Udko z indyka pieczone po bawarsku to propozycja dla amatorów słodko-kwaśnych dań. Mięso zanurzone w piwie i miodzie nabiera cudownego smaku, aromatu i złocistej barwy. Może być serwowane zarówno na codzienny obiad, jak i bardziej uroczyste okazje. To ciekawe urozmaicenie dla tak popularnego kurczaka. Zobacz prosty i bardzo apetyczny przepis na udko z indyka pieczone w piekarniku w naczyniu żaroodpornym, w którym nabiera soczystości i kruchości.

Ile miejsc na świecie tyle smaków. Każdy region ma swoje specjały i pyszności, do których wraca się z utęsknieniem lub omija z daleka. 😉 W Bawarii nauczyłam się jeść cienko krojony żółty ser ze świeżo mielonym pieprzem, precle posypane gruboziarnistą solą morską i potrawy doprawiane piwem. Bawarskie przysmaki uświetniają pikniki i festyny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować je we własnym domu. Udka z indyka duszone w piwie smakują prawie jak te na October Fest! Polecam przepis na pieczone w piwno-miodowej zalewie udo indycze 🙂

Reklama

Uda z indyka są większe niż udka z kurczaka, dlatego przygotuj pojemne naczynie żaroodporne. To najlepsza opcja – nakrycie naczynia pokrywką sprawia, że indyk stanie się soczysty i aromatyczny. Dopiero pod koniec pieczenia zdejmij pokrywkę, by uda indycze nabrały złocistej barwy. Dobrym rozwiązaniem są też brytfanny z aromatyzerem, które posiadają specjalny otwór w uchwycie pokrywy – nie musisz zdejmować pokrywki, by podlać mięso wodą, bulionem czy sosem.

Więcej pomysłów na lekki sałatki do mięsnych dań znajdziesz tutaj: Przepisy na lekkie sałatki do dań z grilla.

Udo z indyka pieczone w piwie po bawarsku - przepis

No votes yet.
Please wait...