Jak się robi pierogi z kapustą i grzybami, które są nieodłącznym elementem wigilijnego stołu? Choć wyrabianie i zawijanie ciasta może wydać się skomplikowane, to ten tradycyjny przepis wcale nie jest taki trudny w wykonaniu! Zobacz, jak zrobić ciasto i farsz na pierogi z kapustą i grzybami, które możesz przygotować nie tylko na Wigilię!

Tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami, które smakują jak u babci, obowiązkowo muszą znaleźć się na wigilijnym stole. To właśnie pierogi są dla mnie sztandarową potrawą świąteczną, razem z barszczem i karpiem. Pierogi możemy jeść na Wigilię jako samodzielną potrawę lub jako przekąskę do barszczu. Domowe pierogi z kapustą i grzybami, okraszone smażoną cebulką, mogą być też pomysłem na obiad, zawsze wtedy, kiedy za nimi zatęsknimy. Nigdy się nie znudzą!

Reklama

Co może Ci się przydać?

Zanim zabierzesz się za klejenie pierogów, zaopatrz się w akcesoria, które usprawnią pracę w kuchni:

  • foremka do pierogów – taka do wykrawania kółek z ciasta i taka do sklejania pierogów nadzianych farszem. Jeśli ręczne klejenie nie wychodzi Ci zbyt dobrze, specjalna foremka przyspieszy pracę, a każdy pieróg, który sklei będzie tak samo piękny.
  • stolnica silikonowa – nie zajmuje tyle miejsca, co tradycyjna stolnica drewniana – możesz ją zwinąć w rulon i rozwinąć w dowolnym momencie. Na podsypanej mąką macie silikonowej będziesz wyrabiać ciasto lub układać gotowe już pierogi.
  • szumówka – inaczej łyżka cedzakowa, pomoże Ci wyjąć i odcedzić ugotowane pierogi z gorącej wody.
Zapraszam również po garść porad na to, jak wyrabiać ciasto na pierogi, jak je sklejać, gotować i przechowywać. Praktyczne porady znajdziesz w artykule: Jak zrobić domowe pierogi? Garść porad.

Pierogi wigilijne z kapustą i grzybami na święta

Przepis na pierogi z kapustą i grzybami na Wigilię

Ocena: 3.0/5. Oddano 3 głosy.
Please wait...