Prosty przepis na ślimaczki z ciasta francuskiego z dojrzewającą szynką kindziuk, żółtym serem i natką pietruszki. Takie zawijaski są doskonałe jako przekąski na różnego rodzaju przyjęcia i imprezy. Dobrze smakują jako samodzielne danie, a także w towarzystwie sosów – czosnkowego czy koperkowego. Roladki z ciasta francuskiego  możesz przygotować również z innymi dodatkami – z inną szynką, serem feta czy szpinakiem.

Ślimaczki z ciasta francuskiego z szynką kindziuk to przepis na to, jak ożenić najbardziej flagowy przysmak kuchni litewskiej z przybyłym do nas z Francji pysznym kruchym ciastem! Dla mnie takie połączenie to poezja… I dla moich gości również! Ostatnio bardzo często przygotowuję takie zawijaski z ciasta francuskiego z szynką i serem, a moi znajomi są testerami każdej wariacji na temat tego przepisu. Mając gotowe ciasto, ślimaki przygotowuje się naprawdę szybko i prosto. Chodźcie się przekonać!

Reklama

Gotowe ślimaczki serwuję na stół w porcelanowej misce kwadratowej, która sprawia, że nawet proste danie zostanie podane w eleganckim stylu.

Możesz pokusić się także o przygotowanie domowego ciasta francuskiego! Choć to wieloetapowe zadanie, to może jednak warto spróbować? Instrukcja krok po kroku tutaj: Jak zrobić domowe ciasto francuskie?

Zawijaski z ciasta francuskiego z szynką kindziuk, serem i pietruszką

Ocena: 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Please wait...