Sałatka brokułowa to nie tylko doskonały pomysł na szybki i zdrowy poczęstunek dla niespodziewanych gości, ale także dobra propozycja na lekki obiad czy kolację. Taki posiłek może również stanowić świetną alternatywę dla kanapek do pracy. Wariacji na temat sałatki brokułowej może być mnóstwo – dla osób, które nie wyobrażają sobie posiłku bez mięsa, przygotowaliśmy przepis na sałatkę brokułową z boczkiem.

Od dawna wiadomo, że zielone warzywa to samo zdrowie, ale czy wiedzieliście, że brokuły zawierają więcej witaminy C niż cytrusy? Stanowią one także bogate źródło witaminy A, B1 i B2. Dzięki temu pomagają regenerować układ odporności, mózg i kości. Przyrządzając sałatkę brokułową z boczkiem należy pamiętać, aby nie gotować brokułu zbyt długo, ponieważ straci wtedy część swoich dobroczynnych właściwości.
Poniższy przepis na sałatkę brokułową z boczkiem możecie dowolnie modyfikować i dodawać ulubione składniki – na przykład pestki słonecznika, ser feta lub pomidory. Aby posiłek nie tylko pysznie smakował, ale też dobrze się prezentował, możemy zaserwować go w pięknych salaterkach i miseczkach.

Reklama

Co może Ci się przydać?

Ocena: 5.0/5. Oddano 3 głosy.
Please wait...