Jak zrobić zupę ogórkową, która będzie smaczna i sycąca? Najlepiej na żeberkach i z ziemniakami! Dla mnie zupa ogórkowa najlepiej smakuje na żeberkach, ale możesz przygotować ją również na mięsie z kurczaka. Ile ludzi, tyle przepisów… Ja dzisiaj serwuję prosty przepis na klasyczną zupę ogórkową, której podstawą jest mięso, włoszczyzna, ziemniaki i oczywiście ogórki kiszone. Całości dopełniają aromatyczne przyprawy i porcja śmietany.

Domowa zupa ogórkowa przygotowana na żeberkach to danie znane w większości polskich domów. Oczywiście najlepszą ogórkową gotują nasze mamy i babcie, ale warto spróbować własnych sił w kuchni i przygotować tradycyjną zupkę, której bazą są ogórki kiszone i inne warzywa. Ogórkowa zupa, taka ze sporą ilością składników, sprawdzi się jako samodzielnie danie obiadowe, a taka z mniejszą ilością dodatków – będzie dobra na pierwsze danie. Jak ugotować pyszną zupę ogórkową, by była dostatecznie kwaśna i aromatyczna? Zapraszam na przepis.

Reklama

Co będzie Ci potrzebne?

  • duży garnek – do gotowania zup dla całej rodziny będzie jak znalazł!
  • tarka kuchenna – by zetrzeć na niej ogórki kiszone, ale również marchewkę czy pietruszkę.
  • głęboki talerz lub miseczka – do serwowania zupy ogórkowej na codzienny obiad w rodzinnym gronie możesz wykorzystać miseczkę, na przyjęciach najlepiej podać ją na głębokim talerzu.

Jeśli jesteś amatorem zupy ogórkowej, możesz zawczasu przygotować domowe ogórki kiszone. Kiedy najdzie Cię ochota na domową ogórkową, po prostu sięgniesz po słoik z ogórkami i zaczniesz działać. Przepis na domowe kiszonki tutaj: Jak dobrze zakisić ogórki?

Domowa zupa ogórkowa - jak zrobić?

Ocena: 3.3/5.
Please wait...