Zobacz przepis na smaczne frytki z batatów pieczone w piekarniku. Takie frytki ze słodkich ziemniaków mają ciekawy, słodkawy smak, a przygotowane w piekarniku nie będą ociekać tłuszczem. Zaserwowane z domowej roboty dipami, oprószone solą i posypane świeżymi ziołami to świetny pomysł na zdrową przekąskę – dla dzieci i dla dorosłych.

Gdy brakuje wam pomysłu na zdrową przekąskę, proponuję zakupić bataty, by przygotować z nich smaczne i zdrowe frytki z batatów! O ile puree ze słodkich ziemniaków nie cieszy się entuzjazmem wśród mojej rodziny, to frytki uwielbiają wszyscy. Stanowią świetne uzupełnienie obiadu, a w połączeniu z orientalnymi dipami i zielonymi sałatkami smakują wybornie. Na dodatek ich przygotowanie jest o wiele prostsze od takich tradycyjnych frytek z ziemniaków. Poza tym, frytki ze słodkich ziemniaków mają bogatszy i ciekawszy smak. Zapraszam na prosty przepis na frytki z batata!

Reklama

Frytki z batatów podałam na klasycznym, porcelanowym talerzu Ćmielów. Pieczone przekąski ze słodkich ziemniaków najlepiej smakują w towarzystwie dipów – domowe sosy zaserwowałam w małych miseczkach do dipów.

Pieczone frytki z batatów z piekarnika - przepis

Frytki pieczone z batata - przepis

Ocena: 5.0/5. Oddano 3 głosy.
Please wait...