Roladki z wołowiny to dość czasochłonne danie obiadowe, ale efekt końcowy jest bez wątpienia wyśmienity! Zrazy wołowe zawijane z ogórkiem i boczkiem, podane w domowej roboty sosie, będą świetnym pomysłem na codzienny, ale i odświętny posiłek. Bogactwo smaków i aromatów sprawia, że przepis na rolady wołowe w piekarniku jest wart wypróbowania! Jak zrobić? Już wyjaśniam!

Roladki wołowe z piekarnika to nie danie, które przygotujesz w pięć minut. Jednak efekt końcowy jest na pewno wart czasu poświęconego na doglądanie dania. Wołowina, aby zmiękła potrzebuje sporo czasu, dlatego najlepiej zarezerwować sobie około 3 godzin na duszenie dania. Roladki wołowe zapiekane w sosie wymagają pieczołowitej opieki – podlewania mięsa, by nie stało się suche i twarde. Pamiętaj, że wołowina nieco skurczy się podczas smażenia, dlatego wybierz większe kawałki mięsa wołowego. Roladki z wołowiny mogą być zawijane z różnymi składnikami. Jeśli chcesz, możesz wzbogacić przepis wędzoną śliwką czy suszonymi morelami. Ja dzisiaj serwuję roladki z ogórkiem i boczkiem – pyszna klasyka gatunku!

Reklama

W czym najlepiej przygotować roladki wołowe duszone w piekarniku? W brytfannie z aromatyzerem, czyli ze specjalnym otworem, umożliwiającym podlewanie potrawy bulionem bez zdejmowania pokrywki. Oczywiście możesz wykorzystać również zwykłe naczynie żaroodporne, ale za każdym razem, by podlać danie, będziesz musiał zdejmować pokrywkę. Zaopatrz się również w metalowe szpilki do zrazów, które zabezpieczą mięso przed rozwijaniem w czasie podsmażania i pieczenia.

Roladki z ogórkiem i boczkiem - przepis

Roladki wołowe zawijane z ogórkiem - przepis


Ocena: 3.9/5.
Please wait...