Gofry domowe z ulubionymi dodatkami to doskonały pomysł na pyszne, letnie śniadanie. Poznaj prosty przepis na gofry domowe z klasycznej gofrownicy, ale w oryginalnym wydaniu – takie z płatkami owsianymi i nasionami chia. Gotowe gofry serwujemy z sezonowymi owocami i jogurtem. Pycha! Chodźcie skosztować!

Domowe gofry to dla mnie synonim wakacji i leniwych poranków. Zajadamy się nimi nad polskim morzem, ale często też przygotowuję je w domu. Pysznie smakują podane na niedzielne, niespieszne śniadanie. Ciasto na gofry ma niesamowitą zdolność przyjmowania najróżniejszych dodatków. Dziś przedstawiam Wam przepis na gofry z dodatkiem płatków owsianych i nasion chia. Takie gofry będą nie tylko smaczne, a bogate w błonnik dodatki sprawią, że będą zdrowsze. Tym razem podałam je z jogurtem greckim i sezonowymi owocami. Jeśli chcecie podać gofry na podwieczorek, proponuję serwować je z bitą śmietaną posypane odrobiną startej czekolady. A zimą możecie sięgnąć do spiżarni po słoiczek ulubionego dżemu – też będą smakować wybornie.

Reklama

Domowe gofry z płatkami owsianymi i nasionami chia przygotowałam w klasycznej gofrownicy, ale równie pyszne wychodzą z piekarnika, pieczone w silikonowej formie do gofrów.

Prosty przepis na gofry z gofrownicy

Prosty przepis na gofry z gofrownicy


Ocena: 4.2/5.
Please wait...