Polskie przysłowie mówi „przez żołądek do serca”. A wspaniałe potrawy przygotujemy z odpowiednim sprzętem – tym, który oferuje marka Zwieger. Patelnie tej marki są cenione przez amatorów i zawodowców. Sprawdź, dlaczego!

Kochamy gotować, a gastronomia to jedna z największych gałęzi gospodarki światowej. Te dwa czynniki powodują wzrost wymagań konsumentów wobec sprzętu kuchennego. Niełatwo wzbudzić zaufanie klientów, ponieważ poszukują oni najlepszej jakości i funkcjonalności. Dlatego firmy, które cieszą się uznaniem można uznać za prestiżowe – zostały zaaprobowane przez samych kucharzy. Zalicza się do nich Zwieger – mały staż nadrabia jakością.

ReklamaZWIEGER White Stone 28 cm szara – patelnia nieprzywierająca

Jaka jest patelnia idealna?

Każda osoba zajmująca się kuchnią, nieważne czy profesjonalista, czy amator, ma swoje wymagania odnośnie do naczyń, których używają. Wszyscy wiemy, że w trakcie użytkowania sprzęt będzie wystawiony na wiele różnych prób oraz sytuacji kryzysowych. To, czy dana patelnia będzie w stanie im sprostać zaważy na tym, czy kucharz postanowi obdarzyć markę swoim zaufaniem. Cechą nadrzędną, poszukiwaną przez wszystkich użytkowników patelni jest jej wytrzymałość.

Patelnie wytrzymałe na eksploatację

Dobrej jakości materiały i staranność wykonania to elementy, które są niezbędne, aby naczynie zostało z nami jak najdłużej. Patelnia to wyjątkowy element wyposażenia – narażony jest na działanie bardzo wysokich temperatur. Jednocześnie by spełniał swoją funkcję, musi pozostać w idealnym stanie. Kuchnia polska obfituje w wiele smażonych dań, patelnia używana jest więc bardzo często. Dlatego ważne są również użyte technologie, dzięki którym mycie przypalonych powierzchni będzie proste i nie narazi sprzętu na uszkodzenie.

Odmienność modeli patelni Zwieger

Drugą cechą, którą powinien charakteryzować się idealny sprzęt kuchenny jest funkcjonalność. To oczywiste, że kucharz oczekiwać będzie, iż jego patelnia będzie ułatwiać mu pracę. Globalny charakter gastronomii spowodował poszerzenie się asortymentu. By sprostać wymaganiom rynku naczynia zaczęły być dostosowywane do funkcji, jaką miały pełnić – smażenie, duszenie, grillowanie, pieczenie. Tym samym pojęcie „patelni idealnej” przestało być aktualne. Zastąpić je można raczej terminem „marki idealnej”, której produkty spełniają stawiane przez kucharzy wymagania.Patelnie Zwieger: 1. Vesna – aluminiowa i nieprzywierajaca ; 2. Granitowa grillowa White Stone; 3. Visionary ze stali nierdzewnej

Zwieger – pretendent do miana „marki idealnej”

Zwieger to marka dostępna na polskim rynku od zaledwie kilku lat. W przeciwieństwie do konkurencyjnych firm nie stoi za nią wielusetletnia tradycja, a kolejne pokolenia nie udoskonalały sposobów tworzenia naczyń. Mimo to Zwieger zdążył zyskać zaufanie klientów, a dzięki dynamicznemu rozwojowi popularnością dorównał już największym konkurentom. W swoim asortymencie zawiera produkty zarówno do kuchni, jak i jadalni – garnki, noże, sztućce, akcesoria kuchenne i zastawy stołowe. Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów są patelnie Zwieger – o średnicy 28 cm i mniejsze, do naleśników i do grillowania. Na tle wielu innych marek produkty marki wyróżniają się nowoczesnym designem oraz wysoką funkcjonalnością.

Patelnie Zwieger – nowoczesne wzornictwo i najwyższa jakość

Patelnie Zwieger projektowane są z myślą o wielości zastosowań i potrzeb. Dbałość o każdy szczegół – od użytego materiału aż do kształtu rączki owocuje idealnej jakości naczyniami z najwyższej półki będącymi liderami w swojej klasie.

Wśród asortymentu firmy Zwieger szczególne wyróżnienie należy się serii Zwieger White Stone. Jest to linia granitowych patelni Zwieger odpornych na wysokie temperatury. W jej skład wchodzą:

Patelnia Zwieger White Stone 20 cm

To patelnia nieprzywierająca, umożliwiająca smażenie z niewielką ilością tłuszczu lub bez jego dodatku. Dzięki temu dania przyrządzone z jej pomocą będą nie tylko smaczniejsze, ale i zdrowsze. Potrójna granitowa powłoka Greblon C3 Granite zapobiega przypalaniu jedzenia, przez co jest niezwykle prosta w utrzymaniu czystości. Patelnia Zwieger White Stone ma chropowatą powierzchnię ułatwiającą przyrządzanie różnego typy dań. Naczynie wyposażone jest w korpus z aluminium oraz grube dno indukcyjne. Szybko się nagrzewa oraz długo utrzymuje ciepło potraw. Nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek.

Wok Zwieger White Stone 32 cm

Rodzaj patelni, której tradycja pochodzi z krajów azjatyckich i to z tą kuchnią jest przede wszystkim kojarzona. Nadawać się będzie jednak również do przyrządzania tradycyjnych dań – tak mięsnych, jak i wegetariańskich oraz naleśników czy placków.patelnia wok Zwieger White Stone 32 cm

Dzięki specjalnemu kształtowi oraz wyprofilowanym ściankom potrawa jest zarówno smażona, jak i duszona, co z pewnością docenią osoby o wyrafinowanym podniebieniu. Tak jak każda patelnia z tej serii, tak wok Zwieger White Stone nadaje się do użycia na każdego rodzaju kuchence. Wyposażony jest w dodatkowy uchwyt ułatwiający przenoszenie.

Patelnia grillowa Zwieger White Stone 28 x 28 cm

Jest wyjątkową patelnią z karbowanym dnem. Dzięki niemu smażone potrawy nie mają bezpośredniego kontaktu z tłuszczem, a on słabiej się wchłania. Wyposażony jest w nienagrzewającą się rękojeść Soft Touch z otworem umożliwiającym zawieszenie jej na haczyku. Ścianki patelnii grillowej Zwieger White Stone zostały wyposażone w dwa przeciwległe profile, dzięki którym przelewanie stało się jeszcze prostsze. Pełny dysk indukcyjny zapewnia przewodzenie magnetyczne, dzięki czemu zapewnione jest lepsze wykorzystanie energii kuchenki.

Najpopularniejsze serie patelnii Zwieger

W ofercie firmy znajdziemy naczynia w trzech różnych rozmiarach: patelnie Zwieger 20 cm, 24 cm oraz 28 cm. Najpopularniejsze są cztery serie:

Zwieger Forte

Są to lekkie i poręczne patelnie, wygodne do stosowania na co dzień i proste w utrzymaniu czystości. Producent pokrył je powłoką nieprzywierającą, dzięki której potrawy nie przypalają się a nam będzie łatwiej patelnię umyć.

Zwieger Obsidian

Wyposażone są w utwardzaną ceramicznie powłokę Greblon C3+ non stick, która sprawia, że potrawy nie przyklejają się do patelni. Umożliwia to nam przyrządzanie  zdrowe smażenie z niewielką ilością tłuszczu. Patelnie Zwieger Obsidian nadają się do każdego rodzaju kuchenek.Patelnie Zwieger: 1. Diamond; 2. Titan; 3. Forte

Zwieger Titan

Patelnie wzmocnione tytanem, który nie tylko umożliwia beztłuszczowe przyrządzanie potraw, ale dzięki niemu są one również bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Dodatkowym atutem patelni Zwieger Titan jest poręczny, silikonowy uchwyt antypoślizgowy, który zauważalnie podwyższa funkcjonalność naczynia.

Zwieger Diamond

Patelnie z tej serii posiadają czterowarstwową powłokę teflonową o właściwościach nieprzywierających. Równomiernie nagrzewające się dno zapewni wygodne użytkowanie oraz długo utrzyma ciepło potrawy. Uniwersalne w zastosowaniu patelnie Zwieger Diamond nadają się do smażenia różnorodnych dań, ponadto są lekkie i bardzo wygodne w przenoszeniu. Mają wyjątkowy design, który będzie doskonale pasował do każdej kuchni.


Zobacz także:

Ocena: 3.5/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...