Kawa będzie jeszcze smaczniejsza, jeśli dodamy do niej spienione mleko. Jak należy je spienić? Sprawdź i przygotuj filiżankę aromatycznej kawy, dzięki której nie tylko odpędzisz senność, ale też wprowadzisz miły rytuał w ciągu dnia.

Jak spienić mleko bez spieniacza?

Kawa z dodatkiem mleka jest nie tylko smaczniejsza, ale też bardziej przyjazna dla żołądka. Jak spienić mleko bez spieniacza? Nie jest to proste, jednak w momencie, gdy pod ręką nie ma spieniacza, wykonalne. Wystarczy sięgnąć po zamykane naczynie, najlepiej słoik z pokrywką:

Reklama

  1. Przez chwilę intensywnie nim potrząsać.
  2. Następnie podgrzać w kuchence mikrofalowej, przez około 30 sekund.

Dużo szybsze i łatwiejsze jest jednak skorzystanie z profesjonalnego spieniacza.

Spieniacz do mleka Bialetti – dlaczego warto go mieć?

Specjalnie dla miłośników kawy na rynku sprzętów AGD dostępne są dziś jakościowe spieniacze do mleka. Ze wszystkich dostępnych rozwiązań, na szczególną uwagę zasługuje ten proponowany przez markę Bialetti. Jak spienić mleko korzystając z tego sprzętu?

  1. Ubijak wypełnij mlekiem do 1/3 wysokości i podgrzej do momentu, aż płyn osiągnie temperaturę 65 stopni.
  2. Zdejmij pojemnik z kuchenki.
  3. Podgrzane mleko ubij za pomocą tłoka, energicznie go uciskając kilkanaście razy.

Smakowite mleko do kawy jest już gotowe. Spieniacz do mleka Bialetti to bardzo duże ułatwienie, dzięki któremu błyskawicznie stworzysz kawę jak z kawiarni. W celu uzyskania bardziej widowiskowego efektu możesz pokusić się o wykonanie wzorków na powierzchni kawy, korzystając ze świeżo spienionego mleka.


Zobacz także:

No votes yet.
Please wait...