Proszek do pieczenia każdy z nas używa przygotowując domowe wypieki. Ma on za zadanie dodać im objętości i sprawić, że będą pulchne i wyrośnięte. Ale czy wiecie, że proszek do pieczenia można wykorzystać na wiele sposobów? Jest świetnym preparatem do prania i wybielania firanek oraz innych ubrań, genialnie działa na plamy, a także pomaga na zabrudzone fugi w łazience i kuchni. Ponadto proszek do pieczenia działa na mrówki czy przetłuszczające się włosy. Jak widzicie proszek do pieczenie nie jedno ma imię! Dziś pokażę Wam, że można wykorzystać go w wielu sytuacjach domowych, nie tylko w kuchni.

proszek do pieczenia zastosowanie infografikaReklama

1Proszek do pieczenia na mrówki, mszyce i karaluchy

Proszek do pieczenia jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na mrówki. Jeśli więc chcecie zwalczyć mrówki w waszym ogrodzie czy na balkonie, nie szukajcie drogich preparatów.  Wiecie jak działa proszek do pieczenia na mrówki? Wystarczy posypać miejsce ich wędrówek i gotowe. Jeśli jest ich sporo, warto przygotować roztwór z proszku do pieczenia i wody. Dużo łatwiej będzie spryskać większą powierzchnię. Jeśli natomiast nie wiecie dokładnie skąd mrówki się pojawiają, przygotujcie na nie pułapkę. Wystarczy wlać na mały talerzyk odrobinę miodu, a dookoła niego rozsypać proszek do pieczenia. Mrówki zachęcone miodem z pewnością wpadną w proszek do pieczenia. W podobny sposób możesz użyć proszku do pieczenia do zwalczenia mszyc oraz karaluchów.

koszyk wiklinowy na kwiaty i zioła flowers


Jeśli w Twoich kwiatach ogrodowych lub na balkonie zamieszkały mrówki, zwalczysz je proszkiem do pieczenia!

2Proszek do pieczenia na kamień nazębny

Proszek do pieczenia świetnie sprawdza się jako preparat na wybielanie zębów i usuwanie kamienia. Jest to zdecydowanie jeden z tańszych i łatwo dostępnych sposobów na piękne zęby. Zawarta w proszku do pieczenia soda usuwa osad i kamień z zębów powodując, że stają się bielsze. Wystarczy dwa razy w miesiącu umyć zęby, posypując szczoteczkę proszkiem do pieczenia. Pamiętajcie jednak, aby nie robić tego częściej! Ciągłe powtarzanie zabiegu spowoduje starcie szkliwa nazębnego.

3Proszek do pieczenia do prania i jako wybielacz

Proszek do pieczenia dodany do prania działa jak wybielacz. Świetnie poradzi sobie z zżółkniętymi firankami, zszarzałymi ubraniami czy zabrudzonymi skarpetkami. Wystarczy wsypać 1-2 opakowania do komory z proszkiem do prania i gotowe!

4Proszek do pieczenia na fugi

Proszek do pieczenia to stary i dobry sposób na wyczyszczenie fug. Świetnie radzi sobie z trudnym do zmycia brudem oraz pleśnią. Używaj go do sprzątania kuchni i łazienki, a Twoje fugi będą wyglądały jak nowe. Wystarczy przygotować pastę z proszku do pieczenia i odrobiny wody, nanieść ją na zabrudzenia i zostawić na około 20 minut.  Do uzyskania lepszego efekty warto używać specjalnej szczoteczki do czyszczenia fug lub szczoteczki do zębów. Narzędzia te pozwolą Ci dotrzeć do najmniejszych zakamarków.

szczotka do mycia fug plastikowa oxo


Taka szczotka dotrze do każdego zakamarka Twojej kuchni i łazienki

5Proszek do pieczenia na plamy

Proszek do pieczenia świetnie radzi sobie z plamami od:

  • Rdzy
  • Kawy
  • Herbaty
  • Potu
  • Smoły
  • Soków
  • Wina

Wystarczy przygotować pastę z proszku do pieczenia i wody, rozprowadzić ją na plami i odstawić na kilkanaście minut lub dłużej, w zależności od stopnia zabrudzenia. Po tym czasie dokładnie spłukać. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć.

obrus duży nanaelo folklor


Plamy z każdego obrusa usuniesz proszkiem do pieczenia!

6Proszek do pieczenia na włosy

Proszek do pieczenia przydaje się nie tylko w pracach domowych. Z powodzeniem możesz używać go także do pielęgnacji włosów. Szczególnie jeśli masz problem z przetłuszczaniem się włosów. To znany od lat babciny sposób na dodanie włosom objętości. Wystarczy rozpuścić opakowanie proszku do pieczenia w litrze wody i przygotowanym w ten sposób roztworem umyć włosy. Następnie dokładnie spłukać i umyć zwykłym szamponem. Regularne powtarzanie zabiegu sprawi, że włosy przestaną się przetłuszczać i będą uniesione.

Jak widzicie proszek do pieczenia przydaje się w wielu sytuacjach, Pozwala dbać o czystość w domu, a także o urodę. A Wy znacie jakieś nietypowe zastosowanie produktów spożywczych? Jestem bardzo ciekawy jakie jest Wasze doświadczenie.

Ocena: 4.7/5.
Please wait...