Zastawa wielkanocna może przybierać różne kolory, wzory i kształty. Mogą być to białe naczynia na Wielkanoc z delikatnymi, kwiatowymi motywami, a także intensywnie żółte talerze, miseczki i kubki. Możliwości jest naprawdę wiele! Zobacz inspiracje stołowe na Wielkanoc 2021.

Wielkanocny stół to jednocześnie stół wiosenny. Dlatego warto, by zagościły na nim delikatne, kwiatowe wzory, które nie będą nachalną dekoracją, ale piękną oprawą stołu. Wystarczy biały obrus, koszyczek wypełniony święconką, żywe kwiaty i piękna zastawa stołowa, by wyczarować elegancką, a jednocześnie ciepłą i rodzinną Wielkanoc. Jeśli myślisz o nowej zastawie stołowej na Wielkanoc lub uzupełnieniu tej posiadanej, to zapraszam na przegląd pięknych talerzy wielkanocnych, miseczek, kubków, filiżanek, półmisków i wielu innych naczyń.

Reklama

Wiosenna zastawa na Wielkanoc Hello Spring

Naczynia z serii Hello Spring to zastawa wielkanocna w lekkim, wiosennym wydaniu. Naczynia wykonane z białej porcelany zostały ozdobione delikatnymi, kwiatowymi wzorkami, które bez wątpienia wprowadzą powiew wiosny do Waszych wnętrz. Posłużą nie tylko podczas wielkanocnego śniadania, ale i w czasie codziennych posiłków. W całej serii znajdziemy naczynia rożnego typu, a w tym talerzyki deserowe, większe talerze dekoracyjne, miseczki, kubki, filiżanki, kieliszki do jajek i podkładki na stół. Subtelne zdobienia nie będą gryzły się z pozostałymi dekoracjami – naczynia wielkanocne Hello Spring pięknie zaprezentują się zarówno na białym obrusie, jak i na zielonym, żółtym czy utrzymanym w kolorach pastelowych.

Zastawa wielkanocna


Słoneczna zastawa wielkanocna Sunny

Kolejna propozycja to naczynia wielkanocne z serii Sunny, tym razem w kolorze intensywnej żółci. Oprócz ciekawego koloru, mają także oryginalny, nieregularny kształt – przypominają ręcznie robione naczynia gliniane. Taka wielkanocna zastawa stołowa z pewnością wniesie wiele słońca i radosnej atmosfery. Kolekcja Sunny składa się z talerzyków deserowych, miseczek, kubków i filiżanek, posłuży zatem do serwowania deserów i gorących napojów podczas Świąt Wielkanocnych. Naczynia dostępne są na sztuki, co pozwala skomponować zastawę złożoną z dowolnej liczby elementów.

Zastawa świąteczna na Wielkanoc


Kolekcja Laura Ashley Floris – obiadowa zastawa wielkanocna

A jeśli interesują Cię typowo obiadowe talerze wielkanocne, to przyjrzyj się serii naczyń Laura Ashley Floris. To piękna angielska porcelana, ozdobiona kobaltowymi, kwiatowymi wzorkami. Dostępne są płaskie i głębokie talerze obiadowe, a także mniejsze talerzyki deserowe i spodki. Taka zastawa świąteczna na Wielkanoc może składać się także z mniejszych i większych miseczek, kubków, filiżanek, mlecznika, a nawet podstawki na torebki od herbaty. Zastawa jest już sama w sobie bardzo dekoracyjna, dlatego nie będzie potrzeba wielu ozdób świątecznego stołu. Wystarczą świeże kwiaty czy białe lub błękitne serwetki złożone na kształt zajączka.

Zastawa stołowa wielkanocna


Romantyczne naczynia wielkanocne z serii Meadow

Kolejna zastawa stołowa ozdobiona delikatnymi, kwiatowymi motywami. Tym razem w nieco romantycznym wydaniu. Naczynia z serii Meadow zostały wykonane z ceramiki, przez co świetnie sprawdzą się nie tylko podczas świąt, ale i podczas codziennych posiłków z rodziną czy przyjaciółmi. Seria składa się z talerzy obiadowych i deserowych, miseczek, kubków, filiżanek, dzbanka, solniczki i pieprzniczki, cukiernicy i mlecznika, a także kieliszków do jajek. Takie naczynia na Wielkanoc można zakupić na sztuki, dobierając odpowiednią do naszych potrzeb liczbę elementów.

Zastawa stołowa na Wielkanoc


Dekoracyjne talerze z motywem wielkanocnym

Zastawa stołowa wielkanocna to także dekoracyjne talerze, na których zaserwujemy różnego rodzaju przekąski. W zależności od wybranego talerza, możemy na nim podać faszerowane jajka, owoce, kawałki ciast, ciasteczka, pokrojone w słupki warzywa, bakalie i wiele innych. Ozdobne talerze na Wielkanoc mogą przybierać formę dużych półmisków, dzielonych miseczek, specjalnych talerzy z wgłębieniami na jajka czy głębszych misek. Ozdobione motywem kurczaczka czy zajączka staną się praktyczną dekoracją wielkanocnego stołu.

Talerze wielkanocne

1. Półmisek ceramiczny dzielony Trio Bunny,  2. Talerz na jajka ceramiczny Mondex Królik, 3. Półmisek ceramiczny Hare, 4. Talerz do serwowania przekąsek drewniany Głowa Zająca, 5. Talerz dekoracyjny ceramiczny Wielkanocne Kurczaki

Drobne elementy zastawy świątecznej na Wielkanoc

Kompletując zastawę wielkanocną, nie możemy zapomnieć o drobnych, ale przydatnych elementach, takich jak kieliszki do jajek czy solniczki i pieprzniczki. Takie naczynia z pewnością będą bardzo praktyczne, ale dodatkowo wyjątkowo dekoracyjne! Możesz stworzyć własne komplety. Do kieliszka do jajek w kształcie kurki warto dobrać solniczkę i pieprzniczkę w takich samych kształtach. Tam samo do podstawki do jajek z motywem zajączka, warto dokupić solniczkę i pieprzniczkę w podobnym stylu. Takie elementy zastawy stołowej będą wyglądać niczym figurki!

Naczynia wielkanocne

1. Podstawka na jajko ceramiczna Kura, 2. Solniczka i pieprzniczka ceramiczne Kurki, 3. Solniczka i pieprzniczka ceramiczne Króliczki, 4. Podstawka na jajko ceramiczna Króliczek, 5. Kieliszek na jajko porcelanowy Zajączek

Ocena: 3.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...