Jak zrobić dobre gołąbki w kapuście i w sosie pomidorowym? Najlepszy przepis na to danie znają zapewne nasze babcie, ale warto spróbować i swoich sił w tym kulinarnym zadaniu. Poznaj prosty przepis na pieczone, pyszne gołąbki domowe, zawijane w kapuście z mięsem i ryżem, podawane w sosie pomidorowym. Doskonale smakują z ziemniaczkami, ale również jako samodzielne przekąski. Aż ślinka cienkie!

Jeśli mam w domu główkę białej kapusty (zakupioną do przygotowania innej potrawy), nigdy nie mogę oprzeć się pokusie, by z pięknych dużych liści nie zawinąć kilku gołąbków. W mojej zamrażarce zawsze znajdzie się własnoręcznie zmielone mięso, które tylko czeka na odpowiedni moment. Pyszne, domowe gołąbki w sosie pomidorowym serwuję jako danie główne w towarzystwie ziemniaczków posypanych koperkiem lub jako popołudniowe przekąski do zjedzenia z kromką chleba – palce lizać! Przepis na dobre gołąbki w kapuście podpatrzyłam u mojej babci i z chęcią się nim podzielę. Babcia kiedyś danie gotowała, a dzisiaj przygotowuje gołąbki z piekarnika, racząc całą rodzinę wyśmienitymi przysmakami! 🙂

Reklama

Co może Ci się przydać?

  • Naczynie żaroodporne – czyli brytfanna do zapiekania, na jej dnie wyłóż liście kapusty lub startą włoszczyznę. Ułóż gołąbki i zapiekaj, najpierw pod przykryciem, a później bez pokrywki, by gołąbki się ładnie przypiekły.
  • Tarka kuchenna – do ścierania na dużych oczkach marchewki, pietruszki i selera.
Pieczone gołąbki zawijane w kapuście - przepis


Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje gołąbki się nie rozpadną, możesz owinąć je zwykłą nitką. Pamiętaj o jej rozwiązaniu przed podaniem gołąbka!

Ocena: 3.5/5.
Please wait...