Pyszna tarta szpinakowa na słono z pomidorami i fetą, przygotowana na kruchym cieście, to prosty przepis na rodzinny obiad, ale i na wytrawną przekąskę podczas spotkania z przyjaciółmi. Tarta doskonale smakuje zaserwowana zarówno na ciepło, jak i na zimno. Jak zrobić taki przysmak? Zobacz przepis na kruchą tartę z mrożonym szpinakiem, dojrzałymi pomidorami i białym serem feta.

Bardzo smaczna i prosta tarta ze szpinakiem, pomidorami i serem feta łączy moje ulubione składniki, dlatego często gości w naszej kuchni. Taka francuska tarta na słono jest świetna jako obiad dla całej rodziny, ale również jako smaczna przekąska podczas spotkania z przyjaciółmi. Co więcej, tartę szpinakową można zaserwować na stół na ciepło – od razu po wyjęciu z piekarnika lub na zimno – gdy już zdąży przestygnąć. W obu wersjach jest równie smaczna. To kolejne powody, dla których jestem miłośnikiem tego dania.

Reklama

Akcesoria do pieczenia tarty szpinakowej:

Oprócz składników do tarty, potrzebnych, by wykonać przepis na kruche ciasto i farsz, trzeba zaopatrzyć się jeszcze w specjalną, najlepiej karbowaną formę do tarty. Ja używaj tej z wyjmowanym dnem, dzięki czemu z łatwością mogę przełożyć wypiek na talerz. Ale jeśli pieczesz tartę w formie ceramicznej, nie musisz przekładać wypieku na inne naczynie. Możesz zaserwować tartę ze szpinakiem i pomidorami bezpośrednio na stół w ozdobnej, ceramicznej formie.

Pamiętaj również o obciążeniu spodu do tarty podczas pierwszego pieczenia ciasta – jeśli tego nie zrobisz, ciasto urośnie za bardzo i ciężko będzie nałożyć odpowiednią ilość farszu. Do tego celu najlepiej wykorzystać obciążniki ceramiczne, czyli małe kulki, które nie pozwolą ciastu zbytnio wyrosnąć.

Tarta ze szpinakiem, pomidorami i fetą na kruchym cieście:

Tarta szpinakowa z pomidorami i serem feta

Ocena: 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...