na każdym z etapów wysmażenia.

Pomiar grubości mięsa

To już jasne, że każdy ze składników wymaga innego czasu grillowania. Ale jak dobrać odpowiedni czas grillowania karkówki, piersi z kurczaka czy innego kawałka mięsa? Nie może być przecież ani surowe, ani zbyt suche. Z pomocą przychodzi funkcja automatycznego pomiaru grubości kawałka mięsa, w które wyposażone są niektóre grille elektryczne. Urządzenie dokona pomiaru i samo dobierze odpowiednią temperaturę oraz czas grillowania.

Grill elektryczny z wymiennymi płytkami

Możesz zdecydować się również na grill elektryczny z wyjmowanymi płytkami, które zmieniasz w zależności od potrzeb. Płytki mogą służyć nie tylko do grillowania, ale również do opiekania kanapek oraz wypiekania gofrów. Jest to zatem grill elektryczny 3w1 – zwykły grill, opiekacz i gofrownica.

Regulacja położenia górnej płyty

Możliwość regulowania położenia górnej płyty to bardzo przydatna funkcjonalność w przypadku zamykanych grilli elektrycznych. Pozwala na dopasowanie odległości między produktem ułożonym do grillowania a górną płytą grzejną. Odpowiednie dopasowanie pozwoli ugrillować składnik we właściwym stopniu i czasie.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem i blokada pokrywy

Warto, by domowy grill elektryczny posiadał bezpiecznik termiczny, który zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem. Taka funkcja znacznie wydłuża żywotność urządzenia, dzięki czemu grill na długo posłuży w Twojej kuchni. Innym praktycznym zabezpieczeniem jest blokada pokrywy, która nie tylko ułatwia przechowywanie urządzenia, ale i stanowi ochronę przed poparzeniem w czasie użytkowania grilla, gdy w pobliżu znajdują się dzieci.

Nachylona powierzchnia i system odprowadzania tłuszczu

Nie ma prawdziwego grillowania bez tłuszczu, to pewne. Każdy składnik przed wrzuceniem na ruszt lub na płytę grzejną powinien choć trochę zostać wysmarowany tłuszczem za pomocą pędzelka silikonowego. Zapobiegnie to przywieraniu potrawy do grilla, a jednocześnie nada jej charakterystyczny smak i aromat. Wytapiający się tłuszcz może być jednak problematyczny, dlatego warto, by powierzchnia smażenia była nieco nachylona, dzięki czemu tłuszcz zacznie ściekać do specjalnych naczyń ociekowych. Jeżeli grill elektryczny nie ma nachylonej powierzchni, warto, by był wyposażony w system odprowadzania tłuszczu.

Automatyczne programy grillowania

Samodzielne dobieranie temperatury i czasu grillowania do konkretnej potrawy może być kłopotliwe, w szczególności dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z grillowaniem. Niektóre grille elektryczne wychodzą naprzeciw takim problemom i oferują automatyczne programy grillowania. Wystarczy, że umieścisz konkretny produkt na ruszcie lub na płycie i wybierzesz dany program. Grill sam dobierze odpowiednią temperaturę i czas przygotowywania potrawy. W zależności od wybranego modelu, możesz wybrać program do grillowania czerwonego mięsa, drobiu, ryb, hamburgerów i warzyw.


Najlepszy grill elektryczny – ranking TOP 10

Grill elektryczny może oferować różne funkcje, jaki zatem kupić, by jak najlepiej spełniaj swoje zadanie? Wszystko zależy oczywiście od tego, w jakich warunkach chcemy grillować (w kuchni, na tarasie czy na balkonie?) oraz na jakim stopniu zaawansowania jesteśmy. Zebrałem dla Ciebie różne grille elektryczne i stworzyłem mały ranking, uwzględniający podział na grille otwarte i zamknięte. Nie da się jednoznacznie wskazać, które urządzenie jest najlepsze, ale mam kilku faworytów, które mogą Cię zainteresować.

Ranking grilli elektrycznych

Grille elektryczne otwarte – ranking

 1. Grill elektryczny 3w1 Ariete BBQ  

 • Typ grilla: stołowy, z płytą grzejną, otwarty + zamykany
 • Moc: 2400 W
 • Materiał obudowy: stal nierdzewna
 • Cena: 269 zł

Grill elektryczny stalowy Ariete BBQ

Nie możesz się zdecydować, czy wolisz grill elektryczny zamknięty czy otwarty? Domowy grill elektryczny Ariete BBQ to rozwiązanie Twojego dylematu. Jedna połowa urządzenia to otwarta, gładka powierzchnia grillowa, a druga połowa to zamykana płyta grzewcza z charakterystycznymi dla grilla żeberkami. To grill elektryczny 3w1 – płaska powierzchnia umożliwia smażenie, a karbowana grillowanie potraw oraz opiekanie kanapek. Grill elektryczny Ariete BBQ to duża powierzchnia grillowania, dzięki której przygotujesz wiele potraw za jednym razem i to dla licznego grona gości. Bardzo dużą zaletą tego modelu jest także sam materiał wykonania – wytrzymała stal nierdzewna, odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Funkcje:

 • regulacja temperatury,
 • lampka gotowości,
 • regulacja górnej płyty grzejnej,
 • funkcja barbecue,
 • funkcja opiekacza,
 • system odprowadzania tłuszczu do pojemnika.

 2. Grill elektryczny Ariete La Grigliata  

 • Typ grilla: stołowy, z płytą grzejną, otwarty
 • Moc: 2000 W
 • Materiał obudowy: tworzywo sztuczne
 • Cena: 224 zł

Grill elektryczny Ariete La Grigliata

Kolejny elektryczny grill stołowy tej samej marki: Grill Ariete La Grigliata. Ten model grilla nieco różni się od poprzednika. Obudowa została wykonana z mniej wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie jest tak samo odporne na uszkodzenia jak stal. Sama płyta grzejna wykonana jest jednak z długowiecznego żeliwa, które pokryto dodatkowo powłoką nieprzywierającą. Producent zapewnia, że płyta umożliwia przygotowywanie potraw bez tłuszczu, ale zawsze lepiej użyć choć odrobinę oleju. Grill elektryczny posiada dodatkowo szklaną pokrywę, która przyspiesza proces grillowania i chroni przed pryskającym tłuszczem. Po odłączeniu termostatu, grill możesz wykorzystać jako tacę do serwowania posiłków.

Funkcje:

 • odłączany termostat – regulacja temperatury,
 • możliwość wykorzystania jako tacy – po odłączeniu termostatu,
 • dołączona szklana pokrywa,
 • możliwość mycia płyty w zmywarce.

 3. Grill elektryczny Botti Forti  

 • Typ grilla: stołowy, z tacką, otwarty
 • Moc: 1250 W
 • Materiał obudowy: tworzywo sztuczne
 • Cena: 126 zł

Grill elektryczny Botti Forti

Tym razem grill z oferty marki Botti. Grill elektryczny Botti Forti to bardzo proste urządzenie idealne dla wszystkich amatorów grillowania, którzy nie poszukują skomplikowanych rozwiązań. Doskonały dla tych osób, które nie mają własnej działki lub ogrodu, ale chcą grillować w domowych warunkach. Zamiast klasycznego rusztu, model posiada tackę z otworami, pokrytą nieprzywierającą powłoką. Duża powierzchnia grzewcza pozwala przygotować wiele produktów za jednym razem i to dla całej rodziny. Płytę można wymontować i dokładnie umyć.

Funkcje:

 • regulacja temperatury,
 • demontowana płyta grzewcza.

 4. Grill elektryczny raclette Camry Home  

 • Typ grilla: stołowy,  z płytą do raclette
 • Moc: 1200 W
 • Materiał obudowy: metal
 • Cena: 82 zł

Grill elektryczny raclette aluminiowy Camry Home

Grill elektryczny Camry Home to grill typu raclette z mini patelniami, które pozwalają komponować własne dania w większym gronie gości. Górna płyta grzejna pokryta jest nieprzywierającą powłoką i umożliwia klasyczne grillowanie mięsa, ryb, warzyw i szaszłyków. Z kolei na dolnej płycie układa się dołączone do zestawu małe patelnie z nienagrzewającymi się uchwytami, na których możesz usmażyć jajka i zapiec różne składniki pod warstwą sera. Świetny sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny i znajomych. Taki sprzęt na pewno urozmaici spotkanie! Grill został wykonany z metalu, dzięki czemu jest bardziej odporny na uszkodzenia niż urządzenia z tworzywa sztucznego.

Funkcje:

 • funkcja raclette – 6 małych patelni w zestawie,
 • nienagrzewające się uchwyty patelni,
 • zdejmowana płyta grillowa,
 • włącznik/wyłącznik.

 5. Grill elektryczny Botti Permo 

 • Typ grilla: stołowy, z płytą, otwarty
 • Moc: 1500 W
 • Cena: 119,90 zł

Grill elektryczny Botti Permo

Grill elektryczny Botti Permo na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą tackę do serwowania. W rzeczywistości spełnia również inną funkcję! Wyposażony w gładką płytę grzejną, pokrytą powłoką ceramiczną, umożliwia grillowanie różnorodnych potraw. Na takim grillu przygotujesz nie tylko soczyste mięsa, ryby i kolorowe warzywa, ale również chrupiące tosty. Największym atutem tego modelu grilla jest sama powłoka ceramiczna, która zapewnia zdrowe, niemal beztłuszczowe grillowanie. Jest bezpieczna w kontakcie z żywnością i nie wydziela żadnych toksycznych substancji pod wpływem wysokiej temperatury. Jest gładka i bardzo łatwa do wyczyszczenia. Grill elektryczny Botti Permo ustawiony na stole bardzo ładnie się prezentuje.

Funkcje:

 • regulowany termostat,
 • lampka kontrolna,
 • nienagrzewające się uchwyty.

Ranking – grill elektryczny zamykany

 1. Grill elektryczny Morphy Richards Intellgrill  

 • Typ grilla: stołowy, z płytą, zamykany
 • Materiał obudowy: stal nierdzewna
 • Moc: 1500 W
 • Cena: 649 zł

Grill elektryczny i opiekacz Morphy Richards Intellgrill

Grill elektryczny zamykany Morphy Richards Intellgrill to zdecydowanie mój numer jeden w zestawieniu urządzeń do grillowania, chociaż jego cena jest dość wysoka. Urządzenie spełnia nie tylko funkcję klasycznego grilla do przygotowywania kawałków mięs, ryb i warzyw, ale również funkcję opiekacza, w którym możemy przygotować smaczne tosty. Obudowa została wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej, a płyty grzewcze pokryte są nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu możesz grillować dania na niewielkiej ilości tłuszczu. Potrawy na pewno nie przywrą do powierzchni. Co istotne, urządzenie zostało wyposażone w cyfrowy wyświetlacz i przyciski, które pozwalają na dokładną regulację temperatury i ustawienie czasu grillowania. Do grilla została dołączona sonda mierząca temperaturę grillowanych potraw – świetna sprawa. Na zestaw składa się także tacka ociekowa, do której spływa wytapiający się tłuszcz oraz szpatułka, która przydaje się w czasie grillowania. Całość tworzy idealny komplet!

Funkcje:

 • cyfrowy wyświetlacz,
 • regulacja temperatury,
 • sonda temperatury,
 • tacka ociekowa,
 • antypoślizgowe nóżki,
 • schowek przewodu.

 2. Grill elektryczny Botti Healthy Line  

 • Typ grilla: stołowy, z płytą, zamykany
 • Materiał obudowy: stal nierdzewna
 • Moc: 2000 W
 • Cena: 289,90 zł

Grill elektryczny Botti Healthy Line

Grill marki Botti Helathy Line to dość podobne urządzenie do grilla z pierwszej pozycji, ale zamiast cyfrowego wyświetlacza wyposażone zostało w dwa pokrętła – do regulacji temperatury i ustawiania czasu. Na grillu znajdują się też dwie lampki kontrolne, które informują o stopniu nagrzania płyty. Obudowa wykonana z jednego z najwytrzymalszych materiałów – stali nierdzewnej, dlatego nie musisz obawiać się o jej uszkodzenie. Płyty grzejne pokryte zostały powłoką nieprzywierającą, która zapewnia grillowanie bez przypalania potraw. Grill elektryczny Botti Healthy Line posiada jeszcze jedną ważną funkcję – zabezpieczenie przed przegrzaniem. Pełni rolę klasycznego grilla, jak i opiekacza do kanapek.

Funkcje:

 • regulowany termostat,
 • timer do 30 minut,
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
 • dwie lampki kontrolne,
 • regulowane zawiasy.

 3. Grill elektryczny – opiekacz Ariete Metal Grill  

 • Typ grilla: stołowy, z płytą, zamykany
 • Materiał obudowy: metal
 • Moc: 1200 W
 • Cena: 249 zł

Grill elektryczny - Opiekacz do kanapek metalowy ARIETE METAL

Grill elektryczny Ariete Metal Grill to tak jak w poprzednim przypadku: praktyczne 2w1 – klasyczny grill elektryczny oraz opiekacz do kanapek. Cena urządzenia jest dużo niższa niż wcześniej wspomnianego już urządzenia, ale nadal nie jest to grill z najtańszej półki cenowej. Dlaczego warto? Obudowę grilla wykonano z odpornego na uszkodzenia metalu, a płytę grzejną pokryto nieprzywierającą powłoką teflonową. Co więcej, płyty można wymontować i umyć w zmywarce! Są zatem bardzo łatwe w czyszczeniu. Grill możesz zamykać i zapiekać w nim składniki z obu stron jednocześnie lub całkowicie go rozłożyć, tworząc większą powierzchnię do grillowania.

Funkcje:

 • termostat,
 • lampka gotowości,
 • regulacja wysokości górnej płyty,
 • możliwość zdemontowania płyt grzejnych i umycia w zmywarce,
 • dodatkowo: podstawka do tłuszczu i łopatka.

 4. Grill elektryczny BOTTI WERUTO  

 • Typ grilla: stołowy, z płytą i pokrywą
 • Moc: 1300 W
 • Cena: 139, 90 zł

Grill elektryczny Botti Weruto

Grill elektryczny Botti Weruto można w zasadzie zakwalifikować do grilli otwartych, ale ze względu na dołączoną do niego szklaną pokrywę, umieściłem urządzenie w klasyfikacji grilli zamykanych. Grill ze względu na swój okrągły kształt przypomina kuchenną patelnię przeznaczoną do grillowania potraw. Jednak w przeciwieństwie do zwykłej patelni, naczynia nie ustawia się na kuchence, ale podłącza do prądu. Płyta grzejna powlekana jest nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu grillowane potrawy nie będą przywierać do powierzchni. Płytę można wyjąć z urządzenia, by z łatwością wyczyścić jej powierzchnię z zastygłego tłuszczu i resztek jedzenia. Co ciekawe, grill Botti Weruto nadaje się także do pieczenia pizzy! Z tego też powodu nie mogło zabraknąć go w rankingu top 10 grilli elektrycznych. Urządzenie, na którym można grillować soczyste kiełbaski i piec domową pizzę? Dla mnie to wręcz wymarzone połączenie.

Funkcje:

 • regulacja temperatury,
 • system odprowadzania tłuszczu,
 • nienagrzewający się uchwyt,
 • pokrywa ze szkła hartowanego,
 • możliwość pieczenia pizzy.

 5. Grill elektryczny Ariete La Girgliata New  

 • Typ grilla: stołowo-ogrodowy, z płytą, zamykany
 • Materiał obudowy: tworzywo sztuczne
 • Moc: 2200 W
 • Cena: 254 zł

Grill elektryczny zamykany ariete la grigliata

Grill elektryczny Ariete La Grigliata New nadaje się zarówno do użytku w domu, jak i w ogrodzie. Wyposażony w wysokiej jakości żeliwną płytę grzejną z powłoką nieprzywierającą. Dzięki temu, możliwe jest grillowanie potraw nawet na niewielkiej ilości tłuszczu. Grill posiada również uchylaną szklaną pokrywę, która może być zdejmowana w razie potrzeby. Pokrywa przyspiesza przygotowywanie potraw i zabezpiecza przed pryskającym tłuszczem, ale nie ma możliwości grillowania składników z obu stron.

Funkcje:

 • odłączany termostat,
 • dołączona tacka na tłuszcz,
 • zdejmowana szklana pokrywa.

Jaki grill elektryczny będzie najlepszy? Taki, który spełni Twoje oczekiwania! Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Czy chcesz jednocześnie grillować składniki i komponować potrawy na małych patelniach do raclette? A może chcesz dodatkowo opiekać kanapki w opiekaczu? Na rynku dostępne są grille przeznaczone jedynie do klasycznego grillowania, ale również takie, które spełniają inne funkcje. Przed zakupem urządzenia, warto przyjrzeć się także funkcjonalnościom, które oferują i które pomogą nam sprawnie grillować.

Ocena: 4.5/5.
Please wait...